Дніпровський

Русанівка

Всі мікрорайони

З усіх боків оточена водою, Русанівка нагадує радше парк, ніж житловий мікрорайон. Три з чотирьох вулиць острова – зелені бульвари і набережна, вздовж якої простягнулися кафе й ресторани, а з берега відкривається вид на Лавру та Батьківщину-Матір.

Станції метро:

Лівобережна

Історія Русанівки

Русанівка – єдиний район Києва, побудований на штучному острові. Масив відділений від лівого берега каналом і сполучається з містом трьома автомобільними та двома пішохідними мостами. На правий берег можна потрапити через міст Патона.

Забудова острова почалася 1961 року і завершилася до 1974-го. Багатоповерхова Русанівка стала елітним мікрорайоном із розвиненою інфраструктурою, пляжами, зонами відпочинку та вже півстоліття зберігає за собою репутацію взірцевого житлового масиву.

Сусіди

Перші квартири на острові отримали діячі мистецтва, номенклатура і викладачі київських вишів, котрі мешкають на Русанівці й дотепер. Нарівні з ними – нове покоління київської інтелігенції: журналісти, артисти, музиканти. Завдяки хорошому мікроклімату і не надто пожвавленому руху транспорту район також полюбили молоді сім’ї з дітьми.

Стиль життя

Русанівська набережна – популярне місце дозвілля не лише місцевих, а й жителів поблизьких районів. Влітку відпочити біля води, повечеряти в ресторані й прогулятися вздовж затоки приїжджають з усього лівого берега. Менш упоряджена вулиця Ентузіастів, що огинає мікрорайон за лінією каналу, – улюблене місце велосипедистів і бігунів.

Великих спортивних споруд у межах району немає, зате є невеликі, але сучасні дитячі майданчики. Найпопулярніший із них – на Русанівському бульварі.

На Русанівці одна з найактивніших районних спільнот – життя на півострові поклало відбиток на стосунки між сусідами. Багато з них знають одне одного, а локальні проблеми вирішуються спільно – чи то неякісна робота комунальних служб, неправильне паркування або незаконні споруди на набережній. Вихідними активісти проводять суботники, приміром, із фарбування мостів, влаштовують громадські пікніки.

Чого очікувати

Русанівка – один із тих спальних районів, з яких не потрібно виїжджати, аби культурно провести час. Тут є кафе, бари, зелені зони, пляжі. На набережній навіть встановлено кілька арт-об’єктів, а з будь-якої її точки відкривається вид на схили правого берега, Києво-Печерську лавру та Батьківщину-Матір.

Відсутність метро компенсується великою кількістю громадського транспорту, яким можна дістатися до центру або лівого берега. До метро «Лівобережна» – 20 хвилин пішки: хороша альтернатива наземному транспорту в години пік.

Великі торгові центри і ринки розташовані в сусідніх мікрорайонах. На Русанівці є невеликі мережеві супермаркети, ятки із сезонними фруктами.

На що не розраховувати

Насичене культурне життя Русанівки – її перевага й недолік водночас. Влітку набережна і пляж приваблюють відпочивальників із поблизьких районів – це посилює рух автотранспорту й побільшує проблему паркування. Стає шумно та людно.

Архітектура мікрорайону

В 1970-х острів щільно забудували дев’яти- і шістнадцятиповерховими багатосекційними будинками, не лишивши місця для зведення нових споруд у майбутньому. На Русанівці є лише один будинок, що з’явився по закінченні забудови острова.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Русанівці
≈ 8 000 грн
≈ 10 000 грн
≈ 11 000 грн
Всі 51 оголошення про оренду
Продаж квартир на Русанівці
1 200 $/м²Всі 59 оголошень про продаж