Шевченківський (Дзержинський)

Павлово Поле

Всі мікрорайони

Павлово поле — історична місцина, розташована поруч із центром. Це престижний і привітний мікрорайон, у якому елітні новобудови сусідять із гуртожитками, а тихі дворики, зелені парки й хороші школи — із сучасними офісами, модними кафе та клубами.

Станції метро:

23 Серпня
Ботанічний сад

Сусідні мікрорайони:

Історія Павлова поля

Місцевість отримала назву по прізвищу купців, яким належав особняк поблизу. Забудову почали в 50-х, а завершили — в 1974 році, до цього тут розташовувалися лише городи.

Вид на Павлово поле

Тоді ж відкрили канатну дорогу. У той час вона була не атракціоном, а міським транспортом. Можна було навіть купити проїзний на місяць, щоби їздити на канатній дорозі на роботу в район Сокільників.

Канатна дорога Павлово Полі
Канатна дорога на  Павловому Полі
Канатна дорога Павловом Полі Харків

З відкриттям у 2004 році станцій метро «23 Серпня» й «Ботанічний сад» почався новий етап: у районі з’явилися сучасні офіси та престижні житлові будинки.

Сусіди

Павлово поле вважається мікрорайоном інтелігенції. У частинах зі старою забудовою живуть родини викладачів вишів, інженерів і творчих людей, сюди ж прагнуть переїхати молоді сім’ї. У новобудовах часто купують житло успішні бізнесмени й керівники. А поруч із метро «Ботанічний сад» розташоване студмістечко.

Павлово Поле мікрорайоном інтелігенції

Стиль життя

Тут багато студентів, що поспішають на навчання або просто спілкуються. А в зелених дворах і на тихих вуличках між будинками гуляють мами з дітьми, літні люди або школярі.

Біля станцій метро часто можна зустріти ділових людей, серед них багато молоді, яка приїжджає сюди на роботу. На Павловому Полі розташовані нові бізнес-центри, де винаймають офіси IT-компанії, стартапи та інші сучасні фірми. Через це район іноді називають Кремнієвою долиною.

Павлове Поле - Кремнієва долина

На проспекті Науки й сусідніх вулицях людно: хтось займається шопінгом, хтось поспішає на курси або тренування, хтось катається на роликах або гіроскутері. Для ділових людей працюють стильні кафе й бари, а для студентів — бюджетні піцерії й більярди.

Проспект Науки Павлово Поле

У межах мікрорайону є сквер, а за вулицею Дерев’янко починається лісопарк, де можна пройтися стежками або покататися на велосипеді. Але частіше жителі мікрорайону відпочивають у просторому й доглянутому Ботанічному саду, який розташований поруч, або їдуть на «канатці» в центральний парк, насолоджуючись по дорозі мальовничими краєвидами.

Вид з висоти на Павлове Поле

Чого очікувати

Мікрорайон має комфортну транспортну розв’язку, але виїжджати за його межі доводиться нечасто. Тут є все для комфортного життя: від магазинів, шкіл і лікарень до перспективної роботи, студій йоги й розваг.

Транспорт Павлове Поле

Ця частина Харкова комфортна для сімей із дітьми: є затишні місця для прогулянок, поруч багато приватних розвивальних центрів. На Павловому полі досить навчальних закладів, є державні школи з поглибленим вивченням окремих предметів, художня, музична та хореографічна школи для талановитих дітей. Тут же працює Торгово-економічний інститут, факультети Інституту повітряних сил, дослідний Інститут низьких температур.

Павлове Поле в Харкові

Відпочити можна в кінотеатрі, більярдах, квест-кімнатах, боулінгах та інших закладах. Вночі відкриваються клуби: Misto, один із найвідоміших у Харкові, і студентський Galaktika club.

Клуб Misto на Павловому Полі
Кінотеатр ім. О.Довженка Павлове Поле

Чого не очікувати

Ринок «23 Серпня» — один із найдорожчих у місті. Деякі внутрішні дороги покриті ямами, а дворики біля хрущовок акуратні, але потребують ремонту. Через престижність мікрорайону ціни на житло тут високі.

Район Харкова Павлове Поле

Архітектура

Основна забудова — хрущовки, також є 9–14-поверхівки з комфортним плануванням й невеликий приватний сектор. На Павловому полі багато новобудов, у яких розташовані офіси й житлові будинки бізнес- чи еліт-класів.

Мікрорайон Павлове Поле Харків
Павлове Поле район в Харкові
Храм на Павловому Полі
Оренда квартир на Павловому Полі
≈ 6 500 грн
≈ 9 800 грн
≈ 13 400 грн
Всі 218 оголошень про оренду
Продаж квартир на Павловому Полі
800 $/м²Всі 1 365 оголошень про продаж