Святошинський

Ґалаґани

Всі мікрорайони

Галагани – один із найстаріших робітничих масивів правого берега. Він розкинувся паралельно проспекту Перемоги, уздовж трьох станцій метро. Невеликий за площею район зберігає дух старого Києва, нагадуючи про минуле не лише архітектурою, а й повільним ритмом життя, дворовими посиденьками та білизною, розвішаною між будинками.

Станції метро:

Святошин
Нивки
Берестейська

Історія Галаганів

До ХХ століття на Галаганах були хутори й приватні будинки, але починаючи з 1910-х років поблизу почали з’являтися великі промислові підприємства. Місцевість приєднали до Києва, побудували тут типові багатоповерхівки. Сьогодні більшість заводів закриті, а сам район, із трьох боків оточений промзоною, ніби застряг між двома епохами. Йому поки далеко до сучасних спальних масивів, але в радянських гастрономах і кафетеріях, неквапливому ритмі життя теж є свій шарм.

Сусіди

Промзона більше не відіграє важливої ролі в житті масиву, але її соціальна спадщина відчувається і тепер: більша частина жителів Галаганів – або представники, або нащадки київського пролетаріату. Однак тут немало і студентів, і нових жителів столиці. Їх приваблюють відносна близькість до центру й невисокі ціни на оренду житла.

Оскільки житлова частина району дуже невелика – лише кілька вулиць, – чимало жителів знають одне одного в лице і часто заводять розмови, стоячи в черзі за покупками або просто на вулицях.

Стиль життя

Розмірене життя Галаганів нічим не нагадує про близькість метушливого центру. Вдень більшість жителів виїжджає працювати в інші райони. Вулиці порожніють, але у дворах життя іде своїм звичаєм. Хтось гуляє з дітьми, хтось неквапливо походжає тротуарами, а хтось згадує на лавці колишнє.

Для такого маленького району тут великі можливості для занять спортом. На Чистяківській розташований спорткомплекс «АТЕК» із ковзанкою, футбольним полем, скалодромом і залами для настільного тенісу. Періодично в клубі проводять змагання з хокею. За два кроки від нього розмістився стадіон «Олімп» із футбольним полем і тенісними кортами. Місцеві жителі приходять сюди бігати, грати в теніс і футбол.

На Галаганах немає кафе і громадських просторів, тому одне з найпопулярніших місць дозвілля – невеликий сквер «Дубовий гай» біля метро «Нивки». Вихідними тут збираються не лише відпочивальники, а й любителі вінтажних речей, антикваріату. Біля скверу розмістилось і кілька непоганих закладів, концертний зал Allegro та новий Nivki-hall, де проводять розважальні заходи.

Останнім часом місцеві активісти намагаються власними силами урізноманітнити культурне життя району. Разом вони провели «Арт-вікенд Галагани», перетворивши цілі двори на творчі майданчики та майстерні, де художники давали безкоштовні уроки й допомагали всім охочим зробити щось своїми руками.

Чого очікувати

Галагани – невеликий старий масив, тому місцеві жителі здебільшого користуються інфраструктурою сусідніх районів: Нивок, Шулявки, Академмістечка. Велика перевага Галаганів – у добре налагодженій транспортній мережі. На метро зручно добиратися до центру, наземним громадським транспортом – в інші райони. Неподалік розташовані Кільцева дорога й аеропорт «Київ», а біля метро «Святошин» – залізнична станція, з якої можна вирушити в інші міста.

На що не розраховувати

Оскільки пролетарське минуле Галаган відійшло, а постіндустріальне теперішнє ще не настало, масиву бракує місць для проведення дозвілля та сучасних об’єктів інфраструктури – супермаркетів, шкіл, медичних установ.

Архітектура мікрорайону

Галагани – як підручник з радянської архітектури, тут представлено чимало її зразків: сталінки, п’ятиповерхові хрущовки, панельні висотки. Квадратні метри тут коштують помітно менше, ніж в інших районах, але зовсім дешевим житло не назвеш – зручне місцезнаходження та близькість метро серйозно впливають на ціни.

Використані фото Kateryna Didkovska‎ // Галагани Арт-вікенд. За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Ґалаґанах
≈ 12 000 грн
≈ 10 000 грн
≈ 12 000 грн
Всі 45 оголошень про оренду
Продаж квартир на Ґалаґанах
1 200 $/м²Всі 176 оголошень про продаж