Галицький

Центр

Всі мікрорайони

Сусідні мікрорайони:

Центральну частину Львова доволі часто називають Старим містом. Справді, саме тут все починалось: усі торгівельні шляхи вели до площі Ринок, яка з роками обростала будинками. Сьогодні центр є туристичною Меккою, кожен ранок тут починається з гучного дзенькоту годинника на Ратуші і ароматної кави у затишних кав’ярнях. Попри напливи мандрівників, нерухомість у серці Львова є чи не найзатребуванішою у місті. Незважаючи навіть на те, що вартість житла тут значно вища, ніж в інших районах.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької
Пам"ятник Тарасу Шевченко Львів
Площа Ринок Центр

Історія

Чимало туристів і навіть львів’ян досі вважають, що місто почалося із центральної площі навколо Ратуші. Насправді, ні. Львів почав формуватись дещо збоку – там, де зараз площа Старий Ринок. Саме звідси почали розбудовуватись міські квартали. Центр Львова до сьогодні зберіг свій автентичний вигляд: 500-літні барокові храми, середньовічні кам’яниці і ошатні будинки, збудовані в австрійські часи. Кожна вузенька вуличка (і навіть кожен непримітний внутрішній дворик) тут дихає історією.

Домініканський Собор Львів
Історичний Львів

Сусіди

Життя у центральній частині міста має низку переваг і недоліків. Швидкий і галасливий ритм життя, що вирує навколо, ідеально підходить тим, хто у Львові опиняється ненадовго. Тому, орендуючи чи купуючи житло у центрі, майте на увазі: вашими сусідами можуть бути туристи. І доволі часто – іноземні. Однак живуть тут і містяни. Чимало з них – корінні. Тобто квартири їм дістались від діда-прадіда. Зрештою, центр не обмежується кількома площами і чотирма вулицями, які їх перетинають. Тут не бракує тихих і досі невідомих для туристів місць. Як-от вулички Каліча Гора, Драгоманова, Грабовського – сюди варто прийти, аби помилуватись архітектурою старих будинків, пройтись столітньою бруківкою, послухати фортепіано з чийогось привідкритого вікна.

В центрі Львова
На вулицях Львова
Фонтан на центральній площі Львова

Стиль життя

Для жителів центру Львова транспортне питання не стоїть так гостро, як для мешканців інших районів. І це, напевно, одна з головних переваг. На роботу тут можна добиратись пішки. У ресторан чи паб – так само. На вечірку, концерт чи у нічний клуб – будь ласка. Зрештою, центром курсує широкий спектр громадського транспорту – трамваї, тролейбуси, автобуси. Майже кожна вулиця обладнана велосипедними доріжками. Якщо ви любите перебувати у круговерті подій і тримати руку на пульсі усього, чим живе місто – життя у центрі саме для вас.

Транспорт у Львові
Транспорт Львів
Транспорт в центрі Львова
Історичний Центр Львова

Мешкаючи у центрі, у вас на порядку денному також не стоятиме питання, де погуляти чи провести вільну годину. Під рукою широкий спектр архітектурних пам’яток (Палац Потоцьких, будівля Університету, 400-літній Гарнізонний храм з унікальними фресками всередині), зелених зон (парк імені Івана Франка, Цитадель, сквер На Валах, зрештою – знаний усім Високий Замок) і закладів харчування на будь-який смак.

Будівля Львівського національного  університету ім. Іванв Франко
Парк імені Івана Франка Львів

У центрі немає гнітючої атмосфери спальних районів. Сірих багатоповерхівок радянського зразка тут майже не побачиш. Поряд з історичними будівлями з’являються нові. Від розробників проектів вимагають, аби вони гармонійно вписувались в архітектурний ансамбль.

Центр Львів
Історичні дворики Львова

Чого очікувати

Попри туристичний бум, жити у центрі Львова доволі комфортно – територія історичного ареалу досить компактна. Тут зручно пересуватись на велосипеді. Не бракуватиме тут і магазинів: є чимало продуктових супермаркетів, і торгових центрів. Правда, ціни у центральних крамницях дещо вищі, ніж в інших районах.

Львівский «Вернісаж» стихійний ринок художніх виробів
Квіти центрі Львова

Перебравшись до центру, вам доведеться жити фактично у фестивальних умовах. Під вікнами мало не щодня можуть грати вуличні музиканти, проводитись ярмарки і відбуватись різноманітні мітинги. Любов до середмістя вимагає пожертви спокоєм.

Життя в центрі Львова
Вулиці у Львові

Якщо мешкатимете у старому австрійському будинку, вам, можливо, доведеться зустрітись із усіма його «болячками»: перебої з водою та освітленням, пошарпані під’їзди. Для покращення стану у Львові закликають створювати ОСББ. Більшості мешканців історичної частини міста не вдається це зробити, бо будинки маленькі, мешканців небагато, та нема відважного, який би взяв на себе цю непросту місію – очолити ОСББ в історично цінній будівлі.

Австрійські будинки Львів
Історичні будинки Львів
Австрійські будинки у  Львові

Корінних мешканців центральної частини міста стає все менше. Своє житло вони здають в оренду або продають під приміщення чергової кав’ярні чи хостелу.

Кафе Центр Львів
Львів
Кафе у Львові

Однак, згідно з результатами дослідження, проведеного нещодавно центром вивчення громадської думки «Соціоінформ», 91% мешканців задоволені життям в історичній частині міста. Найпопулярніші причини: зручне розташування, транспортне сполучення, естетичне задоволення.

Старий Львів
Життя у Львові
Вулиці старого Львова

Архітектура

Найдавнішу частину центру Львова внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО: тут поєднується готична, барокова, класицистична архітектура. Старі австрійські 4-поверхівки, сучасні офісні центри, з десяток храмів – центр Львова схожий на малі європейські міста – з розміреним (не столичним) ритмом життя. Вузенькі вулиці, всипані бруківкою, викликають відчуття затишку. Саме тому до Львова так часто переїжджають люди з інших міст і швидко почувають себе як вдома.

Успенська церква та вежа Корнякта Львів
Архітектура Львова
Архітектура у Львові
Фонтан Львів
Оренда квартир у Центрі
≈ 7 000 грн
≈ 8 600 грн
≈ 10 400 грн
Всі 383 оголошення про оренду
Продаж квартир у Центрі
1 000 $/м²Всі 734 оголошення про продаж