Оболонський

Мінський

Всі мікрорайони

Близькість пожвавленої Оболоні та зручний доступ до центру міста роблять Мінський масив одним із найкомфортніших спальних районів, віддалених від метро. Тут є вся необхідна інфраструктура, а поряд розташовані парк «Кинь-Ґрусть», озера і ліс.

Станції метро:

Оболонь
Мінська
Героїв Дніпра

Історія Мінського масиву

Масив здобув назву від Мінського шосе, що пролягає неподалік, його активно забудовували у два періоди: в 1970-х і на межі 1980–1990-х. Щоб зробити масив максимально комфортним, у кожному мікрорайоні побудували дитячі садки й школи, озеленили двори. Згодом тут з’явились і нові житлові комплекси, що зробили район ще більш привабливим для життя.

Сусіди

Ціни на купівлю й оренду квартир на Мінському масиві набагато нижчі, ніж на Оболоні, при цьому всі переваги престижного сусіда розташовані за п’ять хвилин їзди. Це приваблює і нових жителів столиці, і киян з інших районів, котрі купують тут перше власне житло.

У старих будинках квартири часто передають із покоління в покоління. Тому тут так багато і літніх людей, і молоді. Із появою сучасних житлових комплексів масив почав приваблювати сімейних киян з маленькими дітьми, котрі обирають район за чисте повітря і близькість до природи.

Стиль життя

Сам по собі масив дуже спокійний. Місцеві жителі більшість часу проводять за його межами: у будні дні виїжджають працювати в інші райони, а вихідними – у центр із його бурхливим життям, на Оболонь або Поділ.

У районі багато місць для відпочинку на природі. Одразу за пожвавленою площею Шевченка розташований красивий старий парк «Кинь-Ґрусть».

Поряд є кілька озер, серед яких – одне з найчистіших у Києві – Міністерське. Тут купаються і рибалять не лише місцеві, а й жителі сусідніх районів.

У пішій доступності є популярний серед мешканців Мінського гіпермаркет «Караван» із великим супермаркетом, мас-маркет магазинами, недорогими кафе та безкоштовним роледромом.

Чого очікувати

Незважаючи на відсутність метро, в районі добре розвинена транспортна мережа. Площа Шевченка – кінцева зупинка багатьох маршрутів. Звідси можна без пересадок доїхати до Майдану Незалежності та Контрактової площі. У бік метро «Мінська» й «Оболонь» ходять одразу кілька маршрутів, сама поїздка займає не більше 10 хвилин. Зручно добиратись і за місто: межею району проходить Велика кільцева дорога, а трамваєм №12 можна поїхати в Пущу-Водицю.

У районі є дві школи, дитячий садок, поліклініка та великий «Спорт Ленд». Поряд розташований міський пологовий будинок №2. Оскільки Мінський – масив старий, сучасні дитячі майданчики є лише біля нових висоток, але дитячі та спортивні майданчики, як у 1990-х, збереглися в багатьох дворах.

На Мінському багато торгових точок, тому з покупками проблем немає. На Полярній є кілька великих супермаркетів, ТЦ «Полярний» та два будівельні гіпермаркети – «Леруа Мерлен» і найбільший у мережі «Епіцентр». На площі Шевченка розташувався продуктовий ринок, на людних вулицях є ятки з фруктами й овочами. Найближчий «Ашан» – на Петрівці, до нього можна під’їхати безкоштовним автобусом.

На що не розраховувати

Хоч на Мінському є кілька приємних кафе у ТЦ «Полярний», району бракує закладів і суспільних просторів, де можна було б відпочити, зустрітися з друзями та добре провести час. За цим доводиться їздити в інші райони.

Архітектура мікрорайону

На Мінському немає п’ятиповерхівок, район забудований здебільшого 9- й 16-поверховими будинками. Більшість квартир у будинках 1970-х – «малосімейні», але у спорудах, зведених пізніше, квартири помітно просторіші. На вулиці Кондратюка розташований новий ЖК «Міністерський». Кілька сучасних висоток є і на вулиці Майорова.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Мінському
≈ 9 500 грн
≈ 10 500 грн
≈ 13 100 грн
Всі 99 оголошень про оренду
Продаж квартир на Мінському
1 100 $/м²Всі 229 оголошень про продаж