Сихівський

Сихів

Всі мікрорайони

Інший Львів. Так кажуть про Сихівський район ті, хто приїжджає сюди вперше. Тут немає давньої архітектури і вузеньких вуличок, всипаних бруківкою. Натомість є сірі панельні будинки, зведені на початку 80-х, що контрастують із сучасними багатоповерхівками і офісними центрами. Серцем району є Сихів – найбільший житловий масив у місті. На відміну від центральної частини Львова, тут не бракує простору – є зелені паркові зони, просторі площі і широкі проспекти.

Сусідні мікрорайони:

Сихів: історія

Свою назву Сихів отримав від однойменного села, що існувало тут до того, як цю територію на окраїні приєднали до Львова. Обрисів міста район почав набувати відносно недавно – з 1981-го. Саме тоді тут збудували перший багатоквартирний будинок. Сільські подвір’я зрівняли з землею, а на їх місці почали виростати сірі висотки у кращих зразках радянської архітектури. Першими поселенцями у будинках стали селяни, які тут проживали до забудови. Квартири їм надавали безкоштовно.

Микрорайон Сихів  Львів
Сихів  Львів
Микрорайон Сихів у Львові

Сусіди

Попри відсутність належної інфраструктури, вже з кінця 80-х Сихів став Меккою середнього класу. Квартири тут коштували значно дешевше. Сьогодні Сихівський район – найбільш заселений у місті. Налічує понад 150 тисяч мешканців. Часи змінились: на Сихів проклали трамвайну колію і збільшили кількість маршрутів до центру. Тому сьогодні тут проживають молоді сім’ї, студенти, працівники місцевих підприємств, ІТ-компаній або й ті, кому набридло жити в умовах постійного напливу туристів – до Сихова вони зазвичай не доїжджають.

Вулиці Сихова
На вулицях Сихова

Стиль життя

Здавалося б, парадокс: у наймолодшому районі Львові – найактивніше громадське середовище. Мешканці Сихова люблять свій район. Це помітно з ініціатив, які тут постійно виникають: активісти облаштовують сквери, розчищають парки, вибавають ґранти на встановлення футбольних полів і дитячих майданчиків. Люди об’єднуються у Facebook і роблять свій район кращим.

Парк Сихів
Дитячий майданчик Сихів
Храм Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові

На Сихові не бракує місць для прогулянок. Парк імені Івана Павла ІІ (Папа Римський побував на Сихові під час візиту в Україну) став улюбленим місцем для дітей, місцевої молоді і тих, хто бігає вранці.

Парк ім. Івана Павла ІІ Сихів
В парку  ім. Івана Павла ІІ Сихів
Парк ім. Івана Павла ІІ Сихів Львів

Ще одне місце, про яке здебільшого знають лише сихівчани - невелике озерце за духовною семінарією Святого Духа. Тут малолюдно і тихо, ніби за містом. Загалом на Сихові чимало зелені – вона рятує від сірості СРСР-рівської архітектури.

Озеро Сихів
Львівська духовна семінарія Святого Духа Сихів

Сихів досі називають спальним районом – на роботу люди виїжджають до центру, додому повертають ввечері. Робочих місць на Сихові не так багато, як мешканців. Хоча спокій цього масиву приваблює креативні та ІТ-компанії. Їхня кількість тут щороку зростає.

Район Сихів у Львові
Район Сихів Львів

Чого очікувати

Сихів підійде для тих, кому бракує простору. Нетипові для Львова широкі площі, вулиці і доглянуті сквери і парки, що за розмірами нагадують лісові масиви – тут легко дихається.

Парк на Сіхові

Транспортне сполучення Сихова щороку вдосконалюється. До центру або ж на вокзал найзручніше добиратись трамваями - №8 і №4 відповідно. Трамвайна колія, у яку не вірили навіть місцеві, вирішила чимало транспортних проблем. До центру «рогатий» завезе за півгодини. Гірше – на дорогах. Хоч автобусних маршрутів чимало, через перевантаження головної артерії житлового масиву – проспекту Червоної Калини – часто виникають затори.

Транспорт Сихів
Транспорт Сихів Львів

На Сихові розміщені головний оптовий ринок Львові – «Шувар». Тут можна придбати овочі та фрукти за цінами виробників – вдвічі, а то й втричі дешевше, аніж у центрі.

Оптовий ринок «Шувар» Сихів
Ринок «Шувар» на Сихові
Оптовий ринок Львова – «Шувар»
Ринок «Шувар» на Сихові Львів

Прогресує на Сихові і вулична торгівля, як би з нею не боролись патрульні. Також скупитись можна у продуктових супермаркетах.

Вулична торгівля Сихів
Вулична торгівля Сихів у Львові

На що не розраховувати

Сихів навряд чи підійде тим, кому важливо бути в центрі подій або ж перебувати на відстані руки із центром міста. Подій тут відбувається справді небагато. Немає жодного концертного майданчика. Основне місце зустрічі – Центр Довженка, що зараз розширює своє позиціонування як кінотеатр. Тут створюють коворкінг і лекторій.

Центр Довженка Сыхів

Бракує мешканцям Сихова ресторанів і кафе. Попри густу населеність району, бізнес сюди масово поки не заходить. Пристойні заклади можна перерахувати на пальцях однієї руки. Один із них - «Кримська перепічка», яка відразу полюбилась місцевим.

«Кримська перепічка» Сихів
«Кримська перепічка» на Сихові
«Кримська перепічка» на Сихові Львів

Архітектура району

Радянські панельні будинки, збудовані у 1980-х, стають менш помітними серед висоток, зведених останніми роками. Сихів досі активно забудовується. Сірість щоразу більше програє кольору і зелені, якої постійно більшає.

На Сихіві
Вид на мікрорайон  Сихів
Оренда квартир на Сихові
≈ 7 000 грн
≈ 7 000 грн
≈ 8 600 грн
Всі 69 оголошень про оренду
Продаж квартир на Сихові
700 $/м²Всі 285 оголошень про продаж