Суворовський

селище Котовського

Всі мікрорайони

Житловий масив Котовського, або селище Котовського, — найпівнічніший район Одеси, який буквально є «містом у місті». Переживши кризу інфраструктури, він перетворився на затишний дім для тисяч молодих сімей.

Історія селища Котовського

У 1955 році на місці майбутнього селища Котовського одеситам видавали земельні ділянки. Приватний сектор швидко розрісся, а потім почали зводитися багатоповерхівки. Планувалося перетворити селище на окреме місто після того, як кількість населення досягне стотисячної відмітки. Це сталося вже в 1980 році, але селище Котовського так і залишилося частиною Одеси. Річ у тім, що після відокремлення місто втратило би статус «мільйонника», та й жителі мікрорайону завжди вважали себе одеситами.

Пам'ятник Гергію Добровольському в сквері "Зоряний"
Інсталяція "Одеса"
Пам'ятник генералісімусу Олександру Суворову

У 1970 — 1990-х роках за селищем Котовського закріпилася погана слава кримінального району, проте з розвитком інфраструктури та припливом інвестицій він перетворився на тихе та комфортне місце для життя.

Будівництво Собору архангела Гавриїла

Сусіди

У приватному секторі й панельних багатоповерхівках живуть корінні одесити, моряки, родини робітників промзони й порту. У районі новобудов під назвою «Поле Чудес» молодь зазвичай купує свої перші квартири.

Стиль життя

Попри те що жителі селища Котовського здебільшого їздять на роботу в інші частини міста, у дворах і зелених зонах вирує життя. Кафе, ринки й торгово-розважальні центри заповнені відвідувачами, а батькам з малюками полюбилися численні дитячі майданчики.

Селище Котовського

Перші поверхи житлових будинків зайняті салонами краси, банками, аптеками та кафе, ветклініками та продуктовими супермаркетами — такими, як «Сільпо» й «Таврія В». На шопінг і в кіно завжди можна відправитися в City Center або ТРЦ «Рив’єра», сюди ходить безплатний автобус.

З усією області люди приїздять в обласну клінічну лікарню, поруч із нею розташовані кілька приватних медичних установ.

Обласна консультативна поліклініка
Міська дитяча поліклініка №2 в Одесі

У селищі не буде проблем із тим, щоби влаштувати дитину в державний або приватний садок або школу. Для тих, хто хоче, навчити іноземній мові дитину в ранньому віці працює НВК № 292 з поглибленим вивченням англійської.

Одеська загальноосвітня школа №14 І-ІІІ ступенів

Чого очікувати

У селищі Котовського є розваги на будь-який смак, а в магазинах і на ринках можна купити все необхідне. Для прогулянок обладнані Кримський бульвар, сквери «Зоряний» та «Молодіжний», парк імені Котовського і, звісно ж, гідропарк Лузанівка біля найбільшого громадського пляжу Одеси. Можна також прогулятися територією курорту «Куяльник» й околицями Жеваховою гори.

Скульптура Олександра Мілова "Любов" в Одесі
Куяльницький лиман - Одеса

На що не розраховувати

Як не крути, головною проблемою селища Котовського завжди залишається шлях до центральної частини Одеси. Вранці та ввечері на Миколаївській дорозі стоїть величезна транспортна пробка. Добиратися до Суворовського і Приморського районів треба не менше півгодини, ще й доведеться спостерігати види промзони.

Влітку околиці Лузанівки заповнюють туристи, тому в приватному секторі вечорами чутно гучні розмови та музику, а на пляжі стає людно.

Мікрорайон селище Котовського

Архітектура

Умовно можна розділити селище Котовського на три частини: приватний сектор, вулиці з панельними дев’ятиповерхівками та «хрущовками», нові райони, які повністю складаються із сучасних новобудов.

Оренда квартир в селищі Котовського
≈ 4 000 грн
≈ 5 200 грн
≈ 6 000 грн
Всі 144 оголошення про оренду
Продаж квартир в селищі Котовського
600 $/м²Всі 7 151 оголошення про продаж