Суворовський

Слобідка

Всі мікрорайони

Сусідні мікрорайони:

Слобідка (в минулому — Слобідка-Романівка) — неначе застиглий у часі район старої Одеси, де найцікавіше ховається за парканчиками, дерев’яними вікнами й пишними трояндовими кущами.

Свято-Рождество-Богородицький храм Слобідка в Одесі

Історія Слобідки

У мультинаціональній Одесі діаспори різних народів зазвичай селилися кожна у своєму районі. Слобідка стала місциною, де зосередилися здебільшого українці. Тут видавали крихітні земельні ділянки тим, хто приїхав працювати в порту.

Ще наприкінці XIX сторіччя тут почали будівництво великого лікарняного комплексу, також сюди перенесли психіатрію, що раніше розташовувалася в центрі міста. Аж до сорокових років минулого сторіччя на Слобідці тривало будівництво і впорядкування, а перші висотки з’явилися тут у сімдесятих.

Міська клінична лікарня №11 Слобідка в Одесі

Сусіди

Більшість домовласників Слобідки живуть тут поколіннями. Люди знають один одного в обличчя, вітаються на ринку, товаришують родинами. У районі мешкає багато іноземних студентів-медиків, вони винаймають тут житло, тому що їхні практичні заняття проходять у місцевих лікарнях.

Стиль життя

Слобідка — місце, де час тече плавно й розмірено. Кожен упорядковує свій двір, а на прогулянку можна відправитися як у лікарняний затишний та доглянутий сквер, так і в напівдикий Дюківський сад, де серед буйної зелені ховаються невеликі стави.

Дюківський сад Слобідка в Одесі
Дюківський сад Слобідка
Ставок Слобідка в Одесі
Дюківський сад Одеса

Це тихий район, де білизну сушать на мотузках, які натягнуті від вікон до тополь, а продавець у крамниці пробачає нестачу п’ятдесяти копійок та приязно каже: «Потім занесете».

Свято-Рождество-Богородицький храм в Одесі

Чого очікувати

Зараз на Слобідці є п’ять великих медичних установ, навколо них і зосереджена скромна інфраструктура. Біля загальноосвітніх шкіл обладнали спортивні майданчики. Замість великих супермаркетів тут продуктові крамниці «для своїх» і невеликий продуктовий ринок.

Мікрорайон Слобідка в Одесі
Вулиці Слобідки
Ринок Слобідка в Одесі

На що не розраховувати

За яскравим відпочинком, розвагами і великими покупками доведеться їхати в центр міста. Не можна не розповісти і про криміногенну ситуацію — не кожний одесит або гість міста буде відчувати себе тут затишно.

Архітектура Слобідки  Одеса

Архітектура

Слобідка відрізняється дуже неоднорідною забудовою — старовинні будинки з вікнами майже до землі сусідять із радянськими висотними гуртожитками. Кілька нових житлових комплексів огородили свою територію та утворили автономні острівці.

Район Слобідка
Слобідка архітектура
ЖК в Слобідці Одеса
Оренда квартир на Слобідці
≈ 6 000 грн
≈ 5 000 грн
≈ 16 900 грн
Всі 27 оголошень про оренду
Продаж квартир на Слобідці
700 $/м²Всі 1 687 оголошень про продаж