Шевченківський

Підзамче

Всі мікрорайони

На місці занепалих заводів Підзамча сьогодні відкривають креативні простори, тут облаштовують офіси ІТ-компанії, а місцевість потроху позбувається свого депресивного іміджу. Історики кажуть: цей район з’явився на декілька століть раніше, ніж Львів. Сьогодні у Підзамче вдихають нове життя. Все частіше тут організовують фестивалі, облаштовують дитячі і спортивні майданчики, ремонтують дороги.

Сусідні мікрорайони:

Підзамче

Історія

Свою назву Підзамче отримало від однойменних княжих кварталів, які у сиву давнину вважались передмістям. Пізніше район став серцем промислового Львова. Третину його площі досі займають заводи і фабрики. Правда, більшість із них – давно занедбані. Жили на Підзамчі здебільшого бідні містяни і працівники місцевих підприємств. Район також має минулу кримінальну славу – колись тут могли пограбувати приїжджого просто серед білого дня. Зараз Підзамче активно забудовують. Зважаючи на густу заселеність місцевості, шукає тут свої ніші і бізнес: відкриваються нічні клуби, ресторани і навіть… книжкові видавництва. Але про це – далі.

Підзамче Львів
Підзамче у Львові

Сусіди

Підзамче прилягає до центру і Високого замку, доїхати навіть у найвіддаленіший куток можна за 10-20 хвилин. Тому район приваблює молодь. Житло тут дешевше, ніж в інших районах, а на роботу чи в університет можна добиратись хоч пішки. Вашими сусідами можуть бути як рядові працівники місцевих підприємств, пенсіонери, так і представники так званого креативного класу, ІТ-фахівці, молоді сім’ї. Хоч до центру міста – рукою подати, туристи поки сюди не добираються. Тому тут комфортно і тим, хто втомився від напливу галасливих мандрівників.

Мікророрайон Підзамче у Львові

Стиль життя

На Підзамчі є активна місцева спільнота. Мешканці району об’єднуються для того, щоб спільно прибрати засмічену територію, відновити дитячий майданчик чи організувати кінопоказ просто неба на території колись потужного заводу. Серед головних маркерів району є Фабрика повидла. Подейкують, що тут справді свого часу виготовляли повидло, але здебільшого виробництво спеціалізувалось на спиртових виробах: розливали молдовські та алжирські вина. Фабрика занепала у 2000-му. Сьогодні у цій унікальній неготичній будівлі планують створити центр сучасного мистецтва.

Фабрика повидла Підзамче
Фабрика повидла Підзамче Львів
Фабрика повидла Підзамче у Львові

Наступна локація, обов’язкова для відвідин на Підзамчі – FESTrepublic. У приміщеннях заводу «Галичскло» відкрили нічний клуб із терасою на даху – тут мало не щодня відбуваються тематичні вечірки, концерти і фестивалі. Також на території FESTrepublic діє декілька кафе, ресторанів і пивоварня. Серед занедбаної фабрики знайшло собі місце і «Видавництво Старого Лева». Його будівлю знайти не важко: фасад офісу створений у вигляді книжкової полиці.

FESTrepublic Підзамче
FESTrepublic Підзамче Львів
Офіс “Видавництва Старого Лева” Підзамче

З кожним роком на Підзамче все частіше перебираються і ІТ-компанії. Їх приваблює близькість до центру, спокій цього району і його стрімкий інноваційний розвиток.

Мікророрайон Підзамче у Львів

Чого очікувати

Підзамче має зручне транспортне сполучення з іншими частинами міста – тут є з десяток автобусних маршрутів. Курсує також і трамвай №6. Хоч район досі називають промисловим, тут не бракує кольорів. Підзамче не схоже на забудований сірістю Сихів чи висотну Левандівку. Багато будинків тут звели в австрійські часи – вони досі зберігають свій ошатний вигляд.

Вулиці Підзамче
Архітектура Підзамче

На Підзамчі є декілька супермаркетів і колоритний місцевий ринок. Свіжі продукти тут продають мешканці прилеглих до Львова сіл – за гуртовими цінами. Не забувайте також, що можна торгуватись. Ще одна гордість Підзамча – тутешня залізнична станція. Вокзал побудували у 1869 році і декілька разів перебудовували. Сьогодні тут зупиняються не лише приміські електрички, а й поїзди з Києва, Перемишля та інших міст.

Ринок на Підзамчі
Ринок на Підзамчі Львів
Залізнична станція “Підзамче”

Підзамче – одна з найвпізнаваніших місцевостей Львова. Історією тут дихає кожен під’їзд і внутрішній дворик. Про провінційне минуле району нагадують доглянуті клумби під вікнами будинків і розвішений на прищепках одяг.

Підзамче дворики
Підзамче дворики Львів
Підзамче дворики у Львові

На що не розраховувати

На Підзамчі бракує закладів харчування (серед пристойних - хіба декілька кафе на території FESTrepublic). Тож майте на увазі: якщо вам захочеться смачно перекусити, доведеться їхати до центру.

Заклади в Підзамче

Якщо перебираєтесь жити у старий австрійський будинок, не варто розраховувати на першокласні умови: тут можливі перебої з гарячою водою. Зрештою, сьогодні Підзамче активно забудовується. Тож вибір помешкання тут доволі широкий.

Австрійський будинок  Підзамче
Австрійський будинок  Підзамче у Львові

Архітектура

Затишні малолюдні вулиці, старенькі австрійські 4-поверхівки початку ХХ століття, нові висотки – архітектура Підзамча доволі різнопланова. Однак саме тут відчувається настрій Львова – напевно, через те, що тут мешкає багато корінних львів’ян.

Район Підзамче Львів
Район Підзамче
Оренда квартир на Підзамче
≈ 5 800 грн
≈ 8 000 грн
≈ 9 000 грн
Всі 30 оголошень про оренду
Продаж квартир на Підзамче
800 $/м²Всі 188 оголошень про продаж