Святошинський

Святошино

Всі мікрорайони

Затоплений пишною зеленню Святошин – один із тих київських мікрорайонів, де житлові будинки гармонійно вписались у природне середовище. У дворах тут ростуть дуби й сосни, пахне хвоєю, а на одному квадратному кілометрі мирно зживаються старі, дореволюційні дачі, сірі радянські панельні будинки та нові висотні споруди.

Станції метро:

Житомирська
Святошин

Історія Святошина

На початку минулого століття Святошин був одним із найкращих дачних селищ Києва, куди приїжджали відпочивальники з усього міста. Красиві одноповерхові будинки, що їх споруджували для себе заможні кияни, досі можна побачити на вулицях Львівській, Крамського і Верховинній. У 1970-х на території колишнього селища з’явилися типові панельні багатоповерхівки, а з 2000-х тут почали зводити сучасні житлові комплекси.

Сусіди

Тиша і близькість природи приваблюють на Святошин прихильників спокійного життя віддалік від суєтного центру міста. Нові будинки поступово заселяють сімейні пари з дітьми, а в панельних багатоповерхівках живуть старожили.

Стиль життя

Поблизу Святошина багато зелених зон і парків. На вулиці Котельникова розташовано облаштований сквер із тренажерами, де ростуть високі дуби і водяться ручні білки, – популярне місце відпочинку місцевих жителів. Десять хвилин їхати до урочища Совки з асфальтованими алеями, лавками і стежками. Тут є футбольне поле, мотузковий парк, дитячий і спортивний майданчики.

На території нових житлових комплексів розміщені невеликі спортклуби, салони краси та стоматологічні кабінети. Майже в усіх дворах є сучасні дитячі майданчики.

Чого очікувати

Проспект Перемоги – єдина вулиця з пожвавленим рухом транспорту. Уздовж магістралі простягаються невеликі торгові центри, відділення банків і супермаркетів, прокладена велосипедна доріжка. Біля дороги є нові арт-об’єкти й кілька муралів. Вони створені українськими, португальським та іспанським художниками.

У глибині мікрорайону працюють невеликі продуктові магазини. На вулиці Львівській є кілька навчальних закладів, зокрема школа №40 з поглибленим вивченням німецької мови та центр дошкільного розвитку «Мрія» з великим дитячим майданчиком, альтанками і футбольним полем. Вдень на вулицях Святошина завжди багато дітей.

Біля метро «Святошин» є ринок і залізнична станція, звідки можна поїхати в інші міста. Проспектом Перемоги пролягають маршрути громадського транспорту і проходить транзитний транспорт із передмістя.

На що не розраховувати

Святошин – виключно спальний мікрорайон: тут майже немає ресторанів, кафе, великих торгових центрів. За шумними розвагами місцеві жителі їздять у центр.

Архітектура мікрорайону

Забудова Святошина неоднорідна. Є радянське типове житло, сталінки, хрущовки й новобудови з покращеним плануванням.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Святошино
≈ 8 000 грн
≈ 12 000 грн
≈ 15 500 грн
Всі 83 оголошення про оренду
Продаж квартир на Святошино
1 200 $/м²Всі 179 оголошень про продаж