Оболонський

Пуща-Водиця

Всі мікрорайони

Пуща-Водиця – мікрорайон-парк на околиці Києва, знаний своєю красивою природою та старим трамвайним маршрутом, що пірнає в ліс. Живописні лісові стежки, озера і безлюдні вулиці зробили Пущу комфортною домівкою для тих, хто втомився від шуму великого міста.

Станції метро:

Героїв Дніпра
Сирець

Історія Пущі-Водиці

Курортне селище Пуща-Водиця було засноване в 1890-х роках. У невеликих заміських будинках літували київські аристократи, а з появою санаторіїв до Пущі почали приїжджати на лікування й оздоровлення. 2001 року селище міського типу увійшло до складу Оболонського району Києва, але зберегло славу одного з найпопулярніших місць відпочинку киян.

Сусіди

У Пущі-Водиці збереглися красиві дерев’яні дачі царських часів, хати-мазанки та приватний сектор радянської доби. Там мешкають корінні жителі мікрорайону, влітку будинки біля озера винаймають городяни з інших частин Києва. У сучасних котеджах оселилися забезпечені кияни. На околиці розташовані дачі київських чиновників високого рангу.

Стиль життя

Пуща-Водиця – мікрорайон, який майже не зачепила урбанізація. Місцеві мешканці живуть розмірено та неквапливо, насолоджуючись свіжим повітрям і природою довкола.

Лісові стежки – улюблені місця для піших і велосипедних прогулянок. Для велосипедистів є навіть промарковані траси.

У глибині розташувалися занедбані та діючі санаторії, сучасні готельні комплекси з басейнами, саунами, спортивними залами і дитячими майданчиками.

Для містян відкриті упоряджені піщані пляжі, працюють станції прокату човнів і катамаранів. Цілий рік кияни приїжджають у Пущу-Водицю на відпочинок та оздоровлення.

Одна з основних родзинок району – історичний трамвайний маршрут №12. Він кілька кілометрів їде лісом.

Трамвайний маршрут закінчується парком «Пуща-Водиця». Тут є спортивні й дитячі майданчики, ще радянські скульптури. Пройшовши по дерев’яному мосту через озеро Горащиха, можна заглибитись у ліс.

На галявині перед в’їздом до Пущі помітна пожежна каланча, що приваблює місцевих жителів і туристів. Її висота – більш ніж 40 метрів. З верхівки відкривається вид на мікрорайон, Київ, Вишгород. Забратися на вишку може будь-який охочий екстремал.

У Пущі є лише кілька закладів харчування не при санаторіях – ресторан «Оріон» і кафе «Літо». Поряд з останнім розташований пункт прокату велосипедів.

Чого очікувати

Незважаючи на те, що формально Пуща-Водиця давно входить до складу Києва, вона так і лишилася затишним дачним селищем. Тут немає висотних будівель, білбордів і сітілайтів, транспортний рух не інтенсивний, а замість просторих супермаркетів працюють невеликі гастрономи.

Зовсім нещодавно на вулиці Міській відкрилася Міжнародна тенісна академія (МТА) – великий спортивний комплекс із 19 кортами, фітнес-клубом, басейном і готелем. Є загальноосвітня школа, приватна французька школа та сімейний клуб «Авант».

Біля Храму Серафіма Саровського розташована криниця з чистою джерельною водою. Є в Пущі й не обладнані джерела.

На що не розраховувати

У Пущі-Водиці слабко розвинена інфраструктура, тому за покупками, послугами та розвагами місцеві жителі їздять на сусідню Оболонь або в центр міста. Мікрорайон сполучений із Києвом трьома автобусними маршрутами і трамвайною лінією. Майже весь громадський транспорт ходить з інтервалом 15–25 хвилин, проте дороги наполовину пусті.

Архітектура мікрорайону

Пуща – район контрастів. На невеликій території розташувалися дореволюційні будинки, сучасні елітні котеджі, старий приватний сектор, хрущовки та кілька малоповерхових житлових комплексів. Незважаючи на віддаленість від центру, Пуща має славу престижного мікрорайону.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Пущі-Водиці
≈ 7 000 грн
Всі 1 оголошення про оренду
Продаж квартир на Пущі-Водиці
900 $/м²Всі 26 оголошень про продаж