Приморський

Центр

Всі мікрорайони

Центральна частина Одеси — гордість не тільки міста, але й усієї України. Щорічно сюди приїздять тисячі туристів, аби прогулятися вулицями, які вкриті тінню величезних платанів, вивчити архітектурні шедеври, посидіти в одному із сотень фотогенічних атмосферних кафе. Мешканцям центру всі ці принади життя доступні цілий рік.

Одеський театр опери та балету
Одеський національний академічний  театр опери та балету
Потьомкінські сходи та Морський вокзал в Одессі
ТЦ "Галерея Афіна" Одеса

Центр ніколи не засинає: від заходу до світанку тут щось відбувається, чи то міський фестиваль, чи то фільмування, чи то виступ самотнього вуличного музиканта.

Центр Одеса
Центр в Одесі
Успенський собор в Одессі

Історія центра Одеси

Проєкт забудови міста Одеси був доручений голландському військовому інженеру Францу де Воллану Катериною II в 1794-му році. Разом із віцеадміралом Йосипом Дерибасом вони засновували Одесу за точним планом: спочатку заклали порт, а після — геометрично правильні, прямі вулиці, що ведуть до моря.

Одеса
Дім Фальц-Фейна  в Одесі
Воронцовська Колонада Одеса

Надалі кожна історична епоха залишила свій відбиток в архітектурі та традиціях центральної частини міста. Кожний наступний градоначальник намагався привнести в місто щось нове й по-своєму поліпшити інфраструктуру.

Центральна частина Одеси
Архітектура центрального мікрорайона Одеси
Спасо-Преображенский кафедральний собор Одеса
Пассаж Менеделевича  в Одесі

Сусіди

Попри те, що центральні частини міст зазвичай швидко позбавляються старожилів, тут, як і раніше, можна побачити, як колоритні літні одесити відпочивають на балконі будинку навпроти якоїсь історичної пам’ятки. Сім’ям, які поколіннями живуть тут, не заважають ані бутики, ані офіси, ані хостели для туристів.

На вулицях Одеси
Колорит Одеси

Стиль життя

У центрі зосереджені майже всі визначні пам’ятки міста, які можна обійти пішки. Вранці тут досить спокійно, а до обіду і ввечері вулиці наповнюються людьми. Робочий настрій щільно переплетений із курортною безтурботністю.

Памятник Дюку де Ришелье Одесв
Типова Одеса
Життя в Одесі

Попри насиченість пішохідних зон, у житлових дворах досить тихо: тут і сплячі коти, і повиті плющем стіни. Біля численних навчальних закладів завжди активно проводять час студенти.

Дворик Центр в Одесі
Дворик в Центрі Одеси
Медичний Університет Одесса

Чого очікувати

Одесити постаралися на славу, щоб облаштувати центр для себе й гостей міста. Тут є практично все, чого може забажати душа: від концертних майданчиків, лекторіїв та бібліотек до фітнес-центрів, всіляких майстерень, музеїв, численних театрів і спортивних майданчиків. Найбільше в Центрі кафе й ресторанів; за бажанням можна відшукати кухні майже всіх народів світу. Якщо поставити собі за мету, то можна легко знайти імпортні товари і специфічні місця під індивідуальні потреби. Наприклад, кінозал на двох або кафе з котиками та єнотами.

Центральна Одеса
Ринок «Книжка»  Центр в  Одесі
Старобазарній сквер Центр Одеса
Затишне кафе в Центральному районі Одеси

У Центрі кілька парків та скверів. Найновіші та найупорядкованіші — «Стамбульський» і «Грецький». Не обійшлося без пам’ятників, муралів та арт-об’єктів.

Одеський мыський сад Центр
Приморский бульвар Одеса
Александровский проспект Центр в Одесі
Грецький парк Одеса
Мурал в Одесі

На що не розраховувати

Покупатися або помилуватися хвилями в центрі не вийде — одеський порт постійно працює, а море обмежене хвилерізами. У будь-яку пору року тут багатолюдно, навіть житловими дворами ходять туристичні групи. На власників автівок чекають проблеми з паркуванням на вузеньких вуличках і пробки. Бракує дитячих майданчиків для прогулянок із маленькими дітьми і великих продуктових супермаркетів без черг.

Порт в Одесі
Вулиці Центральної Одеси
На вулицях Центральної Одеси

Архітектура

Центр міста може похвалитися чудовими зразками архітектури XIX–XX століття. Будинки прикрашені ліпниною, барельєфами, мозаїками. Подвір’я житлових будинків утворюють «колодязі». Не обійшлося й без багатоповерхівок радянської пори чи сучасних висоток.

Архитектура в Одесі
Исторични  двори в центы Одеси
Архитектура Центр Одесса
Архитектура в Центрі Одесси
Центр микрорайон Одеси
Оренда квартир у Центрі
≈ 7 000 грн
≈ 8 400 грн
≈ 15 400 грн
Всі 461 оголошення про оренду
Продаж квартир у Центрі
900 $/м²Всі 9 446 оголошень про продаж