Шевченківський

Рясне

Всі мікрорайони

Сусідні мікрорайони:

Один з найвіддаленіших та найбільш ізольованих районів Львова, однак зі своїм колоритом і доступними цінами на нерухомість. Так, наша розповідь – про Рясне. Ця місцевість поділяється на два житлових масиви з невигадливими назвами – Рясне-1 і Рясне-2. Це північно-західна околиця Львова, що межує з приміськими селами.

Рясне
Рясне Львів

Історія

Сьогодні у Рясному проживає майже 40 тисяч львів’ян. Утім, ще півстоліття тому ця місцевість була звичайним селом. Наприкінці шістдесятих тут почали з’являтись перші заводи і великі підприємства, а відтак і типові радянські багатоповерхівки. Треба ж було кудись заселяти працівників. Але повністю позбутись свого провінційного минулого Рясному досі не вдалось – тут багато приватних будинків, захованих за огорожею.

Рясне у Львові

Сусіди

Хлопці у спортивних костюмах, молоді сім’ї, пенсіонери, діти зі шкільними рюкзаками за плечима, працівники великих підприємств – типового мешканця Рясного виокремити важко. У Рясному, на відміну від інших міських районів, доволі багато простору. Саме тому цією місцевістю так активно цікавляться забудовники. Будівництво – майже на кожному кроці. Житло у Рясному коштує значно дешевше, ніж де-інде у Львові. Привабливі ціни зумовлюють те, що сюди переїжджають жити цілими сім’ями. Саме тут, на окраїні міста, вирішують будувати власне життя.

Район Рясне
Район Львова Рясне

Стиль життя

У Рясному – активні мешканці. Незважаючи на безліч проблем – як-от відсутність світлофорів на небезпечних ділянках, асфальтового покриття чи розбиті дитячі майданчики – люди не чекають допомоги від чиновників. Об'єднуючись у соцмережах, вирішують питання самотужки. Починаючи від прибирання скверу біля власного дому, закінчуючи судовою тяганиною з недобросовісним забудовником.

Мікрорайон Рясне

Вже незабаром у Рясному облаштовуватимуть вуличні спортивні майданчики з інноваційними тренажерами, а також вдихнуть життя у декілька занедбаних скверів. І це найперше заслуга небайдужих ряснянців.

Сквер на Рясному

Життя у Рясному наразі крутиться навколо продуктових супермаркетів та ринків. Їх тут декілька. Більшість мешканців району ранковими маршрутками вирушає до центру на роботу, повертаються пізно ввечері. Із сусідами перемовляються, вибираючи на прилавках овочі.

Ринок Рясне

Чого очікувати

Доїхати до Рясного можна вулицею Шевченка. Це єдина дорога до району, тож заторів у пікові години тут не уникнути. Втім, транспортне сполучення з центром – не найгірше. До Рясного курсує чотири автобусні маршрути: №6а, №49, №11 та №50. Два з них пасажирів везуть у великих низькопідлогових автобусах.

Мікрорайон Рясне Львів

Як і в будь-якому густонаселеному районі, на Рясному вистачає шкіл і дошкільних закладів, захованих у глибині дворів. Житлові комплекси, збудовані тут за останній десяток років, обросли продуктовими та побутовими крамницями, салонами краси та аптеками.

Школа на Рясному

Відпочити можна у декількох кафе, хоч широкого кулінарного вибору тут немає. Головними ознаками Рясного є невпорядкована вулична торгівля (продають тут усе – від секонд-хенду до молока у пляшках з етикетками мінералки) та храми. У Рясному справді багато церков.

Стихійний ринок Рясне
Стихійний ринок на Рясному
Стихійний ринок Рясне Львів
Храм Рясне
Храм на Рясному

На що не розраховувати

40-тичне Рясне фактично позбавлене розважальної інфраструктури. Тут немає ресторанів, кінотеатрів і концертних майданчиків. Аби відпочити, доведеться їхати до центру. У Рясному ведеться активне будівництво, тож асфальтове покриття бічних доріг – у плачевному стані. А курява, яку здіймає важкогабаритна техніка, майже не осідає.

Архітектура

Радянські «хрущовки», чималий приватний сектор, панельні і цегляні 9-поверхівки, сучасні новобудови – архітектура Рясного доволі контрастна. Район постійно приваблює нових мешканців. Найперше – ціновою пропозицією. На будь-який гаманець.

Двори Рясне
На Рясному
Частина Львова Рясне
Мікрорайон Рясное у Львові
Оренда квартир на Рясному
≈ 5 000 грн
≈ 9 600 грн
Всі 9 оголошень про оренду
Продаж квартир на Рясному
600 $/м²Всі 33 оголошення про продаж