Голосіївський

Чорна Гора

Всі мікрорайони

Чорна гора – контрастний житловий масив у Печерському районі. Гуляючи сільськими вулицями приватного сектора, можеш подумати, ніби перебуваєш не в Києві. Та варто підняти голову – тут же покажуться нові висотки. Жителі Чорної гори такі ж різні, як і сам мікрорайон: бізнесмени і трудяги, літні та молоді.

Станції метро:

Либідська
Видубичі
Дружби народів
Деміївська

Сусідні мікрорайони:

Історія Чорної гори

Чорна гора має таку назву завдяки місцевим чорноземам, розташованим на висоті 142 метри над рівнем моря. Забудова території почалася ще в 1920-х і не припиняється досі. Тут збереглись і приватний сектор, і радянські п’ятиповерхівки, а серед них виросли елітні комплекси, збудовані зовсім недавно.

Сусіди

Першими жителями Чорної гори були співробітники державних установ і працівники залізниці – на території масиву розташований вокзал Київ-Московський і пов’язані з ним об’єкти інфраструктури. Багато хто живе тут і тепер, разом із молодим поколінням.

Новобудови мікрорайону – це здебільшого комплекси, що їх позиціонують як елітні, та клубні будинки з дорогими ресторанами, салонами і фітнес-клубами на перших поверхах. Така інфраструктура, близькість центру та великий вибір комерційної нерухомості приваблюють ділових людей і забезпечених киян.

Стиль життя

Чорна гора – з одного боку, тихий прицентральний мікрорайон, з іншого – один із центрів київської ділової активності. Нарівні з житловими квартирами у висотках розташовуються офіси, тому в нових кварталах життя проходить динамічно. Старіші квартали є повною протилежністю сучасним: тут усе відбувається без зайвої метушні. Місцеві жителі відпочивають у дворах, невимушено прогулюються безлюдними вулицями.

Поряд із Чорною горою простирається величезний і красивий Ботанічний сад імені Гришка. Навесні кияни приїжджають сюди, щоб помилуватися цвітінням магнолій і бузку. На території ботсаду розташований Свято-Троїцький монастир, а з пагорбів можна поглянути на Лавру, Батьківщину-матір і лівий берег з незвичайного ракурсу.

Звідси рукою подати до ТРЦ Ocean Plaza – одного з найпопулярніших місць шопінгу і дозвілля в Києві. Крім численних магазинів і кафе городян приваблює найбільший в Україні публічний акваріум.

Чого очікувати

Починаючи з 2000-х на Чорній горі почали формуватися цілі квартали елітних багатоповерхівок. Вийшов своєрідний район у районі: нові комплекси на фоні сірих панельних будинків і приватного сектора.

На території невеликого мікрорайону є приватні й державні школи, дитячі садки, клініки. Для походів за продуктами – два великі гіпермаркети: «Ашан» в Ocean Plaza і Novus біля метро «Дружби народів».

На Чорній горі розташувалися станції двох ліній метро, «Дружби народів» і «Либідська», тому з району можна добратися в різні кінці міста без пересадок. Добре розвинений і наземний громадський транспорт, хоча через тягучки в години пік дорога до центру автобусом чи машиною може зайняти близько 45 хвилин.

На що не розраховувати

Чорна гора активно забудовується: то тут, то там виникають масштабні будівництва, які обгороджують довгими парканами. Це надає деяким вулицям неохайного вигляду та ускладнює рух як пішоходів, так і автомобілістів.

Архітектура мікрорайону

Ринок нерухомості дуже різноманітний – на Чорній горі можна купити як землю до будування приватного будинку, так і квартиру в радянській п’ятиповерхівці або статусній новобудові. Ціни і на первинне, і на вторинне житло доволі високі.

Використані фото novolipki.com, sales.companyon.com.ua. За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Чорній горі
≈ 25 000 грн
≈ 33 700 грн
≈ 61 700 грн
Всі 1 532 оголошення про оренду
Продаж квартир на Чорній горі
2 700 $/м²Всі 2 889 оголошень про продаж