Дарницький

Харьківський

Всі мікрорайони

Харківський нерідко ставлять в один ряд із Позняками й Осокорками – масиви розвивалися паралельно та дуже схожі: широкі проспекти, складні транспортні розв’язки й ряди висоток. Але на відміну від сусідів, яким бракує зелених зон, Харківський може похвалитися розташованим неподалік величезним парком Партизанської слави та прилеглим до нього Микільським лісом – привіллям для піших прогулянок і пікніків.

Станції метро:

Бориспільська
Вирлиця
Харківська

Сусідні мікрорайони:

Історія Харківського

Район здобув свою назву від дороги, що веде в Харків. Це відносно молодий масив, який забудовували із середини 1980-х до початку 2000-х. Останніми роками нових будинків на Харківському не зводять, замість цього тут регулярно будують об’єкти інфраструктури: торгові та бізнес-центри, розважальні комплекси, спортивні майданчики. Район постійно розвивається.

Сусіди

Те, що Харківський – молодий район, відчувається не лише завдяки його урбаністичному вигляду. Серед жителів масиву багато студентів і молоді – як нових мешканців столиці, так і киян, котрі переїхали з інших районів. І тих, й інших приваблюють невисокі ціни на оренду, купівлю житла та добре розвинена інфраструктура. У старих будинках багато старожилів, які одержали тут квартири внаслідок обміну на житло в комуналках на правому березі.

Стиль життя

Харківський не такий сучасний, як Позняки й Осокорки, але він цілком самодостатній. Уздовж головних магістралей району – проспекту Бажана, вулиці Ревуцького й Харківського шосе – вирує життя. Там розташовані мережеві кафе, магазини та офісні центри, зокрема головні офіси МАУ та ModnaKasta біля метро «Бориспільська». Поступово сюди перебираються і представники сфери ІТ, формуючи довкола себе прогресивне середовище.

Популярні заклади є й у глибині району – на вулицях Декабристів і Архітектора Вербицького. На Вербицького також розмістився новий торговий центр New Way із фуд-кортом, магазинами та сучасним кінотеатром Wizoria. Його відкриття урізноманітнило дозвілля місцевих жителів.

Харківський виділяється на фоні сусідніх районів наявністю хай невеликих, але затишних зелених зон. На Ревуцького є доглянутий сквер із лавками та фонтаном, а на Архітектора Вербицького – Парк воїнів-інтернаціоналістів з дитячим майданчиком і міні-атракціонами, завдяки яким він популярний серед молодих батьків.

Та справжня гордість місцевих жителів – розташований поряд із мікрорайоном величезний і красивий парк Партизанської слави, в якому пахне хвоєю та водяться ручні білки. Тут люблять проводити час мешканці всіх поблизьких масивів. Вони влаштовують у парку пікніки, катаються на роликах і велосипедах, відпочивають біля озер. На території є столи для настільного тенісу, мотузкові маршрути та пересувні кав’ярні. Парк плавно переходить у Микільський ліс – популярне місце серед бігунів і велосипедистів, а також любителів довгих піших прогулянок.

Чого очікувати

Харківський – масив із добре розвиненою інфраструктурою. Супермаркети, школи та дитячі садки є майже в кожному кварталі. Біля метро «Харківська» розташувався будівельний ринок, поблизу можна знайти магазини побутової техніки й електроніки. Для шопінгу – New Way на Вербицького, дисконт-центр Adidas і торгові центри на Позняках та Осокорках. На Харківському шосе розмістилася Міська клінічна лікарня №1, знана своїми кваліфікованими фахівцями. Також у районі є дві поліклініки.

У багатьох дворах облаштовані дитячі та спортивні майданчики. Вони не завжди сучасні, але більшість у хорошому стані. Поряд із Парком воїнів-інтернаціоналістів розташовані найкраще в районі синтетичне футбольне поле з підсвіченням і тенісні корти. Менш упорядковані, зате безкоштовні футбольні поля та баскетбольні майданчики є при школах.

Добре розвинена транспортна мережа робить Харківський ще більш комфортним для життя. Уздовж проспекту Бажана розмістилися три станції метро, там же можна сісти на автобуси в бік Дарниці, Троєщини й аеропорту «Бориспіль», розташованого за 15 хвилин їзди. Багато маршрутів громадського транспорту проходить також Харківським шосе.

На що не розраховувати

Харківський, як і мікрорайони-сусіди, потерпає від близькості сміттєспалювального заводу та Бортницької станції аерації. У деяких кварталах неприємний запах відчувається надто гостро.

Архітектура мікрорайону

Харківський – район висоток: 9-, 16- та 28-поверхових будинків. Квартири в них помітно просторіші, ніж у старіших спорудах правого берега, а коштують набагато дешевше. Стіни будинків, розташованих уздовж проспекту Бажана, віднедавна декоровані муралами.

Використані фото newway.ua та прес-служби аеропорту «Бориспіль». За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Харьківському
≈ 9 000 грн
≈ 10 000 грн
≈ 14 000 грн
Всі 119 оголошень про оренду
Продаж квартир на Харьківському
1 000 $/м²Всі 438 оголошень про продаж