Голосіївський

Нова забудова

Всі мікрорайони

Іноді Нову будову називають київським Мангеттеном через схоже планування вулиць і стрімкий діловий спосіб життя. Тут зосереджені сучасні бізнес-центри, дореволюційні особняки, модні ресторани та головні концертні майданчики Києва: НСК «Олімпійський», Палац спорту і Палац «Україна».

Станції метро:

Вокзальна
Університет
Либідська
Палац Україна
Олімпійська
Площа Льва Толстого
Палац спорту

Історія Нової будови

Район почав формуватись у 30-х роках ХІХ століття, за часів будівництва Київської фортеці. Тоді багато жителів Печерська змушені були переселитися в інші частини міста. За сто років місцевість з околиці перетворилася на пожвавлений центральний район, що динамічно розвивається. За радянської влади тут було зведено десятки типових багатоповерхівок, котрі змінили вигляд району, а за роки незалежності до них додалися скляні «свічки». Тепер це район контрастів, де можна зустріти і старовинні пам’ятки архітектури, і сучасні висотки.

Сусіди

Нова будова – не такий фешенебельний район, як Липки або Верхнє місто, та все ж не менш престижний. Свого часу тут жив досить великий прошарок київської інтелігенції, зокрема художник Казимир Малевич, композитор Рейнгольд Глієр і поетеса Леся Українка. Тепер район уподобали бізнесмени, політики, столичні знаменитості та творча інтелігенція. Багато квартир у дореволюційних будинках здається під офіси, тому сусідами на сходовому майданчику часто виявляються невеликі компанії чи агентства.

Завдяки великій кількості навчальних закладів і бурхливому, насиченому життю район має попит серед студентів і молоді. Часто вони орендують тутешні недешеві квартири в складку. Корінних жителів у районі лишилося не так багато. Їх можна застати в парку Шевченка за традиційною грою в шахи і нарди або на прогулянці затишними вулицями віддалік від великих магістралей.

Стиль життя

Нова будова – район, що ніколи не спить. Коли офіси й коворкінги припиняють свою роботу, життя плавно переливається в численні заклади, театри, кінотеатри, клуби та торгові центри.

Шота Руставелі та Велика Васильківська – головні гастрономічні вулиці району. Тут і поблизу розкидані наймодніші кафе й ресторани. Там само розташовані популярні кінотеатри «Київ» і «Кінопанорама». У першому часто проводять фестивалі та тижні зарубіжного кіно, в другому – показують артхаусні й експериментальні фільми, ретроспективи, влаштовують ночі кіно.

Площа Льва Толстого – місце зустрічі студентів, неформальної молоді та вуличних музикантів, котрі влаштовують тут живі концерти.

Неподалік на фоні інших споруд виділяється знаменитий червоний корпус Університету Шевченка. З одного боку до нього прилягає однойменний парк, з іншого – ботанічний сад імені Фоміна, де можна сховатися від міського шуму, погодувати білок, а навесні ще й подивитися на цвітіння магнолій.

У парку Шевченка люблять відпочивати кияни будь-якого віку. Під навісами є шахові столи, за якими інтелігентні на вигляд пенсіонери змагаються у грі в шахи, нарди та доміно. На відкритій сцені регулярно дають безкоштовні танцювальні майстер-класи. Ближче до бульвару Шевченка стоїть модель старовинного трамвая, в якій розмістилися туристичний інформаційний центр і невеличка кав’ярня.

Доторкнутися до мистецтва можна в одному з найбільших у Європі центрів сучасного мистецтва – в PinchukArtCentre у Бессарабському кварталі. Там постійно проходять виставки, лекції, семінари та майстер-класи. Також у районі є цікаві музеї та Національний театр оперети.

На Великій Васильківській розташовані два головні концертні зали Києва: Палац «Україна» та НСК «Олімпійський», що приймають зірок світового рівня, а також Київський планетарій – один із найбільших в СНД.

