Печерський

Старий Київ

Всі мікрорайони

Верхнє місто – серце столиці й місце паломництва туристів. Саме тут розташовані одні з головних символів міста – Софійський і Михайлівський собори, Золоті ворота. Старий Київ у всі часи був домівкою для забезпечених городян та політичної еліти, і тепер вважається центром ділової активності. Однак це не заважає йому бути й районом малолюдних дворів, тихих вулиць – варто лише звернути з центральних магістралей.

Станції метро:

Театральна
Майдан Незалежності
Золоті ворота

Сусідні мікрорайони:

Історія Верхнього міста

Старий Київ називають Верхнім – на противагу Нижньому, Подолу. Район активно забудовувався в епоху правління князів Володимира та Ярослава, але був майже повністю зруйнований під час монголо-татарської навали. Лише перед початком ХІХ століття Старе місто почало знову відроджуватися.

Кожна епоха і сторінка історії Києва так чи інакше відображені в архітектурі й атмосфері цього району. Його давні вулиці та завулки воднораз із величними храмами й соборами захоплюють киян і туристів. Усе тут нагадує про багатовікову історію міста.

Сусіди

Жити в старовинних будинках з видом на красиві вулиці може дозволити собі далеко не кожен. Верхнє місто – район, дорогий із кожного погляду, і старожилів тут майже не лишилось. Їх давно витіснили офіси та більш забезпечені городяни: політики, успішні бізнесмени, знаменитості й люди творчих професій, котрі цінять красиву архітектуру району та його потужну енергетику.

Це один із тих районів, де найчастіше чути іноземну мову. Поблизу Золотих воріт розкидані посольства і консульства різних країн, тому в сусідстві проживає чимало іноземців. Там же багато хостелів і готелів, популярних серед туристів.

Стиль життя

Жити в Старому місті – означає мати можливість бути в епіцентрі ділового та культурного життя столиці. Незважаючи на назву, район за своїм ритмом і атмосферою – молоде й енергійне місце.

У робочий час на головних вулицях майже завжди затори і ділова метушня, а у вечірній – відпочинок та розваги до самого ранку. У Старому місті регулярно відкриваються нові бари, ресторани й кав’ярні: від демократичних до закладів високого рівня. Вони розкидані по всьому району, одна з найвідоміших ресторанних вулиць Верхнього міста – Ярославів Вал із безліччю терас.

У Старе місто їдуть не лише за розвагами – це центр духовного життя. Тут розташовані Михайлівський Золотоверхий монастир, контури фундаменту старовинної Десятинної церкви, католицький собор Святого Олександра та внесений у список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО Софійський собор, побудований Ярославом Мудрим.

Усі ключові пам’ятки теж тут: окрім двох соборів, розташованих один навпроти одного, – Софійського та Михайлівського, – у Старому місті розмістилися Золоті ворота, верхня станція Київського фунікулера та Майдан Незалежності.

Місцеві жителі люблять і оберігають свій район. Їхніми зусиллями та стараннями волонтерів на вулиці Михайлівській з’явився Сквер Небесної сотні. Там же можна побачити мурал, на якому зображений герой Революції гідності Сергій Нігоян. Це – один із небагатьох настінних малюнків, нанесених на торці будинків Старого міста. Більшість зосереджена на вулицях Стрілецькій, Олеся Гончара та поблизу них.

Дитячим сквером на Пейзажній алеї городяни теж завдячують жителям Старого міста. Місцеві активісти захистили територію від незаконної забудови, облаштувавши там суспільний простір із казковими скульптурами й ігровими майданчиками. Тепер це одне з найулюбленіших місць відпочинку киян. Вдень у парку гуляють родини з дітьми, інтелігентні літні кияни, а ближче до вечора збираються вуличні музиканти й неформальна молодь. З алеї відкриваються види на Лису гору, Воздвиженку та Поділ.

Незважаючи на досить щільну забудову, це доволі зелений район. Тут немає величезних зелених зон, проте є невеликі затишні сквери, в яких можна сховатися від міського шуму. Зовсім поряд – парк Володимирська гірка й улюблені киянами Хрещатий і Маріїнський парки.

Чого очікувати

Старий Київ – престижне місце для життя, де все під рукою: від модних магазинів, офісів і ресторанів до освітніх і медичних установ. Усі середні школи району – спеціалізовані, з поглибленим вивченням мов. Є поліклініки, Багатопрофільний лікувально-хірургічний центр і лікарня ГУВС.

Мабуть, єдине, чого немає в районі, – це ринків зі свіжими недорогими фермерськими овочами і фруктами, але час від часу на вулицях влаштовують продуктові ярмарки, у «Глобусі» та на Львівській площі є великі супермаркети. Буквально на кожному кроці – салони краси, барбершопи, концепт-стори й шоу-руми українських дизайнерів, які приваблюють сюди модних киян.

До всіх розваг і головних пам’яток можна дійти пішки. До віддалених кінців міста легко добиратися на метро чи іншому громадському транспорті. Однак вузькі старовинні вулиці не справляються з реаліями сьогоднішнього Києва, тому на головних магістралях району майже завжди затори і тягучки. Складнощі виникають і з паркуванням.

При всій інтенсивності життя району тут безліч місць, де забуваєш, що перебуваєш у самому центрі міста. Варто зійти з центральних вулиць або зайти в один із дворів – і відкриється зовсім інше обличчя Старого Києва. Деякі з дворів Верхнього міста таять свої родзинки. Так, на Рейтарській є знаменитий двір із чорними, як смоль, старими воронами.

На що не розраховувати

Верхнє місто – ідеальне місце для прогулянок, шопінгу, розваг і тихого відпочинку у дворах, але тут бракує спортивних майданчиків і підхожих місць для прогулянок з маленькими дітьми. Продуктові супермаркети біля кожного будинку, велика кількість великих торгових центрів і гіпермаркетів – це також не про Старий Київ.

Архітектура мікрорайону

Старому місту, на відміну від інших центральних районів, пощастило – його не зачепила масова радянська забудова. Зовнішній вигляд району визначають красиві невисокі будинки царських часів і сталінки. У роки незалежності тут звели кілька сучасних висоток.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир у Старому Києві
≈ 15 000 грн
≈ 21 000 грн
≈ 33 600 грн
Всі 257 оголошень про оренду
Продаж квартир у Старому Києві
2 200 $/м²Всі 219 оголошень про продаж