Київський

Черемушки

Всі мікрорайони

Сусідні мікрорайони:

Черемушки — третій за чисельністю населення й найзеленіший район Одеси. Він досить спокійний, але водночас тут завжди є чим себе зайняти. Прогулюючись тінистими вулицями, так і тягне вголос здивуватися: «Ну все для людей!».

Черемушки Одесса
Мікрорайон Черемушки Одесса

Історія Черемушек

У 1960-х Черемушки почали будувати на території колишнього військового полігону, який був свідком візиту імператора Миколи II, випробувальних польотів перших вітчизняних авіаторів і трагічних подій громадянської та двох світових війн. Далеко не з першого разу, але величезна порожня територія сподобалася владі й тут вирішили будувати житловий район нового типу. Розбудову проводили за затвердженим планом, і вже наприкінці 70-х років район остаточно сформувався.

Мікрорайон Черемушки в Одессі
Черемушки в Одессі

Сусіди

Крім старожилів, на Черемушках живе велика кількість студентів. Тут розташовано безліч гуртожитків, а для охочих жити самостійно — доступна орендна плата. Також цей район популярний і серед молодих сімей.

Стиль життя

У теплу пору року Черемушки нагадують сад: передусім вражають старі платани, що розрослися вздовж проїжджої частини. Тому для місцевих задоволенням стає навіть прогулянка до найближчого магазину.

Черемушки Одесса літом

Тут розбудували великий і мальовничий парк імені Горького, у якому є кінотеатр, тенісний корт, футбольне поле, ковзанка, майданчик для дресирування собак, безліч кафе й розваг для дітей.

Черемушки фонтан
Кінотеатр Черемушки в Одессі
Парк ім. Горького Черемушки в Одессі
Атракціони Черемушки
Парк ім. Горького Черемушки

У парку в будь-яку пору року проводять ярмарки хенд-мейду, тематичні заходи, спортивні змагання та фестивалі з концертними програмами. Крім парку, мешканці району завжди можуть відпочити в численних кафе, пройтися по магазинах, відвідати салони краси або фітнес-центр.

Ярмарка хенд-мейду Черемушки
Розваги  Черемушки
Розваги  в Черемушках

Чого очікувати

У Черемушках розташовано безліч дитячих садків, шкіл та медичних установ, як державних, так і приватних. Майже в кожному кварталі є супермаркет, а якщо виникне бажання зробити запаси на наступний тиждень, можна відвідати великий продуктовий ринок «Черемушки». Є й бювети для безкоштовного забору питної води.

Дитячий садок Черемушки
Ринок «Черемушки»

На що не розраховувати

З часів первинної забудови житловий фонд практично не оновлювався, і тепер він зношений. Тому не всі двори такі затишні, як на центральних вулицях. Також тут утворюються транспортні затори в години пік, бо здебільшого жителі району працюють або навчаються в інших частинах міста.

Архітектура

Черемушки спочатку були забудовані «хрущовками», але з часом звели й висотні будинки. Зараз на Черемушках з’являються сучасні престижні житлові комплекси. Є тут і приватний сектор. Забудовники іноді викуповують земельні ділянки у власників, аби побудувати на їхньому місці малоквартирні котеджі.

Оренда квартир на Черемушках
≈ 5 000 грн
≈ 5 800 грн
≈ 7 700 грн
Всі 101 оголошення про оренду
Продаж квартир на Черемушках
700 $/м²Всі 3 229 оголошень про продаж