Галицький

Личаків

Всі мікрорайони

Сусідні мікрорайони:

Затишні вулиці, встелені бруківкою, витончена австрійська архітектура, дзенькіт трамваїв… Ця розповідь – про Личаків. Історія тут гармонійно переплелась із сучасністю. На вулицях можна зустріти інтелігентних чоловіків у класичних костюмах минулого століття, які, вітаючись, знімають капелюха, і прогресивну молодь, що розсікає тротуарами на моноколесі.

Личаків
Костел святого Антонія Львів

Історія

У сиву давнину Личаків був звичайним приміським селом. Перші мешканці з’явились тут ще у ХV столітті. Займались городництвом, млинарством і пекарством. Тому не дивуйтесь, коли й сьогодні побачите назви тутешніх вулиць – Пекарська, Круп’ярська чи Мучна. Статусу передмістя Личаків набув аж у ХІХ столітті. Через деякий час сюди навіть проклали колію першого електричного трамвая. Місцеві мешканці (а чимало з них були візниками і цим заробляли собі на життя) такій інновації не зраділи. Тож перший вагон – а заразом і його водія – закидали помідорами і тухлими яйцями. Утім, це не завадило місцевості стати містом – вже за декілька років Личаків забудували австрійці.

Частина Львову Личаків
Личаків Львів

Сусіди

Личаків – елітний район. Серед його основних переваг – піша доступність до центральної частини Львова. А також у цій місцевості збереглась атмосфера старого міста. Замість сірості спальних районів – вишукана архітектура, а замість широких проспектів – тихі, вузенькі вулички. На Личакові завжди оселялось чимало інтелігентів – письменників, музикантів, художників, науковців. Тут справді хочеться творити. Сьогодні Личаків обирають ті, кому важливе комфортне і швидке добирання до робочого офісу або ж ті, хто прагне постійно тримати руку на пульсі міського життя.

Личаків у  Львові

Стиль життя

Головною транспортною розв’язкою Личакова є однойменна вулиця – Личаківська. До речі, одна з найдовших у Львові. Починається вона у самому центрі: від площі Митної прямує аж до виїзду з міста. Личаків має хороше транспортне сполучення як з центром, так і з іншими районами міста.

Вулиця Личаківська Львів
Вулиця Личаківська у Львові

Однойменну назву має і кладовище. Личаківський цвинтар, як не дивно, є одним з найпопулярніших туристичних маршрутів у Львові. Тут поховано безліч знаменитостей різних епох. А на вузеньких вуличках між давніми надгробками немовби навічно застигла тиша.

Личаківське кладовище
Личаківське кладовище Львів
Личаківське кладовище у Львові

З північного боку Личаків обіймає затишний парк «Знесіння». Тут, на відміну від Личаківського кладовища, туристів майже не має. Це місце віддавна люблять місцеві.

Парк “Знесіння” Львів
Парк “Знесіння” Личаків Львів
Парк “Знесіння” Личаків у Львові

Чого очікувати

На Личакові – попри те, що це – центральний район, спокійно і тихо. У дворах ростуть каштани, на Знесінні безтурботно граються діти, а вулиці і тротуари завжди прибрані турботливими двірниками. Аби перекусити, до центру йти не доведеться, хоч це й недалеко. На Личакові є вдосталь кафе і ресторанів на різний гаманець. Продуктами місцеві закупляються у супермаркетах (їх теж вистачає) або ж на колоритному Винниківському ринку – ціни тут не кусаються.

Винниківський ринок Личаків
Винниківський ринок Личаків Львів
Винниківський ринок Личаків у Львовы

Личаків є провідним районом міста у медичній галузі. Саме тут розташована левова частина міських та обласних лікарень. Є пологові відділення, медичні університети та військовий шпиталь.

Львівська обласна клінічна лікарня Личаків
Львівська обласна клінічна лікарня Личаків у Львові

На що не розраховувати

Атмосфера Личакова – не з дешевих. Оренда житла, послуги у салонах краси та навіть товари у супермаркетах тут дещо дорожчі, ніж в інших місцевостях Львова.

Мікрорайон Личаків у Львові

Архітектура

Личаків досі впевнено тримає статус одного з найкрасивіших та найелегантніших районів Львова. Витончена австрійська архітектура тут гармонійно поєднується з фасадами нових будинків, а в глибині вузеньких вулиць можна натрапити і на приватні будинки.

Мікрорайон Личаків
Оренда квартир на Личакові
≈ 6 800 грн
≈ 8 000 грн
≈ 11 000 грн
Всі 145 оголошень про оренду
Продаж квартир на Личакові
1 000 $/м²Всі 264 оголошення про продаж