Холодногірський (Ленінський)

Павлівка

Всі мікрорайони

Павлівка — історична місцина, що лежить між тихою набережною річки Лопань і широкою магістраллю — вулицею Клочківською. Хоча мікрорайон сусідить із центральним Нагірним, тут немає елітних ресторанів або дорогих бутиків.

За атмосферою Павлівка схожа на спальний масив: затишними вуличками гуляють місцеві мешканці, а за «панельками» ховаються одноповерхові будиночки з зеленими садами.

Спальний район Павлівка

Історія

Павлівку назвали на честь родини купців, яким належали ці землі й сусіднє Павлове Поле. На початку ХХ сторіччя територію розділили на невеликі ділянки під забудову. Землю тут купували сім’ї небагатої інтелігенції, містяни, що мали середні статки, і селяни, які нещодавно переїхали до Харкова.

За радянських часів розробили комплексний проєкт розвитку Павлівки. Але план так і не втілили: висотки побудували тільки біля Клочківської, а в глибині залишили приватні будинки. Сьогодні мікрорайон розвивається завдяки точковій забудові житловими комплексами й бізнес-центрами вздовж магістралі.

Павлівка Харків

Сусіди

У приватному секторі можна зустріти як людей, чиї родини володіють будинками ще з ХХ сторіччя, так і бізнесменів, які нещодавно переїхали в новий котедж. У багатоповерхівках мешкає інтелігенція і співробітники офісів, працівники вагонного депо, бронетанкового заводу та інших підприємств, що розташовані поряд. Також на Павлівці є кілька гуртожитків, а через близькість вишів у мікрорайоні часто винаймають житло студенти.

Приватний сектор Павлівка
Приватний сектор Павлівка Харків

Стиль життя

Опріч Клочківської — широкої галасливої магістралі з чисельними автівками й торговими центрами — життя на Павлівці тече тихо. Вдень тут гуляють мами з дітьми, школярі або літні люди. А у вихідні дні і ввечері місцеві часто проводять вільний час у центрі Харкова.

У межах мікрорайону є сквер для прогулянок і маленькі кав’ярні, де можна поспілкуватися ввечері. А влітку зручно влаштовувати пікніки на зарослих деревами берегах Лопані або засмагати на пляжі в сусідньому Олексіївському лугопарку.

Беріг Лопані Павлівка

Чого очікувати

На Павлівці немає ринку, але великий Благовіщенський базар розташований усього в 15–30 хвилинах їзди. На Клочківській і поряд із нею є мережеві супермаркети: «Восторг», Digma, АТБ і подібні. У середині мікрорайону продукти можна придбати здебільшого в невеликих крамницях.

Салони краси, приватні стоматології, фітнес-зали, центри розвитку дітлахів та інша інфраструктура зосереджена поруч з магістраллю або в нових житлових комплексах. На Павлівці є дитячий садок і школа, а поруч із межами мікрорайону розташовані ще кілька навчальних закладів.

Школа на Павлівці

На Павлівці немає кінотеатрів, театрів, роллердромов або атракціонів. Але до них нескладно дістатися: прогулянка від Клочківської до центру Харкова або Саржиного Яру триває лише 15–20 хвилин.

Район Павлівка

Мешканці Павлівки можуть знайти роботу поруч із домом. Біля магістралі розташовані бізнес-центри, а до офісів на Сумській — лише пів години на транспорті. У глибині мікрорайону відкрит авторемонтний завод і кілька невеликих компаній, крім того, підприємства розташовані на іншому березі Лопані — в Іванівці.

Мікрорайон Павлівка Харків

Чого не очікувати

В межах мікрорайону може не вистачати магазинів, кафе й іншої базової інфраструктури, а якість доріг на деяких вулицях — низька.

Дороги на Павлівці

Транспортне сполучення в приватному секторі — недостатньо розвинуте, насамперед на ділянці, що розташована ближче до лугопарку. Тут їздить лише кілька маршруток, до того ж інтервали між автобусами великі. До найближчого метро від Клочківської йти десь 15 хвилин.

Трамвай на Павлівці

Питання щодо комплексної забудови мікрорайону ще не закрите. Час від часу публікують новини про знесення приватного сектору, але до реалізації таких проєкт поки не доходило. У деяких старих будинках немає водопроводу.

Котедж в приватному секторі Павлівки

Архітектура

У приватному секторі сусідять нові котеджі, охайні приватні будиночки й житло, що потребує капітальної реконструкції або знесення. Тут же розташовуються сучасні новобудови. А біля Клочківської можна вибрати квартиру в «панельці».

Павлівка будинки біля Клочківської

Нерухомість Павлівки сподобається тим, хто мріє жити в тихому районі поруч із центром, але не готовий переплачувати за престиж. Крім того, квартира або будинок тут може стати розумною інвестицією: завдяки розташуванню Павлівка має перспективи розвитку.

Павлівка з висоти пташиного польоту
Оренда квартир на Павлівці
≈ 7 200 грн
≈ 12 300 грн
≈ 15 800 грн
Всі 45 оголошень про оренду
Продаж квартир на Павлівці
800 $/м²Всі 656 оголошень про продаж