Сихівський

Боднарівка

Всі мікрорайони

Сусідні мікрорайони:

Вперше опиняючись на Боднарівці, можна засумніватись, чи ця місцевість справді належить до Львова. Громіздкі будівлі радянських заводів, широкі проспекти, ряди однотипних 9-поверхівок, крізь які де-не-де проглядається нова забудова. Тут немає середньовічної архітектури, а замість звичної для міста Лева бруківки – розпечений автомобілями асфальт. Утім, на окраїні міста повсякденний ритм дещо інший, ніж у гамірному центрі.

Боднарівка

Історія

Північна частина Боднарівки до складу Львова увійшла на початку 1930-х, решта ж району – аж через 20 років. Стрімко розвиватись район почав після Першої світової – тоді тут збудували цегельню, а потім і бетонярню, яка згодом стала Львівським заводом залізобетонних виробів – з ним мав справу чи не кожен львів’янин у союзний період. Пізніше район почав обростати іншими заводами – потужними автобусним та танкоремонтним. Правда, до наших днів вцілів лише другий. Так Боднарівка набувала свого промислового статусу.

Львівський автобусний завод Боднарівка
Львівський автобусний завод Боднарівка у Львові

Відкриття заводів стимулювало забудову. Одна за одною у районі виростали багатоповерхівки. Однак про своє сільське минуле Боднарівка досі нагадує ошатними приватними будинками.

Будинки Боднарівка
Будинки Боднарівка Львів
Будинки Боднарівка у Львові

Сусіди

На Боднарівці мешкає чимало працівників заводів. Вони отримали квартири у багатоповерхівках, якими забудували цю місцевість в середині минулого століття. Наступні покоління прописки не змінювали, бо район комфортний. Поблизу – торгові та офісні центри, продуктові ринки, приватні та комунальні медичні заклади. Масив поступово розвивається – сюди переїжджають молоді сім’ї та студенти (на Боднарівці є декілька філіалів училищ).

Вулиці Боднарівки

Стиль життя

Боднарівку перетинають одні з найважливіших транспортних артерій міста – вулиці Стрийська і Наукова. Це один з небагатьох районів у Львові, що має розгалужене транспортне сполучення з центром. Тут пролягають два тролейбусні маршрути та півтори десятка автобусних.

Район Боднарівка Львів

На головних проспектах ніколи не буває тихо: дорогами з кількома смугами пролітають автівки, тротуарами пробігають заклопотані люди, скуповуються товарами у придорожніх крамницях, виглядають на зупинках потрібну маршрутку.

Район Боднарівка у Львові

Проте знайти тишу нескладно – достатньо звернути в будь-яку з вузеньких вулиць. За кремезними плечима багатоповерхівок ховаються тихі приватні обійстя. Пенсіонери обговорюють останні новини, чоловіки повертаються додому з квітами, у скверах з малюками гуляють мами. Тут навіть прийнято вітатись одне з одним.

Приватні дворі Боднарівка
Приватні дворі Боднарівка Львів

Чого очікувати

На Боднарівці немає такого широкого спектру розваг, як у центральній частині міста. Втім, тут є чимало місць, про які, можливо, не здогадуються навіть львів’яни. Як-от один з найменший у Львові парків. І назва у нього така ж – Боднарівка. Трохи збоку є невеликий ставок. Правда, він давно заріс ряскою і до водойми ніяк не дійдуть руки комунальників.

Парк Боднарівка
Парк Боднарівка Львів

Саме тут розташований єдиний у місті іподром. Свого часу він входив у п’ятірку найкращих арен СРСР. Його площа складає майже 90 гектарів. Тут діють відразу декілька спортивних клубів. Верхової їзди навчають і дітей, і дорослих. Нетипова розвага на вихідні, погодьтесь.

Львівський іподром Боднарівка
Львівський іподром Боднарівка к Львові
Львівський іподром Боднарівка Львів

З Боднарівки зручно мандрувати в інші міста і навіть країни. Львівський автовокзал – одне з головних місць не лише району, а й усього Львова. Його втомлена часом будівля не викликає захоплення, проте саме звідси мало не кожних 15 хвилин виїжджають автобуси до Києва, Харкова, Одеси або ж за кордон.

Львівський автовокзал Боднарівка
Львівський автовокзал мікрорайон Боднарівка

На що не розраховувати

Поблизу Боднарівки є декілька торгових центрів, проте ви точно не знайдете театру, пристойного нічного клубу чи широкого спектру ресторанів. Ті, хто живуть поруч зі Стрийською чи Науковою, скаржаться на шум і значну кількість пилу. Зруйновані будівлі заводів – немов привиди минулого, а внутрішні дороги, тротуари та підземні переходи здебільшого потребують ремонту.

Район Боднарівка
Зруйнований ЛАЗ Боднарівка

Архітектура

На Боднарівці переважає висотна радянська забудова 1970-х. В основному це панельні і цегляні 9-поверхівки. Чималу частину мікрорайону займає і приватний сектор. Активно забудовується район і сьогодні.

Мікрорайон Боднарівка
Мікрорайон Боднарівка у Львові
Мікрорайон Боднарівка Львів
Оренда квартир на Боднарівці
≈ 7 000 грн
≈ 7 200 грн
≈ 8 000 грн
Всі 42 оголошення про оренду
Продаж квартир на Боднарівці
800 $/м²Всі 311 оголошень про продаж