Київський

Середній Фонтан

Всі мікрорайони

Середній Фонтан — одна з найбільш багатоликих частин міста. Чи то це найбільш урбаністичний район, чи то студентське містечко, чи то «зелені легені»… Тут знайшлося місце всьому і всім, такого розмаїття немає ніде більше, окрім як уздовж найжвавіших доріг Одеси.

Сусідні мікрорайони:

Телебашня Середній Фонтан
Військова академія Середній Фонтан
Середній Фонтан

Історія Середнього Фонтану

«Фонтани» — джерела смачної й свіжої питної води, неминуче ставали місцями, навколо яких поступово будували дачні поселення. Згодом, вони зрослися один з одним, сформувавши єдиний великий район і перетворившись на невіддільну частину міста.

На Середньому Фонтані

Тут досі розташовані військові навчальні заклади, які побудували ще в XIX сторіччі. Пізніше до них додалося все більше й більше вишів. У радянські часи тут побудували ще небачені в Одесі «хрущовки», Палац спорту й перший у Радянському союзі пейзажний парк.

Артилерійський  замок на Середньому Фонтані Одесса
Парк Перемоги Середній Фонтан

Сусіди

Кого тільки не зустрінеш на Середньому Фонтані: тут величезна кількість студентських гуртожитків, «сталінки» і «хрущовки», що закріплені за тими, хто давним-давно отримав квартири. Левова частка Фонтана припадає на нові житлові комплекси чи ті, що тільки-но будуються, де купують житло молоді сім’ї з дітьми.

Стиль життя

Не можна назвати Фонтан «спальним», але й такого розмаїття закладів як у центрі тут немає. Замість дорогих ресторанів тут булочні, замість величезних ТРЦ — продуктові супермаркети та кіоски. Однак у будь-яку пору року район залишається дуже динамічним: тут пролягають майже всі головні транспортні артерії міста. Від метушні можна сховатися в парках і стареньких зелених дворах.

Мікрорайон Середній Фонтан
Одеський національний політихнічний університет
Одеський  політихнех на Средньому Фонтані
Мікрорайон Середній Фонтан Одеса
Квіти на Средньому Фонтані

Чого очікувати

Як у будь-якому густонаселеному районі, на Фонтані досить лікарень, шкіл і дитячих садків, які ховаються в глибині дворів та подалі від галасливих доріг. Нові житлові комплекси обросли крамницями, кафе, перукарнями та фітнес-центрами. Для прогулянок місцеві обрали величезний дендропарк і сквер «Космонавтів».

Середній Фонтан вулиці Одеси
Середній Фонтан на вулицях Одеси
Моряк з попугаем Середній Фонтан
Дендропарк  на Средньому Фонтані
Дендропарк  на Средньому Фонтані  в Одесі
Сквер «Космонавтів» на Середньому Фонтані
Храм святої мученицї Татяни на Середньому Фонтані
Храм святої мученицї Татяни на Середньому Фонтані  в Одесі
Кафе на Середньому Фонтані
Кафе на Середньому Фонтані в Одесі
Кафе Одеса Середній Фонтан

На що не розраховувати

Щільна забудова і значна кількість сусідів не сподобаються тим, у кого в пріоритеті тиша і спокій. На Середньому Фонтані складно зі стоянками: двори не призначені для великої кількості автівок та й дороги давно не латали.

Вулиці Середнього Фонтану
На вулицях Середнього Фонтану

Архітектура

Архітектура Середнього Фонтану неоднорідна. Від високих арок, розкішних балконів і скромних «панельок» погляд можна перевести на скло й бетон чи багатоповерхівки, що нагадують хмарочоси.

Район Середній Фонтан в Одесі
Оренда квартир на Середньому Фонтані
≈ 9 000 грн
≈ 10 000 грн
≈ 14 000 грн
Всі 388 оголошень про оренду
Продаж квартир на Середньому Фонтані
1 000 $/м²Всі 12 864 оголошення про продаж