Личаківський

Погулянка

Всі мікрорайони

Погулянка – ще одна місцевість у Львові, обділена туристами. Мандрівників тут побачиш нечасто – район доволі віддалений від центру міста. Однак тут чимало своїх переваг: від одного з найбільших у Львові парків з кількома озерами до затишних вуличок елітної забудови зі столітньою історією. Прогуляємось Погулянкою?

Елітні забудови Погулянки
Байдарка на озері Погулянка
Вулиці Погулянки

Історія

Кажуть, назва району походить від слова «гуляти». Тут справді не бракує місць для піших мандрівок. Проте історики іншої думки: назву району привіз з Вільнюса меценат Францішек Венглінський. Саме він у 1810 році придбав собі цю околицю Львова, висадив чималий парк, а потім збудував тут палац, який так і назвав – Погулянкою. Будівля не збереглась, однак назва залишилась.

Парк “Погулянка” Львів
В парку “Погулянка” Львів
Парк “Погулянка” у Львові

На початку ХХ століття тут з’явилось декілька промислових об’єктів, а згодом – у радянські часи – місцевість почали забудовувати типовими для того часу «хрущовками» і сірими 9-поверхівками. Втім, погулянка досі не втратила своєї привабливості: чимало історичних вілл, які є пам’ятками архітектури, збереглось до сьогодні.

Вулиці Погулянки Львів
Пам’ятки архітектури Погулянка Львів
Пам’ятки архітектури Погулянка

Сусіди

Погулянка – район з давньою історією. Тут добре знають, хто такі батяри і каву п’ють лише у філіжанках. Якщо захочете поспілкуватись з корінними львів’янами, які про місто знають не з легенд, вам потрібно саме сюди.

Сектор приватних будинків контрастно межує з новобудовами. Попри віддаленість від центру, ця місцевість має доволі розгалужене транспортне сполучення з усіма районами Львова: трамвайне і автобусне. Це зацікавлює тих, хто переїжджає до Львова через роботу. Паркові зони приваблюють молоді сім’ї, працівників креативних індустрій, а також тих, хто цінує спокій і комфорт.

Паркова зона Погулянка

Стиль життя

Погулянка – район, що має чимало таємниць. Повсюду – містичні скульптури, мозаїки на стінах радянських заводів, брами, які нікуди не ведуть. Головним місцем відпочинку місцевих, звісно ж, є парк «Погулянка». Просторий і затишний водночас.

Містична скульптура Погулянка
Брама в парку «Погулянка»
Мозаїка на стінах колишнього винного заводу Погулянка

Вздовж центральної паркової алеї розкинулось декілька невеликих озер. Для Львова, який фактично позбавлений відкритих водойм, це справжня знахідка.

Байдарка на озері у парку “Погулянка”
Штучне озеро у парку “Погулянка”
Центральна алея парка «Погулянка»

У парку відпочивають зазвичай лише місцеві – приходять поспілкуватись з друзями, вигуляти собак, поїздити на велосипеді або й навіть поплавати в каное.

Озеро біля центральної алеї парк  «Погулянка» Львів
Львівський  парк «Погулянка»
Каное на озері Погулянка

Погулянка активно забудовується. Один за одним тут виростають нові багатоповерхівки. Головною перевагою життя на Погулянці є її спокій, у районі немає важливих транспортних магістралей, тож шум автівок мешканцям не загрожує.

Будинки Погулянка
Будинки Погулянка Львів
Будинки Погулянка у Львові

Чого очікувати

Дорога до центру з Погулянки займає не більше 40-ка хвилин. Добратись можна як трамваєм, так і кількома автобусними маршрутами. Правда, транспорт – особливо у пікові години – дещо переповнений.

Трамвай Погулянка
Транспорт Погулянка

Перебираючись жити на Погулянку (особливо у старі австрійські будинки), слід добре розпитати власників про комунікації цих будівель. Тут можливі перебої з електроенергією, гарячою водою, каналізаційними системами. Таких проблем не виникатиме у новобудовах. Однак вартість житла на Погулянці – не з дешевих. Це елітна місцевість.

Австрійські будинки Погулянка
Елітні будинки Погулянки Львів
Елітні будинки Погулянки

На що не розраховувати

Як і у будь-якому нетуристичному районі Львова, на Погулянці теж не варто розраховувати на широкий спектр розваг. Аби смачно поїсти, випити доброї кави, сходити в кіно чи на концерт, закупитись одягом в магазинах (перелік можна продовжувати), вам доведеться їхати до центру. Кафе і ресторанів, попри густу заселеність району, на Погулянці зовсім небагато. Все ж розважальний бізнес у Львові сфокусований на туристах.

Мікрорайон Погулянка
Мікрорайон Погулянка Львів
На березі озера Погулянка

Проте відсутність розгалуженої інфраструктури, схоже, місцевих не надто розчаровує. Завдяки цьому Погулянка зберігає свою камерність, сповільнений ритм спального району і містичний спокій.

Район Погулянка
Район Погулянка Львів

Архітектура

Погулянка – це гармонійне поєднання малоповерхової забудови початку минулого століття, радянської архітектури (як-от будівля Центру творчості дітей та юнацтва Галичини) та будинків, зведених за останні 10 років. Контрасти, напевно, згладжує зелень, яка тут всюди. Парки і сквери приховують сірість зруйнованих часом заводів, а затишні вулички, якими не ходять туристи, зберігають пам’ять про своє провінційне минуле.

Будинок творчості дітей та юнацтва Галичини Львів
Будинок творчості дітей та юнацтва Галичини у Львів
Фонтан Погулянка
Оренда квартир на Погулянці
≈ 6 600 грн
≈ 8 400 грн
≈ 14 000 грн
Всі 47 оголошень про оренду
Продаж квартир на Погулянці
800 $/м²Всі 159 оголошень про продаж