Сихівський

Наукова

Всі мікрорайони

Свою назву мікрорайон Наукова отримав від однойменної вулиці, прокладеної у Львові в 1964-му. Сьогодні вона є однією з головних транспортних артерій міста. Конструктивістська радянська забудова – а це ціла низка 9-поверхівок – розкинулась по обидва боки вулиці. Де-не-де проглядаються сучасні новобуди.

Сусідні мікрорайони:

Наукова частина Львова
Мікрорайон Наукова

Історія

Чому Наукова, запитаєте. Все просто: обабіч нової вулиці – особливо від перехрестя зі Стрийською і аж до перехрестя з Княгині Ольги – почали з’являтись науково-дослідні інститути і лабораторії. Відтак вже у 1960-х район масово почали заселяти геофізики, математики, інженери. Саме тут, серед рядів панельних будинків, зосереджувався науковий потенціал Львова. Із розпадом СРСР заводи, лабораторії та наукові установи почали занепадати. Мізерні зарплати, застаріле обладнання, відсутність інвестицій – причин безліч. Однак красиву (навіть інтелігентну) назву мікрорайон таки зберіг до сьогодні.

Ювелірний завод Наукова

Сусіди

Мікрорайон Наукова – один з найбільш заселених у місті. Сьогодні тут живуть не лише науковці та їхні діти. Доступні ціни на оренду житла і доволі зручне транспортне сполучення із центром та іншими районами Львова приваблюють нових мешканців міста. Це не віддалений Сихів і не затиснута кількома вузькими вулицями Левандівка.

Наукова у Львові
Мікрорайон Наукова у Львові

Мешканці Наукової – одні з найактивніших у місті. Попри сірість свого району і густу забудову, вони об’єднуються у соцмережах, аби спільно, не чекаючи допомоги від чиновників, робити район кращим. Прибирають парки і сквери, облаштовують дитячі майданчики, організовують сімейні свята і фестивалі однієї вулиці.

Мешканці на Науковій
Мешканці на Науковій у Львові
Мешканці Наукової

Стиль життя

Наукова хоч частково і втратила свої інститути і лабораторії, однак зберегла свою інноваційність. Навіть якщо проїхати вулицю автівкою, можна побачити логотипи декількох ІТ-компаній зі світовим ім’ям.

ІТ-компанії на Науковій
ІТ-компанії на Науковій у Львові

Життя на Науковій протікає не так швидко, як у центрі. Спершу навіть може здатись, ніби цей мікрорайон – спальний. Неспішні мешканці крокують тротуарами, на лавочках обговорюють сусідів пенсіонери

Життя на Науковій
Життя на Науковій у Львові

На Науковій є декілька маловідомих (для нетутешніх) місць для прогулянок. Як-от парк на перехресті вулиць Наукової та Стрийської або ж декілька озер, захованих між щільною радянською забудовою. Перша водойма – поблизу парку, друга – між вулицями Симоненка і Володимира Великого.

Парк на Науковій
Водойма на Науковій
Озеро в парку на Научній
Парк на Науковій у Львові
Парк на перехресті Наукової та Стрийської

Чого очікувати

Мало не вперше, розповідаючи про райони Львова, можемо сказати, що місцевість має доволі розвинену торгово-розважальну інфраструктуру. Єдиний у Львові аквапарк, близькість принаймні двох найбільших у місті гіпермаркетів – з магазинами, кафе і ресторанами та кінотеатрами.

Аквапарк “Пляж” на Науковій
Кафе на Науковій
Гіпермаркет Наукова

Хоча на самій Науковій пристойних закладів харчування бракує. Це скаже майже кожен перехожий. Однак вистачає ринків – свіжі овочі та фрукти тут можна купити за гуртовими цінами.

Базар Наукова
Базар Наукова  Львів
Базар Наукова  у Львові

Приватні медичні центри і комунальні лікарні, провідні банки та страхові компанії, відділення пошти, десятки продуктових супермаркетів і навіть декілька нічних клубів (правда, з сумнівною репутацією) – Наукова є, напевно, одним з небагатьох районів Львова, що стрімко розвивається.

Район Наукова

На що не розраховувати

На Наукові немає доглянутих відпочинкових зон. Неочищені озера, поламані лавки, розтрощені тротуари. У центрі, зважаючи на щоденний туристичний бум, ці проблеми вирішують швидко. На околицях все навпаки.

Озеро в мікрорайоні Наукова
Озеро в мікрорайоні Наукова Львів

Не розраховуйте і на вчасне добирання додому. У пікові години Наукова часто перетворюється на суцільну тягучку. В заторі можна простояти майже годину. Водіям і пішоходам також варто зважати на високу аварійність на Науковій. Особливо – на перехресті з вулицею Стрийською. Це – одна з найнебезпечніших ділянок у Львові. Саме тут найчастіше трапляються ДТП. І нерідко – з жертвами.

Транспорт на Науковій
Район Наукова Львів

Архітектура

Інший Львів. Таке враження, напевно, складається у кожного туриста, який випадково опиняється на Науковій. Тут немає середньовічних кам’яниць і столітніх храмів. Немає й вузеньких вуличок, всипаних бруківкою. Тут домінує радянська забудова 1970 - 1980-х. А тепер з’являються і нові квартали - з офісними центрами і житловими приміщеннями.

Сучасний район Львова Наукова
Сучасний район у Львові Наукова
Сучасний мікрорайон у Львові Наукова
Сучасний мікрорайон Львова Наукова
Оренда квартир на Науковій
≈ 6 800 грн
≈ 8 000 грн
≈ 9 200 грн
Всі 162 оголошення про оренду
Продаж квартир на Науковій
800 $/м²Всі 404 оголошення про продаж