Слобідський

Нові Будинки

Всі мікрорайони

Станції метро:

Маршала Жукова
Радянської армії

Сусідні мікрорайони:

Нові будинки — це не дуже великий спальний масив у південно-східній частині Харкова. Попри назву, мікрорайон існує понад 50 років, тому він обжитий і затишний.

район Нові будинки з висоти пташиного польоту

Тут багато зелені, хороша інфраструктура і транспортна доступність. Більша частина нерухомості — це 5 і 9-поверхівки, тому густота населення нижча, ніж в інших спальних масивах.

мікрорайон Нові будинки

Історія Нових будинків

Ще на початку ХХ сторіччя тут була околиця Харкова. На території мікрорайону росли фруктові сади, які використовували для селекції та інших наукових досліджень.

Бульвар Юр’єва, одне з улюблених місць відпочинку жителів Нових будинків, названо на честь українського академіка В. Я. Юр’єва. Вчений багато років працював на місцевій селекційній станції.

Бульвар Юр’єва - Харків
Бульвар Юр’єва в Харкові
Мурал Шевченко в Харкові

Розбудова мікрорайону почалася наприкінці 50-х років із 5-поверхових хрущовок, а у 80-х були зведені 9 і 16-поверхові панельні будинки. Сьогодні територія продовжує розвиватися, тут з’являються новобудови й нова інфраструктура.

Сусіди

На Нових будинках живе багато родин, які одержали тут квартири ще за радянських часів. Ще сюди зазвичай переїжджають співробітники виробництв, оскільки звідси до заводу ім. Малишева або промислової зони поряд із ХТЗ можна дістатися менше ніж за 20 хвилин.

У цьому спальному масиві винаймають або купують житло студенти й молоді родини. Їх приваблює розвинена інфраструктура і транспорт, а також доступні ціни. Втім, молоді тут не так багато, як у районах, де є студмістечка.

Стиль життя

Біля станцій метро, Комунального ринку, проспектів Петра Григоренка та Героїв Сталінграда майже завжди людно та шумно. Тут багато машин і зосереджена основна інфраструктура.

Але якщо відійти на кілька сотень метрів, ритм життя стане спокійним. В оточенні п’ятиповерхівок, затишних вуличок зі старими деревами та вузьких доріг не відчуваєш, що перебуваєш у місті-мільйоннику. Ця частина схожа на тиху провінцію.

Вранці в теплу пору року жителі Нових будинків зазвичай виходять на пробіжки або займаються на спортивних майданчиках біля шкіл чи на бульварах. Вдень тут гуляють мами з малюками, літні люди й підлітки. Вечорами та у вихідні мікрорайон стає людним: хтось поспішає за покупками, хтось призначає зустрічі в кафе, хтось гуляє з друзями, катається на роликах, купує квитки до кінотеатру.

Найулюбленіші зони відпочинку жителів Нових будинків — це бульвари Юр’єва й Жасминовий. Тут широкі зручні алеї, є кафе й паби, дитячі майданчики й розваги.

Чого очікувати

Жити на Нових будинках комфортно. Тут працюють супермаркети «Клас», Digma, «АТБ» та інших мереж, а також невеличкі крамниці, частина з яких збереглася ще з радянських часів. Для дітей відкриті гімназія та школи, садочки та приватні заклади. На Нових будинках досить фітнес-клубів і тренажерних залів, можна придбати путівку, зробити манікюр, відшукати аптеку поряд із будинком.

Нові будинки - Харків

За великими покупками жителі мікрорайону їздять на Комунальний ринок, поруч із яким є багато іншої торгової інфраструктури. Також невеликі ринки працюють біля метро «Армійська» й «Палац Спорту», а на бульварах влітку відкриваються торгові намети зі свіжими овочами та фруктами.

Увечері можна відпочити в кав’ярні, пабі або невеликому ресторані, пограти в боулінг та більярд. На Нових будинках немає дорогих або пафосних закладів, усі кафе зустрічають невимушеним настроєм.

У Палаці Спорту можна подивитися концерти або змагання з волейболу, боксу, художньої гімнастики та інших видів спорту. Поруч розташовані відкритий і закритий скеледроми, а через дорогу — кінотеатр.

Кінотеатр Київ в Харкові

Бульвар Юр’єва — це широкі алеї з лавочками, спортивні та дитячі зони. Влітку тут працює мотузковий парк, а взимку — ковзанка. На Жасминовому бульварі теж є кафе, ігрові майданчики, караоке та інші розваги.

Жасминовий бульвар в Харкові
Садовий проїзд, 30 - Мурал Тараса Шевченка

Ще на Нових будинках за адресою Садовий проїзд, 30 можна відшукати найбільший у Харкові мурал із зображенням Т. Г. Шевченка.

На що не розраховувати

У межах мікрорайону немає великих клубів, театрів і музеїв. Також поруч немає вишів або середніх спеціальних навчальних закладів, за винятком медичного коледжу. У деяких частинах району бракує торгової інфраструктури. Вранці і ввечері автобуси, маршрутки та метро зазвичай перевантажені. Парк «Зустріч» міг би стати ще однією зеленою зоною для прогулянок, але він потребує реконструкції.

Архітектура

Будинки мікрорайону — це здебільшого хрущовки 50–60-х років, також тут багато 9-поверхових «панельок». Можна знайти 16-поверхівки та старі цегляні будинки, але їх небагато. Також на території мікрорайону розташовані кілька новобудов, однак вільних майданчиків для будівництв майже немає.

Оренда квартир на Нових Будинках
≈ 5 200 грн
≈ 6 400 грн
≈ 7 500 грн
Всі 185 оголошень про оренду
Продаж квартир на Нових Будинках
600 $/м²Всі 2 475 оголошень про продаж