Сихівський

Новий Львів

Всі мікрорайони

Приватні вілли і паркові зони – територія сучасного Нового Львова планувалась архітекторами як місто-сад. Тобто віддалена від центру місцевість, забудована в основному малоповерховими будинками і оточена скверами. Ідея так і не втілились. Натомість Новий Львів отримав у спадок від радянського періоду кілька великих підприємств, а сам район активно забудовують.

Сусідні мікрорайони:

Мікрорайон Новий Львів

Історія

Сьогоднішні мешканці Нового Львова навряд чи впізнали б свій район, якби побачили його століття тому. Тоді це був сільськогосподарський хутір під назвою Красучин (від прізвища місцевого багатія Миколи Красуцького). Вже у радянські часи територію між вулицями Василя Стуса, Дібровною, Івана Франка і Панаса Мирного почали активно забудовувати. Однак свою назву район отримав ще до того – у 1930-х. Так, вочевидь, місцеві називали ошатні вілли, які почали будувати на місці колишнього села.

Сусіди

Хоч Новий Львів починався як район приватних садиб і малоповерхової забудови, сьогодні він частково відповідає своїй назві. Тут, як гриби після дощу, один за одним виростають нові житлові комплекси. Тож кількість мешканців у районі щороку зростає. Купити квартиру тут – задоволення не з дешевих. Тож за сусідніми дверима у вас зазвичай будуть забезпечені сім’ї, успішні працівники великих компаній або ж інтровертні ІТ-фахівці, які прагнуть комфорту і віддаленості від галасливого центру. Проживає у Новому Львові й чимало молоді.

Стиль життя

Новий Львів має декілька суттєвих переваг. Перша з них – тиша. Район справді напрочуд спокійний: у дворах новобудов луною прокочується дитячий сміх і тільки де-не-де чути гуркіт двигунів. Тут хочеться прогулюватись вуличками, які крізь роки зберегли своє справжнє обличчя – затишні будиночки з присадибними ділянками.

Друга перевага – парк Залізна Вода. Закладений він ще наприкінці ХІХ століття і має широкий спектр рослинності: від кедрів і дубів до похилих верб і акацій. Мешканці Нового Львова сюди часто приходять з дітьми, тут дресирують собак або ж виходять на пікнік із друзями. Неподалік бере початок річка Полтва, яку у Львові приховали в підземеллях, а назва парку походить від значного вмісту заліза в джерелах, що тут витікають.

Парк "Залізна Вода" в Новому Львовы
Парк "Залізна Вода" у Львові

У Новому Львові активна спільнота мешканців. Місцеві разом виборюють право на чисті узбіччя, влаштовують толоки, облаштовують дитячі майданчики, висаджують дерева, аби додати зелених барв сірості новобудов.

Чого очікувати

Перебираючись на проживання у нові будинки Нового Львова (вибачте за тавтологію), у вас навряд чи виникатимуть проблеми, які доводиться вирішувати мешканцям, наприклад, центру. На вході вас зустрічатиме консьєрж, під’їзди будуть чистими, не виникатиме проблем і з комунікаціями. Новий Львів – для людей, які втомились від постійного шуму фестивального міста. Ритм життя тут дещо сповільнений, хоч район навряд чи назвеш спальним.

Сучасний мікрорайон Львова-  Новий Львів
Сучасний Новий Львів

Також, проживаючи у Новому Львові, важливо мати власну автівку. Район завжди відзначався нестабільним транспортним сполученням. Більшість автобусних маршрутів беруть початок на Сихові, тож у пікові години сісти у маршрутку в Новому Львові вже важкувато. Є проблеми і з вечірнім добиранням. Після 21:30 доїхати сюди навіть з центру доволі проблемно. Чи не єдина можливість – трамвай №8, що курсує до одинадцятої.

Трамвай №8 у Новому Львові

На що не розраховувати

Новому Львову бракує розваг. Переїжджаючи сюди, зважайте на те, що тут фактично немає пристойних кафе чи ресторанів, як немає і великих торгових центрів. Аби сходити на концерт чи в кіно або ж випити доброї кави, вам доведеться виїхати до центру.

Район активно забудовується, тому не дивуйтесь, якщо краєвидом з вікна буде будівельний майданчик і шпилі кранів. Втім, чимало будинків облаштовані пандусами, тут хороші і просторі тротуари, інноваційні дитячі майданчики, а ще у дворах немає автомобільного хаосу.

Архітектура

Новий Львів – район контрастів. Радянська архітектура 1980-х межує з кольоровими фасадами новобудов і приватними будинками місцевих мешканців. Попри активну забудову, тут не бракує зелені. Завдяки скверам і парковим зонам місцевість хоча б частково перегукується з нереалізованою ідеєю міста-саду.

Оренда квартир на Новому Львові
≈ 7 600 грн
≈ 7 800 грн
≈ 10 000 грн
Всі 43 оголошення про оренду
Продаж квартир на Новому Львові
800 $/м²Всі 247 оголошень про продаж