Шум хвиль, покрики чайок, шарудіння дерев у власному садку… Чи не про це мріють усі романтики? Мріям судилося збутися на Великому Фонтані — приморському курортному районі, батьківщині відомої поетеси Анни Ахматової, де всі провулки ведуть до моря й золотих пляжів.
На початку XIX сторіччя в Одесі з’явилося кілька дачних селищ, найпівденніше з яких назвали Великим Фонтаном. Ця назва пов’язана з тим, що в цьому районі були джерела прісної води. У повоєнний час тут почали будувати санаторії, піонерські табори, дитячі будинки й розвивати інфраструктуру. Дачні кооперативи з часом перетворили на приватний сектор, у якому старі одноповерхові будинки поступово замінюють на особняки.
У районі Великого Фонтану в нерухомість вкладають гроші забезпечені респектабельні одесити. Втім, у теплу пору року їх розбавляють туристи, які винаймають житло посезонно або подобово, а також відпочивальники із санаторіїв.
Можна умовно розділити настрій Великого Фонтану на два полюси. Влітку тут людно й галасно через відпочивальників, що заповнюють пляж, але взимку це місце перетворюється на осередок майже скандинавського спокою. Можна посидіти в одному з кращих ресторанів міста, пробігтися порожнім берегом або поблукати по відкритій території санаторію.
До послуг жителів і гостей Великого Фонтану нова набережна пляжу «Золотий Берег», маленький сквер із великим спортивним майданчиком на відкритому повітрі й романтичною назвою «Жюлі Лассан», зелена зона приморських схилів.
За покупками чи розвагами, які відрізняються від пляжного відпочинку, на роботу й навчання місцевим доводиться навідуватися в сусідні райони. Транспортних заторів у такій ситуації уникнути ніяк не вдається. Не вистачає як супермаркетів, так і невеликих продуктових крамниць — для них просто не залишилося місця. У районі одна загальноосвітня школа й одна лікарня.
Здебільшого Великий Фонтан — це приватна забудова. Віднедавна сюди почали активно додавати елітні житлові комплекси: висотки й таунхауси.