Голосіївський

Теремки

Всі мікрорайони

Із появою у 2013 році метро Теремки з віддаленого кварталу на околиці Києва перетворилися на великий спальний район з хорошою транспортною розв’язкою, достатком спортивних майданчиків і вигідним сусідством із просторими ландшафтними парками Феофанія та Пирогів.

Станції метро:

Іподром
Теремки

Сусідні мікрорайони:

Історія Теремків

Забудова масиву почалась у середині 1970-х, із появою на південній околиці Києва великого Кібернетичного центру. Поряд із науково-дослідним кварталом утворився житловий масив, а в нових будинках оселилися співробітники інститутів та їхні родичі.

Пізніше з іншої сторони Кільцевої почали зводити масив Теремки-2, згодом на Кільцевій дорозі планували побудувати сучасний квартал «Республіка» з багатоповерховими наземними паркінгами, ресторанами, парками, готелем і великим торгово-розважальним центром. Зведення кварталу на разі відклали, а будівництво ТРЦ триває.

Сусіди

Корінні жителі району – співробітники Академії наук, їхні діти й онуки. Деякі мешканці Теремків досі працюють в науково-дослідних інститутах Кібернетичного центру. Із появою метро, упоряджених паркових зон і дитячих майданчиків масив став привабливим для молодих сімей з дітьми.

Стиль життя

Особливість Теремків – великі внутрішні двори та просторі вулиці, за це район уподобали велосипедисти і ролери. Популярне місце велопрогулянок – урочище «Теремки». Кілька років тому там зробили гравійні доріжки і поставили лавки.

Відкриття у 2003 році торгово-розважального центру «Магелан» з магазинами, кінотеатром, кафе пожвавило дозвілля в районі. У ТРЦ місцеві жителі призначають зустрічі, роблять покупки.

За іподромом, поблизу житлового масиву Теремки-2, є сучасний парк із невеликими озерами, кількома непоганими закладами, пляжем, зеленими галявинами та ігровими майданчиками для дітей. На свіжому повітрі відпочивають молоді сім’ї з дітьми і бабусі з онуками, у ресторанах – невеликі компанії та закохані пари.

На межі Теремків та іподрому розташовані дельфінарій «Немо», Льодовий стадіон із найбільшим в Україні пейнтбольним клубом і картинг «Голосіївський» – місця активного відпочинку, де нерідко проводять дозвілля жителі масиву.

Майже в кожному дворі є спортивні й дитячі майданчики, де місцеві мешканці грають у футбол, баскетбол, пінг-понг, бігають і займаються спортом.

Чого очікувати

Просторі двори з дитячими майданчиками, достаток ринків і супермаркетів, красива природа та хороша транспортна розв’язка роблять Теремки комфортним спальним районом. Неподалік Кібцентру розташована кінцева зупинка міського транспорту, а проспектом Академіка Глушкова проїжджає чимало транзитних маршрутів із передмістя. На метро до центру можна дістатися за 25 хвилин.

Кілька хвилин їхати до ВДНГ, який найближчим часом планують зробити культурно-інноваційним центром Києва, Голосіївського лісу і парку імені Рильського, зелених зон Феофанії та Пирогова.

Жителі Теремків цінять Феофанію – найбільший ландшафтний парк міста зі ставками, красивими алеями, лавками та великим дитячим майданчиком. На території розташований Свято-Пантелеймонівський собор і цілющі джерела. Музей архітектури та побуту в Пирогові – це українські села в мініатюрі, що розташувалися на живописній пагористій місцевості.

На що не розраховувати

За останні десять років Теремки сильно видозмінилися, але за насиченим дозвіллям і великими покупками все одно доведеться їхати в центр або в ТРЦ Ocean Plaza на «Либідську». Для тих, хто звик бути в епіцентрі подій, це може спричинити незручності.

Архітектура мікрорайону

Масив почали забудовувати відносно пізно, тому тут немає хрущовок. Житлові будинки на Теремках представлені здебільшого типовими 16-поверховими панельними будівлями й новими житловими комплексами.

Цікаво, що на Теремках, на вулиці Академіка Заболотного, розташований і найдовший будинок у Києві. Житлові будівлі з різними адресами архітектурно об’єднали в один комплекс, довжина якого по осі складає понад два кілометри. У будинку-гіганті проживають 12 600 мешканців – це можна порівняти з населенням цілого селища під Києвом.

Використані фото Naumenkophotographer, Nick Grapsy, візуалізація ТРЦ «Республіка», зображення з Google Maps. За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Теремках
≈ 11 000 грн
≈ 14 000 грн
≈ 15 000 грн
Всі 272 оголошення про оренду
Продаж квартир на Теремках
1 300 $/м²Всі 1 061 оголошення про продаж