Будинок кіно на Саксаганського також використовується як виставковий зал і місце проведення концертів і фестивалів. На чотирьох поверхах розмістилися бібліотека, три кінозали, ресторан і кафе. Біля метро «Палац Україна» височіє величний готичний Костел святого Миколая, збудований на початку минулого століття. Вже понад 30 років він функціонує як Будинок органної та камерної музики.

На Шота Руставелі розташована одна з трьох київських синагог – синагога Бродського, споруджена 1898 року. Всередині працює кошерне кафе, праворуч від основного входу є двері до магазину з кошерними продуктами.

Чого очікувати

Нова будова – район, де всього з лишком: красива архітектура, одразу три лінії метрополітену, престижні навчальні заклади, модні салони краси та безмежні можливості для шопінгу й цікавого дозвілля. Велика Васильківська – найпопулярніша серед любителів прогулянок вулиця. Крім великої кількості закладів, тут розташовані дорогі крамниці, аутлети преміум-брендів, магазини аксесуарів та електроніки. Неподалік є й торгові центри: Gulliver, Ocean Plaza й «Олімпійський».

У районі багато великих супермаркетів, зокрема «Мегамаркет» на Антоновича й «Ашан» в Ocean Plaza. На Антоновича розташований і легендарний Володимирський ринок, ровесник району. Він завжди вирізнявся багатим асортиментом і не припиняв працювати навіть у найважчі для міста часи. Сучасний ринок славиться великим вибором продуктів, господарчих товарів, одягу та взуття.

Знаменитий Бессарабський ринок теж розмістився на території району. Ціни на продукти – одні з найвищих у місті, тому місцеві сюди не ходять. Зате фуд-корти з якісною вуличною їжею приваблюють тих, хто працює і вчиться у сусідстві.

У районі розташувалося кілька вищих навчальних закладів, зокрема Національний університет імені Шевченка, котрий щороку входить до списку найкращих університетів світу, Національний медуніверситет імені Богомольця. Також тут вистачає шкіл, гімназій і ліцеїв. Із медичних закладів – дві дитячі поліклініки та міська клінічна лікарня.

Паралельно залізниці протікає ріка Либідь. У майбутньому вздовж її берегів хочуть розбити ландшафтний парк, а поки на мосту через річку планують облаштувати суспільний простір.

Нова будова – один з небагатьох київських масивів, котрі можуть похвалитись одночасно трьома гілками метрополітену, завдяки чому звідси зручно добиратися до будь-якого кінця міста. Тут також добре розвинений наземний громадський транспорт, яким можна від’їхати в райони, де немає метро. Приміром, на Солом’янку чи на Троєщину. До багатьох пам’яток і розваг можна дійти пішки.

На що не розраховувати

Нова будова – район, котрий краще за інших ілюструє всі плюси й мінуси життя в центрі. З одного боку, тут є все необхідне і навіть більше, з іншого – постійна метушня, затори, припарковані на тротуарах машини та літні тераси, що часто займають пішохідні зони чи базуються просто у дворах житлових будинків.

Що ближче до «Либідської», то спокійніше й то менше зелених зон. Головні оази Нової будови – парк Шевченка і ботсад – розташовані в центрі, тому жителям південної околиці району доводиться вдовольнятися невеликим парком Марії Заньковецької. Немає тут і приємних прогулянкових зон для мам із візочками та маленькими дітьми.

Архітектура мікрорайону

Вулиці Нової будови – то музей київської архітектури просто неба. На невеликій території розмістилися царські будинки й особняки, радянські багатоповерхівки різних часів, скляні хмарочоси та висотні будівлі доби незалежності. Що ближче до центру, то дорожчі квартири, але навіть на околиці району вони недешеві.

Використані фото lybid.hmarochos.kiev.ua, Jan van der Wolf. За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Новій забудові
≈ 20 000 грн
≈ 24 400 грн
≈ 30 900 грн
Всі 1 328 оголошень про оренду
Продаж квартир на Новій забудові
2 000 $/м²Всі 2 264 оголошення про продаж