Солом'янський

Шулявка

Всі мікрорайони

За порівняно невеликий проміжок часу Шулявка подолала шлях від непрезентабельного району до одного з центрів бізнесу та дозвілля в Києві. Сьогодні тут можливо комфортно жити, працювати та відпочивати: у мікрорайоні зосереджені офіси і бізнес-центри, добре розвинена інфраструктура, є куди піти та що подивитись.

Станції метро:

Берестейська
Шулявська
Політехнічний інститут

Сусідні мікрорайони:

Історія Шулявки

До 1960-х років Шулявка вважалася місцем проживання виключно робочого люду, знаного своєю суворою вдачею: саме тут 1905 року відбувся масовий бунт трудящих. Він скінчився вигнанням із району царської адміністрації з подальшим проголошенням Шулявської республіки, чиє існування тривало кілька днів. Сьогодні Шулявка – просторий масив, забудований здебільшого в 1960–1970-х.

Сусіди

Шулявка – масив різноплановий, і жителі його такі само різні. Віддалік від метро живе багато трудяг і старожилів, ближче до центру – «білі комірці», молоді родини та широкий прошарок інтелігенції: викладачі, лікарі, представники творчих професій.

У районі вирує студентське життя. На Шулявці розташовані гуртожитки й одразу кілька престижних вишів: Київська політехніка, Авіаційний університет, Національний економічний університет, Медуніверситет імені Богомольця. Тому поблизу живе багато молоді.

Стиль життя

Центр Шулявки та її головна артерія – пожвавлений проспект Перемоги, що ділить район навпіл. Довкола нього обертається все життя масиву, і що ближче до проспекту Перемоги, то воно більш насичене.

Уздовж проспекту простягнулися кафе і бари, де вечорами збираються студенти й місцева молодь. Тут же розташувалися магазини, салони краси, банки та ТРЦ «Космополіт», в якому є супермаркет, кінотеатр, боулінг, готель і Арт-центр Якова Гретера.

Ще два чималі торгові центри розташовані на вулиці Вадима Гетьмана – ТЦ «Мармелад» і ТЦ «Аркадія». Тут є великі супермаркети, спорт-центр, кафе. Проспектом Перемоги можна швидко доїхати до ТРЦ «Україна» з кінотеатром і боулінгом. Навпроти нього – будівля Київського цирку. Площу між ними вподобала для велотрюків місцева молодь.

На Шулявці є й свої родзинки: Музей київського метрополітену, Київський зоопарк і місцевий Хогвартс – Київський політехнічний інститут і парк на його території. У перервах між парами на газонах відпочивають студенти, вечорами та вихідними в парку збираються компанії, гуляють пенсіонери та батьки з дітьми.

Через дорогу від Київської політехніки є ще один не менш привабливий парк – імені Пушкіна, нинішня резиденція Арт-пікніка Слави Фролової. Біля метро «Берестейська» розкинувся старий парк «Нивки», а на межі з Відрадним – парк «Орлятко».

Чого очікувати

Шулявка – живий і динамічний район. Неподалік метро «Шулявська» розташована кіностудія Довженка й один із головних телеканалів країни – СТБ, де працює кілька тисяч спеціалістів. Довкола багато офісів і бізнес-центрів, завдяки яким на головних вулицях вирує життя.

Масив дуже великий і змінюється в міру віддалення від центру та проспекту Перемоги. Ближче до транспортних магістралей інфраструктура розвинена добре, але у глибині це тихий, провінційний мікрорайон із безіменними магазинами та скромними кафе. Однак навіть у найвіддаленіших його куточках є супермаркети, школи, спортивні об’єкти та медичні заклади.

Проспектом Перемоги пролягають десятки різних маршрутів – дістатися можна до будь-якого кінця Києва і навіть за місто. На рівній відстані одна від одної розташувалися три станції червоної лінії метро: «Берестейська», «Шулявська» та «Політехнічний інститут».

На що не розраховувати

За хорошу транспортну мережу місцевим жителям доводиться платити тишею та спокоєм. На проспекті Перемоги й інших важливих магістралях панують шум і метушня, завжди багато людей і часто бувають затори. Стихійний ринок і кіоски біля метро «Шулявська» також не додають району комфорту.

Архітектура мікрорайону

Архітектура Шулявки розмаїта. У районі трапляються і п’ятиповерхові робітничі «соцмістечка», і ряди радянських багатоповерхівок, і сучасні висотні комплекси, яких більшає з кожним роком.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Шулявці
≈ 11 200 грн
≈ 14 000 грн
≈ 18 000 грн
Всі 379 оголошень про оренду
Продаж квартир на Шулявці
1 400 $/м²Всі 880 оголошень про продаж