Шевченківський (Дзержинський)

Шатилівка

Всі мікрорайони

Станції метро:

Ботанічний сад
Наукова

Сусідні мікрорайони:

Шатилівка — історична частина Харкова, яка межує з центром міста. В глибині мікрорайону тихо, тут розташовані приватні будинки та котеджі. У північній частині Шатилівки знаходиться Саржин яр — просторий зелений парк з природним джерелом. А біля проспекту Науки кипить життя. Тут багато машин, розташований Університет радіоелектроніки (ХНУРЕ), адміністративні та ділові будівлі, бутики і кафе.

Історія

Ще 100-150 років тому Шатилівка була передмістям, де жили бідні родини. В цей же час з'явилася й назва мікрорайону. Тут була розташована дача Марії Досекіної, дружини студента-медика Петра Івановича Шатілова. Він став відомим лікарем, написав понад 30 наукових праць та багато допомагав мешканцям мікрорайону. На його честь назвали Шатилівку.

Сусіди

Сьогодні це благополучний та охайний мікрорайон, де живуть бізнесмени, відомі люди, викладачі вузів і інші представники інтелігенції. Ще тут мешкає багато сімей корінних харків'ян. Квартири на Шатилівці часто орендують студенти, тому що звідси можна швидко доїхати й до центру, й до основних вузів. У приватному секторі є елітні котеджі, а поруч з проспектом Науки та в глибині мікрорайону з'являються новобудови. Тут зазвичай купують житло ділові люди.

Стиль життя

Атмосферу мікрорайону важко описати коротко, тому що у кожній частини — свій настрій. В глибині Шатилівки, на вулицях Берестової, Юрія Шевельова і сусідніх, - тихо. Тут тягнуться охайні вулиці з одно- чи двоповерховими будинками. У цій частині можна зустріти тільки місцевих жителів, більша частина з яких їздить на велосипедах або автівках.

З іншого боку Шатилівки — вздовж проспекту Науки — метушня та галас. Тут призначають зустрічі в кафе модники, спілкуються й поспішають на навчання студенти, прогулюються прихильники шопінгу. На широкому проспекті багато машин, а на вулицях можна зустріти ділових людей та співробітників адміністративних закладів.

У північній частині розташований Саржин яр, який ще називають Шатилівським джерелом. Це великий парк зі струмками, фонтанами і затишними алеями, де майже у будь-який день багато людей. Вранці тут бігають чи займаються на спортивному майданчику мешканці найближчих будинків, вдень — прогулюються мами з дітьми та годують білок літні пари. Увечері стає більше молоді. У вихідні дні тут людно, адже Саржин яр — одне з найулюбленіших місць відпочинку харків'ян ще з радянських часів.

Чого очікувати

Особливість мікрорайону — різноманітність. Тут є й затишні тихі вулички, й великий парк, й центр міського життя з офісами і кафе. На проспекті Науки багато метушні та автівок. На цій вулиці розташовуються ХНУРЕ, Будинок проектів, податкова, бізнес-центри, офіси компаній та інші адміністративно-ділові будівлі. Покупки можна зробити у ТЦ «Призма», ТРЦ «Мега Антошка», «Спортмастері» та інших великих магазинах чи маленьких крамницях. Розважальна інфраструктура — це модні кафе та бари, мережеві ресторани та вуличні фаст-фуди.

Але коли знаходишся у приватному секторі, важко повірити, що в 15 хвилинах звідси вирує міське життя. У цій частині Шатилівки немає інфраструктури, за нею — лише стадіон «Динамо» та ще два комплекси, де тренуються спортсмени і студенти, працює тенісний корт і секції для аматорів.

Між галасливим проспектом Науки і приватними будинками розташувались багатоповерхівки. Це найкомфортніша частина Шатилівки. Тут багато тихих вуличок з лавочками, а у двориках є майданчики для дітей. У цій частині можна знайти невеликі крамнички, відділення банків, різні студії фітнесу і йоги, навчальні центри, стоматології та інші компанії. Кафе і ресторани є, але їх не так багато, як на проспекті Науки.

Саржин яр біля метро «Ботанічний сад» — це просторий зелений парк з джерелом, купіллю і фонтанами. Тут багато затишних алей для прогулянок, між якими дзюрчать струмки. У Саржиному яру є всі умови для відпочинку на свіжому повітрі: лавочки і кіоски з морозивом, спортивні майданчики, оренда роликів та іншого інвентарю.

На що не варто розраховувати

На Шатилівці немає великих супермаркетів і ринків, а ціни в найближчих магазинах недешеві. Тому місцеві зазвичай їдуть купувати продукти на Центральний ринок або в інші райони. Також на Шатилівці немає театрів, кінотеатрів, музеїв та інших культурних розваг.

Транспорт та інфраструктура добре розвинені тільки біля проспекту Науки. Жити на віддалених вулицях, наприклад, Берестової чи Авіаційній, без машини або хоча б велосипеда незручно. Звідси до основної інфраструктури пішки 15-20 хвилин. У приватному секторі не вистачає міського транспорту: дуже рідко ходять маршрутки, немає трамваїв і тролейбусів.

Значна частина Шатилівки — це приватний сектор з невеликими будиночками й елітними котеджами. Найдорожча нерухомість знаходиться ближче до Саржиного яру. Біля метро і на межах мікрорайону зосереджені новобудови, п'ятиповерхівки радянського періоду і відносно нові 9-поверхові будинки. Ціни на житло тут вище середніх, тому що нерухомість на Шатилівці користується попитом. Жителям багатоповерхівок часто доводиться мешкати поруч із крамницями чи офісами.

Оренда квартир на Шатилівці
≈ 6 400 грн
≈ 13 900 грн
≈ 18 200 грн
Всі 74 оголошення про оренду
Продаж квартир на Шатилівці
1 100 $/м²Всі 753 оголошення про продаж