Малиновський

Молдаванка

Всі мікрорайони

Сусідні мікрорайони:

Місце дій багатьох пісень, книжок, фільмів та анекдотів, місце, де можна заблукати та не пошкодувати про це. Легендарні одеські дворики, колорит, душа й серце міста — це все про неї, про Молдаванку.

Колоритна Одеса Молдованка
Мікрорайон Молдованка в Одесі
Молдованка в Одесі

Історія Молдаванки

Достеменно невідомо, коли саме з’явився хутірець під назвою Молдаванка, але вже в 1814 році невелике поселення було позначено на карті. Починалося все з простого «сільського життя»: вулиці були небрукованими, вапняні і глиняні будиночки оточували городи. З отриманням Одесою права на вільну торгівлю, багато місцевих стали контрабандистами, що й породило безліч легенд та історій про бандитів, шахраїв і шулерів.

Вулиці Молдованки
Колоритна Молдованка
Вулиці Молдованки в Одесі

Невелику реконструкцію району проводили тільки після 30-х років. З’явилося кілька сталінок і хрущовок, але ніхто не наважився чіпати лабіринти різномастих будинків із дворами, що зникають в глибині району.

Сучасна Молдованка

Сусіди

Придивитися уважно до жителів Молдаванки складно, відразу сипляться питання: «хто ви», «що вам тут треба». Робимо з цього висновок, що місцеві — старожили, які не люблять тих, хто втручаються в їхнє розмірене звичне життя. Втім, на деяких вулицях багато молодих людей, що винаймають житло ближче до центру міста або купили квартири в новобудовах.

Життя на вулицях Молдованки
Життя на вулицях Молдованки Одесса
На вулицях Молдованки

Стиль життя

Варто ухитритися і прошмигнути в якийсь молдаванський дворик, і потрапляєш у тиху обжиту місцинку, де сплять на сонечку коти, грають діти й накривають обід на загальний для всіх сусідів стіл. А за воротами по довгих вулицях туди-сюди ходять трамваї, вибагливі покупці активно торгуються на ринках, а у двориках численних церков різних конфесій відпочивають і спілкуються парафіяни.

Дворик на Молдованці
Дворик на Молдованці Одеса
Дворик на Молдованці в Одесе
Церква Молдованка

Чого очікувати

На Молдаванці замало супермаркетів, але за продуктами можна навідатися на легендарний «Привоз». А на базарі «Старокінний» легко купити не тільки потрібні господарські товари, але й хатніх тварин.

Базар “Привоз” Молдованка
Базар  “Привоз” Молдованка в Одесі
Базар «Старокінний» Молдованка
Базар «Старокінний»  Молдованка  в Одесі

Для прогулянок є кілька скверів, серед яких найбільший — «Прохорівський», тільки після масштабної реконструкції. Молдаванка поступово переходить у центр міста, тому з деяких вулиць туди легко дістатися пішки.

Сквер «Прохорівський» Молдованка
Сквер «Прохорівський» на  Молдованці

На що не розраховувати

Новобудов на Молдаванці небагато, як і прилеглої до висоток традиційної інфраструктури на кшталт кав’ярень, МАФів та новеньких дитячих майданчиків. Попри близькість центру міста, цей район залишається злегка занедбаним, а через сусідство з залізничним вокзалом тут багато безхатченків. Тим, хто живе або збирається гостювати на Молдаванці, потрібно бути готовим до того, що доведеться багато взаємодіяти з людьми з усіма властивими їм проявами.

Історичні вулиці Молдованки

Архітектура

Тут переважають старі одноповерхові будинки, подекуди розбавлені хрущовками. Здебільшого вони ще дореволюційних часів. Багатоповерхових новобудов мало, але через близькість центру міста Молдаванка має великий потенціал для майбутньої забудови.

Будинки на Молдованці Одеса
Будинки на Молдованці  в Одесі
Будинки на Молдованці
Оренда квартир на Молдаванці
≈ 6 500 грн
≈ 6 000 грн
≈ 7 000 грн
Всі 124 оголошення про оренду
Продаж квартир на Молдаванці
700 $/м²Всі 4 399 оголошень про продаж