Голосіївський

Саперна Слобідка

Всі мікрорайони

До Саперної Слобідки від центру їхати лише кілька хвилин, але зовні вони зовсім не схожі. За нечисленними новобудовами і сталінками ховаються приватний сектор і польові дороги, уздовж яких ростуть яблуні й абрикоси.

Станції метро:

Либідська
Деміївська
Голосіївська

Сусідні мікрорайони:

Історія Саперної Слобідки

Назва району походить від саперного батальйону, що базувався тут в 1940-х, під час будівництва Лисогірського укріплення Печерської фортеці. Коли вона втратила стратегічне значення, місцевість заселили міські жителі. Під час реконструкції району в 1980-х частину одноповерхової забудови знесли, а на її місці звели багатоквартирні будинки. Тепер тут споруджують нові висотні будівлі й житлові комплекси, але значну частину території досі займає тихий приватний сектор.

Сусіди

Через відсутність метро Саперна Слобідка не дуже популярна серед орендарів, тому в старих будинках мешкають здебільшого старожили, а в нових – молоді родини, яких приваблюють доступні ціни на нерухомість і близькість центру.

Стиль життя

На Саперній Слобідці рідко щось відбувається. Тут є колишній кінотеатр, а нині центр дитячого розвитку «Салют» і ще кілька закладів. Дозвілля місцеві жителі часто проводять в інших районах і в центрі.

При цьому на території мікрорайону розташоване одне з наймістичніших місць Києва – Лиса гора. Влітку тут влаштовують пікніки, зустрічають схід і захід сонця, бігають, катаються на велосипедах. Взимку гора приваблює лижників і сноубордистів.

Чого очікувати

Саперна Слобідка – старий, але не густонаселений район, тому інфраструктура розвивається поступово, разом із появою сучасних висотних будівель і житлових комплексів. У нових кварталах є дитячі майданчики, невеликі салони краси, поштові й банківські відділення.

Ближче до головних транспортних магістралей – проспекту Науки і Саперно-Слобідської вулиці – розташувалися продуктові супермаркети, підприємства сфери послуг і будівельний гіпермаркет «Леруа Мерлен». У районі є школи, дитячі садки, але найближчі поліклініки розташовані в сусідньому Голосієві.

На що не розраховувати

Для автовласників проживання в цьому прицентральному районі буде комфортним – до більшості об’єктів можна дістатися за лічені хвилини. Тих, хто користується громадським транспортом, можуть спіткати труднощі: інтервал руху маршруток навіть удень іноді досягає 15–20 хвилин.

На Саперній Слобідці багато зелених насаджень, але немає упоряджених парків і скверів. Найближчий – Голосіївський парк імені Рильського.

Архітектура мікрорайону

За радянських часів район нещільно забудували сталінками і цегляними хрущовками, тому останніми роками тут з’явились і продовжують будуватися нові багатоповерхівки. У глибині розташувався приватний сектор.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Саперній Слобідці
≈ 10 000 грн
≈ 13 000 грн
≈ 16 900 грн
Всі 77 оголошень про оренду
Продаж квартир на Саперній Слобідці
1 200 $/м²Всі 117 оголошень про продаж