Подільський

Татарка

Всі мікрорайони

Незважаючи на близькість центру, Татарка не схожа на шумне місто довкола неї. Неподалік метушливої Лук’янівки розташовується зелений спальний район, де одноповерхові дореволюційні будинки сусідять із сучасними житловими комплексами, ростуть плодові дерева, тягнуться від будинку до будинку мотузки з білизною та відкривається вид на Поділ і лівий берег.

Станції метро:

Контрактова площа
Тараса Шевченка
Лук'янівська

Сусідні мікрорайони:

Історія Татарки

Мікрорайон дістав назву від 60 татарських родин, котрі оселилися тут у середині ХІХ століття та займалися миловарінням і торгівлею. Тривалий час Татарка була робітничою околицею з голубниками й одноповерховими дерев’яними будинками. Деякі з них і дотепер збереглися на вулицях Отто Шмідта і Нагорній.

Татарка почала змінюватись у шістдесятих, і до 1980-х район повністю перепланували: знесли приватний сектор, ліквідували низку вулиць і провулків, звели панельні багатоповерхівки. Межі Києва до того часу розширилися, і новий зелений квартал виявився близьким до центру.

Сусіди

В 1990-х завдяки студентам, котрі жили в гуртожитках консерваторії, художнього і театрального інститутів на вулиці Лук’янівській, Олегівська вулиця перетворилася на сквот. Молоді художники захопили спустілі напівзруйновані будинки, зробивши з них студії, галереї та арт-простори. Сьогодні від цих просторів нічого не лишилося, та волелюбна молодь продовжує оселятись у цьому районі й дотепер.

У вцілілих дореволюційних будинках живуть ті, хто бачив Татарку до глобальної перебудови. Вечорами статечні літні пані виходять на вулицю, щоб посидіти на лавці біля будинку й поспілкуватися з сусідами.

Із появою багатоповерхівок район уподобали заможніші кияни, яким хотілося жити ближче до центру, але бути подалі від його шуму і метушні. Татарка для цього придатна якнайкраще: до Подолу і Лук’янівки можна без поспіху дійти за 15 хвилин, але всередині мікрорайону завжди тихо і спокійно.

Довкола єдиної в Києві мечеті Ар-Рахма на вулиці Лук’янівській живе багато мусульман. Колись тут було татарське кладовище, тепер – Ісламський комплекс, до якого входять мечеть, мінарет і мусульманська школа.

Стиль життя

На Татарці розташований один із найпопулярніших оглядових майданчиків Києва – гора Щекавиця. Вранці місцеві жителі й романтики з усього міста приходять сюди зустрічати світанки, а вечорами на горі влаштовують пікніки, запускають повітряних зміїв, милуються заходом сонця і панорамою Києва.

Великий спортивний майданчик із синтетичним футбольним полем і вуличними тренажерами на Татарській приваблює спортсменів з усього району. Тут місцеві жителі грають у футбол і волейбол, бігають, катаються на роликах, велосипедах і самокатах, гуляють із дітьми.

Чого очікувати

Татарка розмістилася на пагорбах у центрі Києва, тому майже до будь-якого популярного місця відпочинку можна дістатися пішки. Громадський транспорт рухається крутими і вузькими вулицями рідко та не в усіх напрямках, через це всередині району місцеві також часто ходять пішки. Через цю особливість Татарку і люблять, і не люблять.

На що не розраховувати

Незважаючи на багату історію і центральне місцезнаходження, на Татарці немає місць для культурного дозвілля. Найближчі кінотеатри, музеї, бари й ресторани розташовані на Подолі та Лук’янівці. Їхати потрібно й у великі супермаркети.

Архітектура мікрорайону

Татарка – це симбіоз старих дореволюційних будівель, панельних багатоповерхівок, сталінок, дачних ділянок та елітних житлових комплексів.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Татарці
≈ 22 700 грн
≈ 19 600 грн
≈ 19 100 грн
Всі 32 оголошення про оренду
Продаж квартир на Татарці
1 200 $/м²Всі 290 оголошень про продаж