Основ’янський (Червонозаводський)

Одеська

Всі мікрорайони

Невеликий мікрорайон Одеська — зручне місце для життя. Тут багато магазинів і супермаркетів, досить шкіл, садочків та іншої інфраструктури.

Станції метро:

Проспект Гагаріна

Нерухомість можна вибрати будь-яку: від недорогих хрущовок і приватних домів до сучасних квартир у «панельках» або новобудовах. Хоча станцію метро тільки будують, на автобусах, тролейбусах і трамваях звідси можна дістатися в будь-яку частину Харкова.

Одеська Харків

Історія Одеської

Проспект Гагаріна, уздовж якого лежить житловий масив, існував ще у XVIII сторіччі. Тоді його називали Зміївською вулицею. Але місцевість біля Одеської довгий час залишалася околицею. Ще наприкінці 30-х років тут розташовувалися лише ліси, два цегельні заводи й кілька приватних будинків.

Мікрорайон Одеська

У 60-х роках організували тролейбусне депо та почали будувати хрущовки, а потім звели панельні й цегляні багатоповерхівки.

Тролейбус на Одеській Харків

Сусіди

На Одеській мешкає багато співробітників заводів, які отримали квартири в нових будинках. Наступні покоління цих родин не змінювали місця проживання, адже мікрорайон комфортний. Поступово масив розвивався, сюди переїжджали й інші сім’ї.

Сьогодні Одеська виглядає різноманітно: тут живуть літні пари, молодь, сім’ї з немовлятами чи підлітками. На вулицях можна зустріти співробітників заводів і вчителів, студентів, які винаймають недороге житло, і ділових людей, лікарів, менеджерів і представників інших професій.

Район Одеська в Харкові

Спосіб життя

На проспекті Гагаріна ніколи не буває тихо: дорогою з кількома смугами їдуть ряди машин і автобусів, люди поспішають у справах, купують товари, чекають на транспорт.

Проспект Гагаріна Одеська в Харкові

Але за багатоповерхівками ховаються тихі двори. Тут грають школярі, прогулюються мами з дитячими візками, обговорюють новини та спілкуються пенсіонери. Багато жителів знайомі з сусідами й разом піклуються про благоустрій старих дворів.

Поруч з вулицею Одеською лежить приватний сектор. Це вузькі вулички з фруктовими деревами й газонами, за якими можна помітити дахи 1–2-поверхових будинків. Вдень тут майже немає людей, окрім дітей, які грають або їздять на велосипедах.

Двори на Одеській Харків
Мікрорайон Одеська Харків

Жителі Одеської найчастіше відпочивають у кафе й торгових центрах. У мікрорайоні немає парків або бульварів, тому влітку багато хто гуляє вузькими стежками біля озера Кар’єр. Ще можна провести час на Основ’янському озері, яке межує з мікрорайоном. Тут є кілька пляжів і кафе, але вода не дуже чиста. Щоби поплавати, краще поїхати до аквапарку «Джунглі», який працює цілий рік.

Аквапарку «Джунглі» Одеська Харків

Чого очікувати

На проспекті Гагаріна багато великих супермаркетів, невеликих і спеціалізованих магазинів, є торгові центри. На місці закритого Одеського ринку іноді ведуть стихійну торгівлю.

Комунальний ринок на Одеській в Харкові
Мetro на Одеському Харків

Біля кордону мікрорайону розташований Комунальний ринок, а з іншого боку — мегамаркет METRO. Невеликі кіоски з продуктами та іншими товарами є біля багатоповерхівок, але в приватному секторі такої інфраструктури не вистачає. Проблем із початковою чи середньою освітою немає, для дітей і підлітків працюють школи, садки, гуртки та секції, а для молоді — кілька професійних навчальних закладів.

Автобуси, маршрутки, трамваї та тролейбуси зв’язують Одеську з усіма частинами Харкова. До центру можна доїхати за 20–30 хвилин, а до найближчої станції метро «Проспект Гагаріна» — за чверть години. Транспортна розв’язка Одеської сподобається мандрівникам. Звідси за 15–20 хвилин можна дістатися до аеропорту, приміської залізничної станції або центрального автовокзалу.

Трамвай на Одеській в Харкові

На що не розраховувати

На Одеській немає парків чи скверів для прогулянок. Також тут не вдасться знайти театр, покататися на атракціонах, відпочити в клубі. Ті, хто живуть поруч із проспектом Гагаріна, скаржаться на шум і велику кількість пилу. Внутрішні дороги і тротуари здебільшого вимагають ремонту.

Архітектура мікрорайону

У мікрорайоні є різні будинки: хрущовки, панельні й цегляні 9–16-поверхівки, новобудови економ-класу, приватні будинки й невелика кількість котеджів.

Мікрорайон Одеська в Харкові архітектура

Купівля квартири тут може стати гарною інвестицією, адже метро «Одеська» вже почали будувати та найімовірніше відкриють через 3–4 роки.

Частина Харкова Одеська
Оренда квартир на Одеській
≈ 7 000 грн
≈ 6 500 грн
Всі 29 оголошень про оренду
Продаж квартир на Одеській
800 $/м²Всі 265 оголошень про продаж