Дніпровський

Соцмісто

Всі мікрорайони

Малоповерхове Соцмісто нагадує радше центр провінційного містечка, ніж спальний район мегаполіса. Однак усе, що може знадобитися, – тут під рукою: доглянуті парки, продуктові ринки, сучасні торгові центри та демократичні кафе. На околиці району розташований квартал «Комфорт Таун» з яскравими різнокольоровими будинками і власною інфраструктурою.

Станції метро:

Дарниця
Чернігівська

Історія Соцміста

Соцмісто – один із найстаріших районів лівого берега. Він мав стати першим у Києві престижним робітничим містечком – із хорошими цегляними будинками, парками, дитячими майданчиками і квітними бульварами. Ідея була реалізована не до кінця, та масив і тепер вирізняється на фоні решти мікрорайонів лівого берега – затишний, просторий і дуже зелений.

На початку 2010-х у районі почали з’являтися нові багатоповерхівки, а на південній околиці Соцміста виріс сучасний квартал європейського типу «Комфорт Таун», що притягає киян відносно недорогим житлом і впорядкованою територією, на якій є майже вся необхідна інфраструктура.

Сусіди

За радянських часів в окрузі Соцміста було багато заводів і виробничих цехів, тому в районі проживала велика кількість робітників. Тепер у тих самих квартирах живуть їхні діти й онуки.

У «Комфот Тауні» та нових висотних будівлях оселилося чимало молодих киян і родин з дітьми, які обирають Соцмісто за хороше співвідношення ціна-якість. Завдяки невисоким цінам на оренду та вигідному розташуванню район популярний і серед квартиронаймачів.

Стиль життя

Життя тут протікає розмірено, а дозвілля місцеві жителі частіше проводять не в кафе, а на свіжому повітрі. Уздовж вулиці Попудренка простягається зелений сквер. Улітку на галявинах влаштовують пікніки, а тінистими алеями бігають спортсмени та гуляють городяни будь-якого віку.

На іншому боці Броварського проспекту, поряд із Соцмістом, є доглянутий парк «Перемога» з дитячими атракціонами, невеликою водоймою та човновою станцією. Курган Безсмертя в центрі парку притягає підлітків на скейтах, роликах і bmx, а звивисті стежки між соснами – велосипедистів. У теплу пору року місцеві жителі відпочивають на траві біля води, готують барбекю.

У районі багато можливостей для занять спортом на свіжому повітрі. У деяких дворах облаштовані столи для настільного тенісу, баскетбольні й волейбольні майданчики, футбольні поля. Багато з них старі, але більшість – у хорошому стані. На Дарницькій площі розташований Палац підводного спорту.

Біля станцій метро «Дарниця», «Чернігівська» та на Дарницькій площі розташовані великі й малі торгові центри. Там працюють демократичні мережеві кафе та піцерії. У ТРЦ «Проспект» є кінотеатр Multiplex, а на проспекті Гагаріна – старий кінотеатр «Ленінград».

Стильних авторських барів і ресторанів у районі майже не знайти, зате за п’ять хвилин їзди, на Лісовому, розташований «Арт-завод Платформа», де проходять різні фестивалі та вечірки, працюють нічний клуб і коворкінг. Територія безперервно розвивається, притягаючи на лівий берег прогресивну молодь.

Чого очікувати

У Соцмісті чимало можливостей для різноманітного шопінгу. Неподалік станції «Чернігівська» розташовані гіпермаркет «Ашан» і сучасний торгово-розважальний центр «Проспект». Є аутлети, кілька хороших магазинів тканин.

У районі достатньо великих і дрібних супермаркетів. Біля станції метро «Дарниця» розмістився непоганий продуктовий ринок. У кожному кварталі є аптеки, відділення банків. На сусідньому Комсомольському масиві – величезний «Дитячий світ».

На вулиці Попудренка працює єдина в Києві курортна бальнеологічна водолікарня, де за невеликі гроші можна пройти курс лікувальних масажів та інших оздоровчих процедур. Також поблизу є кілька лікарень і поліклінік.

У районі дві станції метро – «Дарниця» і «Чернігівська» – та добре розвинений наземний громадський транспорт. До станції «Хрещатик» метро йде не більш ніж 15 хвилин, маршруткою або трамваєм можна добратися до будь-якого району лівого берега, а з Дарницької площі – і на правий.

На що не розраховувати

Соцмісто – старий житловий масив, що майже повністю зберіг свій первісний вигляд. Для одних ця особливість є привабливою, інші вважають недоліком велику кількість хрущовок і малу – сучасних житлових комплексів із просторими квартирами та паркінгами.

Архітектура мікрорайону

Масив зводили в 1950–1960-х, тому більша частина будинків – це п’ятиповерхові хрущовки й сталінки. Трапляються дев’ятиповерхові панельні споруди та сучасні багатоповерхівки. «Комфорт Таун» пропонує понад 60 варіантів квартир різного цінового сегмента. Неподалік станції «Чернігівська» збереглися залишки Німецького містечка – дво- та триповерхові особняки з ліпленням і мансардами, збудовані німецькими військовополоненими. Поступово їх зносять, а на місці старих будинків зводять висотки.

Використані фото «Арт-заводу Платформа», Flattr. За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Соцмісті
≈ 9 900 грн
≈ 9 500 грн
≈ 13 500 грн
Всі 240 оголошень про оренду
Продаж квартир на Соцмісті
1 100 $/м²Всі 418 оголошень про продаж