Подільський

Сирець

Всі мікрорайони

Зелені зони і парки оточують Сирець з усіх боків, створюючи тут атмосферу підбадьорливого передмістя. Тут розташовані знаменита Київська телевежа та телецентр – одні з символів району, пролягають важливі магістралі, а довкола є все найнеобхідніше.

Станції метро:

Дорогожичі
Сирець

Історія Сирця

Сирець, названий на честь притоки Дніпра, увійшов до складу Києва у XVIII столітті й одразу почав активно заселятися. Під час Другої світової місцевість зажила сумної слави через масові розстріли в Бабиному Яру, але сьогодні однойменний парк популярний серед місцевої молоді, хоч і недостатньо доглянутий. Людно буває і в зеленій зоні біля меморіалу, поряд із Київською телевежею.

Сучасного вигляду район набув у 1950-х роках, коли Київ відбудовували. Наприкінці 1970-х тут на місці колишнього приватного сектору звели кілька висоток. Відтоді Сирець не дуже змінився – він зберіг свою пишну рослинність і спокійну, затишну атмосферу.

Сусіди

У 1950-х і 1960-х майже всі нові будинки заселялися співробітниками розташованого неподалік заводу імені Артема та підприємств, що його обслуговували. В 1970-х з’явився і доволі широкий прошарок інтелігенції – співробітники телецентру. І ті, й інші живуть на Сирці досі, разом із новим поколінням киян.

Через те, що тут заведено жити династіями, складається враження, що всі знають одне одного. У магазинах і на вулицях місцеві по-сусідському спілкуються на будь-які теми. Нових жителів району Сирець приваблює відносною близькістю до центру й величезними територіями для відпочинку просто неба. За чималу кількість парків і зелені район називають легенями Києва.

Стиль життя

Віддалений від шумних вечірок і барів, цей район найкраще пасує неспішним прогулянкам. Просторі двори, достатня кількість хоч і старих, але збережених у хорошому стані спортивних майданчиків, і численні зелені зони сприяють приємному дозвіллю на свіжому повітрі. Молоді городяни вигулюють собак, займаються спортом, влаштовують пікніки, пенсіонери грають у шахи й обговорюють на лавках новини.

Район зусібіч оточений парками, в яких люблять проводити час місцеві жителі. У Сирецькому парку працює Мала Південно-Західна залізниця, де діти та підлітки можуть спробувати себе в ролі машиніста, диспетчера чи чергового.

У парку «Дубки» промарковано кілька веломаршрутів, тому тут завжди багато велосипедистів і спортсменів, які люблять бігати тінистими алеями. Вдень у цій зеленій зоні гуляють діти і літні люди, а вечорами збираються компанії.

Менш упорядкований парк «Бабин Яр» – популярне місце відпочинку підлітків, студентів і представників різних субкультур, котрі спілкуються на лавках біля метро «Дорогожичі».

На вулиці Тираспольській розташована ще одна місцева родзинка – Сирецький дендропарк. Про нього в Києві мало хто знає, тому шукаючи тиші та спокою мешканці району вирушають туди або в малолюдний парк «Нивки» на південній околиці Сирця. Там є дитячі майданчики і човнові станції, можна покататися верхи на конях.

Чого очікувати

Сирець – спальний район, розташований майже в центрі міста. Місцеві жителі живуть ледачим, розміреним життям, знаючи, що за якісь 10–15 хвилин навіть громадським транспортом можуть дістатися головних київських принад і ділових кварталів. Звідси зручно їхати й у віддалені райони.

У районі є школи, лікарні й невеликі супермаркети, де можна купити товари першої необхідності. Гіпермаркетів у пішій доступності немає, хоч район і розташований між двома «Ашанами» – на Петрівці та на Кільцевій. До кожного можна добратися машиною або безкоштовним автобусом.

У дворах, незважаючи на близькість шумних магістралей – вулиць Теліги та Щусєва, – доволі тихо і спокійно.

На що не розраховувати

На Сирці не бракує суспільних просторів, але тут майже не зустрінеш достойних закладів, де можна повечеряти, випити коктейль або відпочити у компанії друзів.

Архітектура мікрорайону

Майже всі будинки на Сирці – це п’ятиповерхові хрущовки, яким уже понад 50 років. Проте купити квартиру в цьому районі можна навіть дешевше, ніж у більш віддалених від центру нових кварталах. Нові висотки Сирця можна полічити на пальцях, але й вартість житла в них значно вища, хоч у цілому масив доволі демократичний.

Використані фото maxiwell83. За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Сирці
≈ 9 000 грн
≈ 11 000 грн
≈ 18 000 грн
Всі 182 оголошення про оренду
Продаж квартир на Сирці
1 200 $/м²Всі 560 оголошень про продаж