Шевченківський (Дзержинський)

Центр

Всі мікрорайони

З Центру почалася історія Харкова, і зараз він залишається серцем міста. Тут багато всього: людей і крамниць, розваг і офісів, архітектурних пам’яток і музеїв, кафе і клубів, адміністрацій та вишів.

Станції метро:

Історичний музей
Майдан Конституції

Сусідні мікрорайони:

Історія

Центр — найстаріший район Харкова. На Університетській гірці вже у XVII сторіччі була оборонна фортеця, з якої почалося місто. Згодом тут звели Покровський собор, а в середині XVIII сторіччя в будинку генерал-губернатора почав працювати університет Василя Каразіна.

Покровський собор Центр Харків

Водночас на вуличках Подолу оселялися крамарі, ремісники та інші городяни. А на Сумській і Пушкінській відкривалися мануфактури та прибуткові будинки, будували житло для викладачів університету. Під час Другої світової війни Центр постраждав, тому його частково побудували за радянським проєктом.

Сусіди

У старих будинках, наприклад, на Подолі, можна зустріти нащадків ремісників і купців, родини яких мешкають тут з XVIII сторіччя. У цьому районі багато викладачів вишів і співробітників державних установ, що розташовані поруч.

На Подолі Центр Харків

У нових будинках і «сталінках», які збереглися в гарному стан, розташовані престижні квартири, де живуть бізнесмени чи керівники. А в старих будівлях часто винаймають кімнати студенти й творча молодь.

Стиль життя

У будні в Центрі відкриваються офіси й магазини, у які приїздять на роботу жителі спальних масивів. А в університет будівництва й архітектури, академію культури, університет мистецтв та інші виші поспішають студенти.

Центр Харків
В Центрі Харків

Елітні ресторани, затишні кафе, модні паби та фастфуди ніколи не залишаються порожніми. Вдень за столиками відпочивають любителі шопінгу, молодь і ділові люди, а ввечері тут призначають побачення, зустрічаються з друзями, колегами або членами сім’ї. Увечері й у вихідні харків’яни й туристи приїздять до центру, щоби відпочити в клубах чи театрах, подивитися кіно, послухати нові групи або класику, завітати на майстер-клас чи до музею.

Обласна філармонія Центр Харків

У цій частині міста є умови для усілякого дозвілля. На сусідніх вулицях розташовані респектабельний клуб Panorama і молодіжний «Живіт», стріт-арти Гамлета й Романа Мініна та Історичний музей, Покровський собор XVII сторіччя й нові бізнес-центри, Обласна філармонія, театр ім. Т.Г. Шевченка й антикафе з коворкінгами.

Театр ім. Т.Г. Шевченка Центр Харків

Втім, у центрі не бракує затишних місць. Відпочити в тіні дерев можна біля площі Поезії або навпроти Успенського собору, у сквері з оглядовим майданчиком і фонтаном.

Успенський собору в Центрі Харків
Успенський собор Харків
Сквер в Центрі Харків

Ще одне цікаве та затишне місце — парк «Стрілка» на набережній річок Лопань і Харків. Тут є охайні алеї, доглянуті газони, дитячий майданчик і вуличні кафе із кріслами-мішками, розташованими просто на траві. Біля набережної працює прокат човнів, а в парку організують уроки історичних танців та інші події.

Парк «Стрілка» Центр Харків

На що розраховувати

У центрі багато інфраструктури: від крамниць і приватних шкіл до лікарень, спа-салонів і різноманітних розваг.

Від на Центр Харкова з висоти

Для дітлахів працюють не лише школи чи садки, але й гімназія з поглибленим вивченням мов, ліцей мистецтв та інші заклади. У цьому районі майже все необхідне розташовується в кроковій доступності, а поїздка в іншу частину Харкова не триває довго.

На Подолі або за Пушкінською є тихі вузькі вулички. Тут можна милуватися архітектурою, шукати дворики, розмальовані студентами-художниками, й інші цікаві куточки.

Центр в Харкові

На що не розраховувати

У центрі недостатньо великих супермаркетів і немає ринків. На вузьких Сумській та Пушкінській забагато людей, а пробки в години пік такі, що поїздка на автівці триває стільки ж часу, як і прогулянка пішки.

У житлових будинках багато офісів, тому у деяких двориках реклами та вивісок більше, ніж на центральних вулицях.

Центр мікрорайон Харкова

Архітектура

У центрі можна купити квартиру в будинку, що є пам’яткою історії. Тут багато «сталінок» і інших старих будівель із комфортними плануваннями.

Здебільшого нерухомість має до 6 поверхів, за винятком незначної кількості новобудов.

Центр Харкова з висоти

Але частина будинків занадто стара: з дерев’яними сходами, тріщинами у фундаменті й іншими значними недоліками.

Харків в Центрі
Центр з висоти
Оренда квартир у Центрі
≈ 5 300 грн
≈ 10 800 грн
≈ 16 800 грн
Всі 113 оголошень про оренду
Продаж квартир у Центрі
700 $/м²Всі 1 240 оголошень про продаж