Індустріальний (Орджонікідзевський)

ХТЗ

Всі мікрорайони

Станції метро:

Імені О.С. Масельського
Тракторний завод
Пролетарська

Сусідні мікрорайони:

ХТЗ — один із найстаріших спальних масивів міста, його звели як соцмістечко біля Харківського тракторного заводу. Тут сучасні супермаркети сусідять із крамницями, які зберегли радянські вивіски, а 4–6-поверхівки ховаються за розлогими деревами, які піднімаються вище дахів.

Район ХТЗ
Район ХТЗ в Харкові

Мікрорайон приваблює затишком і спокоєм: на вузьких дорогах мало машин, а на алеях парків немає метушні навіть у вихідні.

Історія

Проєкт розробили й почали втілювати в 1930 році. Тоді планували побудувати «житлові комбінати» — будинки, що з’єднані переходами один з одним, поруч мали б розташовуватися садки, школи та інша інфраструктура.

ХТЗ в Харкові

Від цього проєкту мікрорайону залишилося планування кварталів, квартири-«американки» й довгі будинки, на кшталт будівлі на вулиці Миру, 20, що має 38 під’їздів.

ХТЗ з висоти Харків

У 50-ті роки відновили будинки, що були зруйновані війною, звели сталінки і хрущовки. Сьогодні ХТЗ продовжує змінюватися. У 2001 році тут побудували храм, а зараз зводять великі житлові комплекси.

Храм на ХТЗ

Сусіди

Першими в будинках соцмістечка отримали квартири співробітники заводів, що розташовані через дорогу. Згодом через невисокі ціни на житло сюди стали переїжджати молоді сім’ї, а літніх і дорослих людей привабила тиша і значна кількість зелені.

Стиль життя

ХТЗ, за винятком територій біля метро, ​​— це спокійні вулички, на яких немає ділових людей, галасливих студентів або модників у яскравому одязі.

Вулиці ХТЗ

Вдень тут мами прогулюються з колясками, хтось йде до магазину в домашньому одязі, а літні люди відпочивають на лавочках або піклуються про квітники біля будинків.

У вихідні і вечорами мешканці ХТЗ найчастіше гуляють в оточенні зелені, а іноді навіть влаштовують пікніки, наприклад, на бульварі на Індустріальному проспекті. Тут багато дерев і зручні алеї з лавочками, працює фонтан, є кілька кафе, прокат машинок, тир та інші розваги.

Бульварі на Індустріальному проспекті ХТЗ

Також відпочити на свіжому повітрі можна біля ДК ХТЗ, у сквері П. Кандаурова з клумбами й дитячими майданчиками або інших зелених зонах.

ДК ХТЗ  у сквері П. Кандаурова

Вечір можна провести в невеличкій кав’ярні або сімейній піцерії. Для тих, хто полюбляє активний відпочинок, відкриті пейнтбольний клуб і спортивні секції на стадіоні, а для дітей працюють розваги в торгових центрах.

Кафе на ХТЗ

Чого очікувати

Завдяки тому, що мікрорайон забудовувався за комплексним проєктом, він має невисоку щільність населення. Тут немає проблем із віддаленістю або нестачею місць у школах, садках або лікарнях.

ДК ХТЗ  в Харкові

Здебільшого необхідну інфраструктуру можна знайти в 5–10 хвилинах пішки, а у дворах вистачає місць для автівок.

Район ХТЗ

У межах мікрорайону розташовані два ринки, де можна зробити покупки на тиждень. Крім того, є мережеві супермаркети «Велмарт», «Брусничка», «Клас», «Восторг» та інші.

Крім загальноосвітніх установ, на ХТЗ є музична і спортивна школи, приватні студії для дітей різного віку. Також у кроковій доступності можна буде знайти невелику стоматологію, салон краси, фітнес-клуб, спортзал та інші послуги.

Школа на ХТЗ

На ХТЗ розташовані три станції метро, ​​але їхати до центру довго. Втім, працювати можна поруч із домівкою — через дорогу від мікрорайону розташована велика промзона з різними підприємствами.

Вид на промзону ХТЗ

Чого не очікувати

На ХТЗ немає ресторанів, модних клубів, театрів або кінотеатрів. Вибір послуг та розваг обмежений, а деякі магазини, аптеки й кафе не змінилися з радянських часів. Окремі частини мікрорайону й будинки потребують реконструкції.

За ХТЗ закріпилася слава неблагополучної частини міста. Втім, місцеві зазвичай гаряче спростовують такі висловлювання. Вони кажуть, що ще 20–30 років тому тут насправді було неспокійно, але зараз усе змінилося.

Архітектура

Завдяки плануванню та старим будовам мікрорайон виглядає цікаво: є Палац одруження в стилі конструктивізму, лікарня в стилі неокласики й житлові будинки нестандартних проектів.

Район ХТЗ в Харкові

За винятком новобудов і «панельок» біля метро «Ім. О.С. Масельського», будинки тут малоповерхові.

Частина Харкова ХТЗ

Є скромні хрущовки й малосімейки, сталінки з високими стелями й неоднозначні «американки» — квартири 30-х років із непоганими плануваннями, але без кухонь.

Приватний сектор невеликий, він займає кілька кварталів на межі з Новими будинками.

Приватний сектор ХТЗ
Границя приватного сектора  ХТЗ  з Новими будинками
Оренда квартир на ХТЗ
≈ 5 000 грн
≈ 6 600 грн
≈ 7 700 грн
Всі 82 оголошення про оренду
Продаж квартир на ХТЗ
500 $/м²Всі 2 173 оголошення про продаж