Київський

Великий фонтан

Всі мікрорайони

Сусідні мікрорайони:

Шум хвиль, покрики чайок, шарудіння дерев у власному садку… Чи не про це мріють усі романтики? Мріям судилося збутися на Великому Фонтані — приморському курортному районі, батьківщині відомої поетеси Анни Ахматової, де всі провулки ведуть до моря й золотих пляжів.

Великий Фонтан Одеса

Історія Великого Фонтану

На початку XIX сторіччя в Одесі з’явилося кілька дачних селищ, найпівденніше з яких назвали Великим Фонтаном. Ця назва пов’язана з тим, що в цьому районі були джерела прісної води. У повоєнний час тут почали будувати санаторії, піонерські табори, дитячі будинки й розвивати інфраструктуру. Дачні кооперативи з часом перетворили на приватний сектор, у якому старі одноповерхові будинки поступово замінюють на особняки.

Великий Фонтан
Микрорайон Великий Фонтан Одеса

Сусіди

У районі Великого Фонтану в нерухомість вкладають гроші забезпечені респектабельні одесити. Втім, у теплу пору року їх розбавляють туристи, які винаймають житло посезонно або подобово, а також відпочивальники із санаторіїв.

Набережна Великий Фонтан

Стиль життя

Можна умовно розділити настрій Великого Фонтану на два полюси. Влітку тут людно й галасно через відпочивальників, що заповнюють пляж, але взимку це місце перетворюється на осередок майже скандинавського спокою. Можна посидіти в одному з кращих ресторанів міста, пробігтися порожнім берегом або поблукати по відкритій території санаторію.

Пляж Великий Фонтан
Пляж Великий Фонтан в Одесі
Санаторій ім.Горького на Великому Фонтані
Фонтан в Одеса на Великому Фонтані
Фонтан на Великому Фонтані

Чого очікувати

До послуг жителів і гостей Великого Фонтану нова набережна пляжу «Золотий Берег», маленький сквер із великим спортивним майданчиком на відкритому повітрі й романтичною назвою «Жюлі Лассан», зелена зона приморських схилів.

Набережна пляжу «Золотий Беріг»  на Великому Фонтані
Набережна «Золотий Беріг» в Одесі
Микрорайон Великий Фонтан в Одесі
Спортивний майданчик в сквері «Жюлі Лассан»
Сквер  «Жюлі Лассан» Великий Фонтан
Сквер  «Жюлі Лассан» на Великому Фонтані

На що не розраховувати

За покупками чи розвагами, які відрізняються від пляжного відпочинку, на роботу й навчання місцевим доводиться навідуватися в сусідні райони. Транспортних заторів у такій ситуації уникнути ніяк не вдається. Не вистачає як супермаркетів, так і невеликих продуктових крамниць — для них просто не залишилося місця. У районі одна загальноосвітня школа й одна лікарня.

Архітектура

Здебільшого Великий Фонтан — це приватна забудова. Віднедавна сюди почали активно додавати елітні житлові комплекси: висотки й таунхауси.

Житло на "Золотому Березі" Одеса
Елітне житло на Великому Фонтані
Оренда квартир на Великому фонтані
≈ 6 000 грн
≈ 8 300 грн
≈ 42 100 грн
Всі 38 оголошень про оренду
Продаж квартир на Великому фонтані
700 $/м²Всі 3 715 оголошень про продаж