Шевченківський

Замарстинів

Всі мікрорайони

Приватні вілли, вишукана сецесійна архітектура, контрастні новобудови. Сьогоднішня розповідь – про одну з найколоритніших місцевостей Жовківського передмістя. Звісно ж, про Замарстинів. Географія району обмежується Замарстинівським лісопарком, вулицями Миколайчука, Липинського і Замарстинівською. Головною транспортною артерією цієї місцевості є вулиця Гетьмана Мазепи.

Сусідні мікрорайони:

Колоритний Замарстинів
Колоритний Замарстинів Львів

Історія

У сиву давнину Замарстинів був районом бідноти. Від інших місцевостей королівського міста він вирізнявся невпорядкованістю, а його мешканці – норовливим характером. Час від часу тут виникали повстання проти багатіїв. До складу Львова Замарстинів увійшов 1930-го. До того це була сільська місцевість. Минуле століття принесло Замарстинову чимало страждань. Саме тут під час німецької окупації було облаштовано гетто, відділене від міста колючим дротом. У жахливих умовах утримували понад 130 тисяч людей. У радянські части район майже повністю забудували багатоповерхівками – і він став повноправною частиною Львова.

Мікрорайон Замарстинів
Замарстинів район Львова

Сусіди

З кожним роком Замарстинів позбувається своєї депресивної репутації. Тут зводять елітні житлові комплекси, відкривають офіси ІТ-компаній, будують великі торгово-розважальні центри. Місцевість стає окрасою нетуристичного Львова.

Замарстинів не туристичний Львів

Попри значну кількість корінних львів’ян, які тут мешкають від діда-прадіда, Замарстинів приваблює орендарів і шукачів власного житла. Вартість на нерухомість тут дещо нижча, ніж в інших районах міста. Вашими сусідами можуть стати як молоді сім’ї, студенти, менеджери середньої ланки, так і працівники престижних сфер зайнятості.

На вулицях Замарстинова
На вулицях Замарстинова у Львові

Стиль життя

Замарстинів не такий прогресивний, як Новий Львів чи Наукова, проте сюди теж перебираються представники інноваційних напрямків. Офісів тут чимало: від дрібних діджитал- і маркетингових агентств до ІТ-компаній зі світовим ім’ям.

Львівський район Замарстинів
Замарстинів район у Львові
Мікрорайон Замарстинів Львів

Ще одна особливість Замарстинова – близькість до центральної частини міста. Тут пролягає чимало автобусних, декілька тролейбусних і трамвайних маршрутів. Якщо це не пікові години, навіть з найвіддаленішого куточка цієї місцевості до центру доїдете за 20 хвилин.

Транспорт Замарстинів
Замарстинів

Замарстинів добре зберіг радянську естетику. Олдскульні тренажерні зали, обшарпані часом приватні будинки, сірі «хрущівки» і однотипна цегляна забудова кінця 80-х – на мить тут можна відчути себе мешканцем «нерушимого» Союзу.

Олдскульний тренажерний зал Замарстинів
Забудова кінця 80-х Замарстинів
Дитячий содок Замарстинів

Чого очікувати

Перебираючись жити на Замарстинів, вам не бракуватиме місць для прогулянок. У Замарстинівському лісопарку (хоч він наразі перебуває у дещо занедбаному стані) можна надихатись свіжістю, погуляти з дітьми та друзями або ж зі своїм чотирилапим другом.

Замарстинівський лісопарк у Львові
Замарстинівський лісопарк
Замарстинівський лісопарк Львів

Закупитись продуктами можете як у супермаркетах (тут їх вистачає), так і на маленьких ринках, розкиданих по всьому Замарстинову. Свіжі овочі, фрукти і городину сюди щоранку привозять мешканці навколишніх сіл.

Стихійний базар  Замарстинів
Базар Замарстинів у Львові
Базар Замарстинів
Супермаркет Сільпо Замарстинів
Базар Замарстинів Львів

Саме на Замарстинові розташовані найбільші комунальні клініки міста – дитяча та лікарня швидкої допомоги. Хоч їхні сірі фасади дещо лякають, за своє здоров’я можете бути спокійні.

Лікарня швидкої медичної допомоги Замарстинів
Міська дитяча клінічна лікарняна Замарстинів
Лікарня швидкої медичної допомоги Замарстинів Львів

На що не розраховувати

Попри дитячі та спортивні майданчики і навіть один торгово-розважальний центр, інфраструктура Замарстинова бажає кращого. Тут немає широкого гастрономічного вибору. Аби перекусити і бути спокійним за якість їжі, вам доведеться їхати до центру. Зрештою, ніша розваг тут теж фактично пустує.

Мікрорайон Замарстинів у Львові
ТРЦ  “Спартак” Замарстинів

Архітектура

Забудований Замарстинів здебільшого дво-триповерховими кам’яницями кінця ХІХ та першої половини ХХ століть. На вулиці Замарстинівській домінує одноповерхова «маломістечкова» забудова. Про однотипні багатоповерхівки, якими всіяли район у радянські часи, ми вже розповіли. Активна забудова Замарстинова триває й досі.

Архітектура Замарстинів
Архітектура Замарстинів Львів
Церква святого Луїджі Оріоне отців-оріоністів УГКЦ Замарстинів
Оренда квартир на Замастинові
≈ 7 500 грн
≈ 7 600 грн
≈ 9 800 грн
Всі 84 оголошення про оренду
Продаж квартир на Замастинові
800 $/м²Всі 449 оголошень про продаж