Голосіївський

Солом'янка

Всі мікрорайони

Розташована дуже близько до центру і Центрального вокзалу Солом’янка – цілковита протилежність шумному місту з іншого боку залізничної колії. Старожили люблять її за пишну зелень і затишні парки, а нові мешканці мікрорайону – за зручну транспорту розв’язку і доступні комфортабельні апартаменти у нових висотних будівлях.

Станції метро:

Вокзальна

Сусідні мікрорайони:

Історія Солом’янки

Назву мікрорайон дістав від хат-мазанок із солом’яними дахами, в яких колись жили працівники залізниці. Під час будівельного буму 1960–1970-х Солом’янка набула теперішнього вигляду: з’явилися широкі проспекти, багатоповерхові будівлі, упоряджені парки. У роки незалежності тут побудували нові висотні споруди й житлові комплекси. Сьогодні Солом’янка – розвинений спальний район зі швидким доступом до центру міста, аеропорту «Київ» і Центрального залізничного вокзалу.

Сусіди

Старше покоління жителів Солом’янки – співробітники залізниці, їхні родини та колишні мешканці комунальних квартир у центрі Києва, яким у 1970-х давали житло в цьому районі. Молодих киян Солом’янка приваблює доступними цінами на нерухомість, хорошою інфраструктурою, близькістю до розваг і нічного життя міста.

Стиль життя

Від пожвавленого центру Солом’янку відділяють залізничні колії. Поблизу є кілька великих бізнес-центрів і вищих навчальних закладів, та загалом життя йде розмірено й неквапливо.

На Повітрофлотському проспекті розташовані Міністерство оборони, Національний університет оборони й Академія внутрішніх справ, поряд із якою діти та підлітки часто катаються на роликах, велосипедах і скейтах.

У парку імені Островського вдень гуляють мами з дітьми та пенсіонери, а вечорами збираються компанії молодих людей і підлітків. У парку є великий дитячий майданчик, багато лавок, ресторан «Солом’янська броварня».

Бігуни, велосипедисти й ті, хто любить у тиші відпочити на лавці, віддають перевагу менш окультуреному Солом’янському лісопарку із серпантинними вигинами стежок.

Солом’янка – знакове місце для київських спортсменів і екстремалів. Тут розміщений ЦСКА з басейном, тенісними кортами, спортивним манежем, фізкультурно-спортивний комплекс «Локомотив».

На Солом’янці розташований і гірськолижний комплекс «Протасів яр», де з листопада по квітень працюють лижні траси різного рівня складності. Влітку в Яру можна спуститися на надувній кулі – зорбі.

На вулиці Василя Липківського є розважальний центр «Ультрамарин» з кінотеатром «Баттерфляй», боулінгом, ресторанами і незвичайними скульптурами. Поряд розташований пам’ятник паровозу і колишня будівля біржі. Тепер там розмістився супермаркет і стоковий склад-магазин українських виробників одягу й текстилю.

Чого очікувати

Солом’янка – прицентральний район, з якого близько добиратись як у центр, так і на околиці. Тут немає метро і мало місць для культурного дозвілля, та завдяки добре розвиненому наземному транспорту проблем із пересуванням немає. Близькість вокзалу й аеропорту «Київ» – великий плюс для тих, хто часто їздить у відрядження чи подорожує.

На Солом’янці є кілька поліклінік, дитячих садків і шкіл, зокрема спеціалізована школа №115 із поглибленим вивченням англійської мови. У кожному кварталі облаштовані невеликі, але сучасні дитячі майданчики.

У районі немає торгових центрів, але довкола чимало малих і великих супермаркетів. На Солом’янській площі працює ринок, щодва тижні проходять продуктові ярмарки.

На що не розраховувати

Межа Солом’янки пролягає вздовж залізничних колій, тому жителі сусідніх будинків можуть чути шум поїздів, що проходять повз.

Архітектура мікрорайону

Основна забудова Солом’янки відбувалась у 1960–1970-х роках, тому тут переважають дев’ятиповерхові панельні будинки. Останнім часом район активно забудовують новими висотними будівлями й житловими комплексами. На Солом’янці також є приватний сектор.

Використані фото, надані прес-службами аеропорту "Київ" та комплексу "Протасів Яр". За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Солом'янці
≈ 11 000 грн
≈ 13 500 грн
≈ 22 000 грн
Всі 272 оголошення про оренду
Продаж квартир на Солом'янці
1 500 $/м²Всі 663 оголошення про продаж