Шевченківський (Дзержинський)

Нагірний

Всі мікрорайони

Нагірний мікрорайон — це центр Харкова й одна з найстаріших історичних місцин. Тут розташовані найважливіші адміністративні будівлі й пам’ятки, театри й музеї, бутики і клуби, офіси і виші.

Станції метро:

Пушкінська
Університет
Архітектора Бекетова

Сусідні мікрорайони:

Водночас у мікрорайоні багато затишних подвір’їв, тихих зелених вуличок і просторих парків для прогулянок.

Нагірний мікрорайон

Історія Нагірного

У першій половині XIX сторіччя біля сучасного Дзеркального струменя був хлібний ринок, на Сумській відкривалися мануфактури та інші виробництва, а Пушкінську вулицю заселяли іноземні викладачі.

Частина Харкова мікрорайон Нагірний

У другій половині того ж сторіччя звели житлові будинки між Сумською й Пушкінською, а вулиці замостили бруківкою, яка подекуди збереглася до сьогодні.

Житлові будинки між Сумською й Пушкінською в Харкові

Майдан Свободи з Держпромом і прилеглими територіями забудували на початку ХХ століття, після продовжили розбудову Пушкінської. Так з'явився сучасний центр Харкова.

Майдан Свободи мікрорайон Нвгірний

Сьогодні Нагірний продовжує змінюватися: тут зводять нові й реконструюють старі будинки.

Мікрорайон Нагірний Харків

Сусіди

У Нагірному мешкають корінні харків’яни, серед них багато представників інтелігенції. А через престижне розташування ця частина міста популярна серед ділових людей.

Втім, Нагірний залишається демократичним, у старих будинках живуть або винаймають квартири студенти і творчі люди.

Стиль життя

Жити в Нагірному мікрорайоні — значить бути в центрі культурних, ділових і розважальних подій. У будні на вулицях людно: співробітники офісів поспішають у справах або призначають зустрічі в кафе, модники прогулюються бутиками, студенти йдуть на навчання, а туристи оглядають майдан Свободи, оперу й інші визначні пам’ятки.

Міський парк в Нагірному

На Сумській виступають вуличні музиканти, а поряд із ХНАТОБом збираються любителі екстремального спорту.

Харківський національний театр опери та балету Нагірний

Вечорами та у вихідні дні на гостей чекають понад десятки музеїв, кілька театрів, опера й концертний зал, модні клуби й кінотеатри. До Нагірного мікрорайону приїздять з усіх частин Харкова, щоби сходити в дельфінарій, послухати лекції, взяти участь у майстер-класах, подивитися святковий концерт на майдані Свободи.

Дельфінарій Нагірний Харків
Міський парк Нагірний

Погуляти можна в міському саду зі столітніми дубами і фонтанами, у сквері біля Дзеркального струменя або в парку «Молодіжний». А якщо хочеться затишку, пройдіться по Чернишевській, Дарвіна, Лермонтовській або іншими вуличками тихого центру. Тут багато зелені, мало людей і цікава архітектура.

Парк «Молодіжний» Нагірний Харків

Чого очікувати

Жителі Нагірного не витрачають час на поїздки в транспорті, бо до багатьох офісів, навчальних і розважальних закладів прогулянка пішки займає десь 10–15 хвилин. Втім, мікрорайон має відмінну транспортну розв’язку: три станції метро, ​​тролейбуси й маршрутки з’єднують з усіма частинами Харкова.

Нагірний Харків

У Нагірному досить шкіл і дитячих садів, є заклади для талановитих дітей і багато приватних центрів. Тут розташовані Харківський національний університет, Юридична академія, Політехнічний інститут і інші відомі виші.

Харківський національний університет вмені В.Н. Каразіна
Харківський політехнічний інститут Нагірний

Піклуватися про здоров’я допоможе дитяча поліклініка, профільні лікарні і приватні медичні центри, у які приїжджають мешканці всіх районів Харкова.

Район Нагірный  в Харкові

Також у Нагірному багато спортзалів і салонів краси, елітних ресторанів і демократичних фастфудів. Тут можна знайти майже будь-який магазин: від популярного АТБ або дешевого секонд-хенду до бутика з ексклюзивним одягом або спеціалізованої крамниці для художників.

Сучасний мікрорайон Нагірний в Харкові

Чого не очікувати

Сумський ринок — один із найдорожчих у місті. На вузьких центральних вулицях вдень майже завжди автомобільні затори, а в старих будинках часто погані комунікації, є тріщини у фасадах і інші проблеми.

Сумський ринок Нагірний

Архітектура

У Нагірному багато дореволюційних будинків і сталінок із високими стелями, є нові житлові комплекси й інша нерухомість. Але ціни на квартири найвищі в місті.

Нагірний з висоти
Оренда квартир на Нагірному
≈ 7 000 грн
≈ 12 600 грн
≈ 18 000 грн
Всі 123 оголошення про оренду
Продаж квартир на Нагірному
1 000 $/м²Всі 1 407 оголошень про продаж