Подільський

Нивки

Всі мікрорайони

Завдяки приватному сектору з внутрішніми дворами, плодовими деревами та палісадниками Нивки схожі на затишне передмістя. За це мікрорайон люблять кияни, котрі втомилися від великого міста, але хочуть мати швидкий і зручний доступ до нього.

Станції метро:

Святошин
Нивки
Сирець

Сусідні мікрорайони:

Історія Нивок

До початку Другої світової війни на Нивках було лише три вулиці, але одразу по її закінченні у районі почали зводити нові одноповерхові будинки, розширюючи межі приватного сектора. Сьогодні він складає понад половину площі мікрорайону. Решта – п’ятиповерхові хрущовки та кілька сучасних висотних споруд. Така забудова, зелені парки і ставки створюють на Нивках атмосферу затишку.

Сусіди

Більш ніж половина мешканців хрущовок – ті, хто отримав тут квартири в 1950–1960-х. У приватному секторі люди так само живуть десятиліттями. У старих будинках можна орендувати житло за відносно невеликі гроші, тому в районі багато молодих квартиронаймачів.

Стиль життя

Нивки – хороше місце для тривалих піших прогулянок і відпочинку на природі. Шукаючи тиші та усамітнення, місцеві жителі вирушають у малолюдний парк «Нивки». Тут є човнові станції, дитячі майданчики, старий тир із жерстяними мішенями, в парку можна покататися верхи. У менш окультуреній його частині розташовані занедбані фонтани, напівзруйнована урядова дача та порослий диким виноградом Зелений театр.

Поблизу метро «Сирець» є ще один великий парк – «Дубки». Зранку тут бігають і займаються спортом, вечорами – гуляють, улаштовують пікніки. У парку завжди багато велосипедистів, для яких промарковано кілька веломаршрутів. Гаєм протікає річка Сирець, є два ставки з дикими качками та джерела з питною водою.

Неподалік розташована Мала Південно-Західна залізниця. Тут діти з 10 до 16 років можуть спробувати себе в ролі машиністів, попрацювати в диспетчерській, де оголошують про прибуття та відправлення поїзда, чи в касі. Поїзд із трьома пасажирськими вагонами курсує від станції «Вишенька» до станції «Яблунька», відстань між ними 2,5 км.

Поблизу розміщений Сирецький дендропарк – пам’ятка садово-паркового мистецтва. Тут ростуть незвичайні для України породи дерев і чагарників, що утворюють живоплоти й красиві ландшафтні групи. Про парк мало хто знає, тому навіть у вихідні тут тихо і не людно.

На проспекті Перемоги розташовано кілька хороших закладів, концертний зал Allegro та новий Nivki-hall, де проводять концерти і розважальні заходи.

Чого очікувати

Завдяки малоповерховій забудові, тихим вулицям і невеликій кількості машин на Нивках легко забуваєш про те, що поряд велике місто. При цьому в кожному кварталі є дитячі майданчики, невеликі супермаркети та ятки з овочами. Від метро «Нивки» рушають безкоштовні автобуси в «Ашан», а на Салютній є великий ринок.

У районі розташований виставковий центр «КиївЕкспоПлаза», де проходять міжнародні виставки й конгреси, ділові та корпоративні заходи.

На Туполєва є стадіон «Піонер» із тенісними кортами, баскетбольним майданчиком, біговою доріжкою та футбольним полем.

На Нивках є станції одразу двох ліній метро: Святошинсько-Броварської з одного боку та Сирецько-Печерської – з іншого, тому звідси зручно діставатися до різних куточків міста. На масиві також починається багато маршрутів наземного громадського транспорту.

На що не розраховувати

У районі немає торгово-розважальних центрів, сучасних кінотеатрів і модних барів – за усім цим потрібно їхати в центр Києва або сусідні з ним райони.

Архітектура мікрорайону

Міська адміністрація не раз заявляла про те, що район планують реконструювати: звести на місці малоповерхових будинків сучасні житлові комплекси. Однак поки на Нивках переважають приватний сектор і п’ятиповерхові хрущовки. Є кілька сучасних висотних будівель.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Нивках
≈ 7 000 грн
≈ 8 500 грн
≈ 11 200 грн
Всі 139 оголошень про оренду
Продаж квартир на Нивках
1 000 $/м²Всі 318 оголошень про продаж