Київський

Салтівка

Всі мікрорайони

Станції метро:

Героїв праці
Студентська

Салтівка — найбільший спальний масив не тільки Харкова, але й України. Тут мешкає більше людей, ніж у Полтаві, Івано-Франківську та інших обласних центрах. Це мікрорайон-рекордсмен, в якому розташований ТЦ «Барабашово», найбільший ринок Східної Європи, та «Мультиплекс», найбільший кінотеатр Харкова. Різні частини Салтівки не схожі одна на одну. Стара Салтівка — це переважно приватний сектор, а 602-й — класичний спальний масив із багатоповерхівками.

Стара Салтівка в Харкові
ТРЦ Французький бульвар з Ейфелевою вежою в Харкові

Ще тут є великі торгово-розважальні центри, парки і сквери, популярні клуби й виставковий центр.

Виставковий центр на Салтівці

Салтівку часто називають «містом у місті», бо тут легко знайти все, що потрібне для життя.

Історія

Історична частина, наприклад, мікрорайон Тюрінка, була заселена вже в XIX сторіччі. Тут розташовувалося передмістя, в якому працювало кілька цегляних заводів. Масштабна забудова почалася в 50–60-х роках, а завершилася — тільки в 90-х. У цей період Салтівка активно розширювалася від історичної частини до Північного мікрорайону.

Сусіди

У нових спальних масивах за часів СРСР надавали житло робітникам заводів. Задля них протягнули трамвайну гілку від Харківського тракторного заводу та сусідніх виробництв.

Сьогодні мікрорайон став різноманітнішим, на його вулицях можна зустріти будь-яких людей: робітників заводів і викладачів вишів, менеджерів і успішних підприємців, молодь і пенсіонерів. Тут мешкали відомі харків’яни, наприклад, письменник Сергій Жадан та Фагот, лідер гурту ТНМК.

Біля Тюріної дачі і в інших історичних мікрорайонах живе багато корінних харків’ян. Північна частина вважається місцем, де найчастіше купують квартири молоді пари та сім’ї. Біля метро «Академіка Павлова» можна зустріти студентів: тут є гуртожитки та пропозиції з оренди недорогих квартир. Багато успішних бізнесменів та молоді сім’ї купують житло в новобудовах на Салтівці.

Стиль життя

В історичній частині життя тече тихо. На затишних вуличках із малоповерховими будинками майже немає людей. Тут нечутно машин чи міського шуму, а літні харків’яни їздять на велосипедах за покупками.

Перед великими торговими центрами, наприклад, «Дафі», «Україною» або «Французьким бульваром», — метушня, гамір і сміх. Сюди приїжджають на машинах сім’ї з дітьми, щоби купити продукти, одяг або подарунки, а після — пообідати в кафе. Ще тут багато модної молоді та студентів, які поспішають на нові фільми, грають у боулінг або більярд, проходять квести.

Нові райони, наприклад, 602-й мікрорайон або Північна Салтівка — це спальні масиви з багатоповерхівками. Тут тихий і невимушений настрій. Вдень вулицями гуляють мами з дітьми й літні пари. А в вихідні дні мешканці здебільшого відпочивають на Салтівці. Люди прогулюються зеленими алеями біля будинків, призначають зустрічі в кафе, катаються на велосипедах або гіроскутерах.

Влітку мешканці Салтівки відвідують атракціони в парку «Перемоги» чи відпочивають біля Манжосова, Кітлярчина або Глибокого струмків. Гуляти в оточенні зелені, влаштовувати пікніки чи кататися на велосипедах можна в Журавлівському гідропарку. До того ж тут розташовані міський пляж без зручностей та комфортна платна зона відпочинку, а в річці можна купатися.

Чого очікувати

На Салтівці є багато торгових центрів і ринків: від ТЦ «Барабашово», до якого приїздять навіть із сусідніх міст, до радіоринку, ТРЦ «Дафі» або «Ашана» біля метро «Героїв праці». Майже скрізь є супермаркети, невеличкі магазини, спортзали, дитячі центри та інші компанії. Тут достатньо медичних установ: є приватні лабораторії, стоматології й навіть багатопрофільний медкомплекс.

У вихідні дні на Салтівці не доведеться нудьгувати. Можна піти до одного з кінотеатрів, покататися на ковзанах чи роликах, пограти в більярд або боулінг, вибрати схожі розваги. На відміну від решти спальних мікрорайонів Харкова, на Салтівці працюють великі нічні клуби. «Компас», «Радмір» і «Болеро» — це заклади, які люблять усі молоді харків’яни.

Чого не варто очікувати

Хоча Салтівка — великий і розвинений мікрорайон, він відрізняється від центру. Тут немає театрів, музеїв, арт-просторів та схожих місць для культурного відпочинку.

У години пік майже завжди на дорогах виникають пробки. Найскладніші ділянки розташовані біля метро «Героїв Праці» та «Академіка Барабашова», а також у напрямку до селища Жуковського.

Не всі частини масиву комфортні. Біля ринку «Барабашово» багато людей, галасно й не дуже чисто, а із 602-го мікрорайону та сусідніх вранці важко виїхати до центру. На Старій Салтівці гірші дороги та не вистачає інфраструктури.

Нерухомість

Тут є приватний сектор, 3–5-поверхові будинки першої половини ХХ століття, великі спальні масиви, новобудови різних класів.

Значна частина нерухомості — це 5, 9, 14, 16-поверхівки, але якість фондів відрізняється. У хрущовок, які зводилися в 50–60-х роках, закінчується термін експлуатації, проте житло в них коштує недорого. А в будинках, зведених пізніше, можна без зусиль знайти комфортну квартиру. У новобудовах є як невеликі студії, так і варіанти вищого класу.

У приватному секторі нерухомість відрізняється роками будівництва та площею. Можна знайти дешеві пропозиції з мінімальними зручностями та котеджі, але останніх небагато.

Оренда квартир на Салтівці
≈ 5 000 грн
≈ 6 200 грн
≈ 7 200 грн
Всі 603 оголошення про оренду
Продаж квартир на Салтівці
600 $/м²Всі 4 284 оголошення про продаж