Оболонський

Мостицький масив

Всі мікрорайони

Розташований на самій півночі Подільського району, Мостицький масив зі своїми зеленими зонами, розвиненою інфраструктурою та хорошою транспортною розв’язкою став комфортною домівкою як для корінних киян, так і для нових жителів столиці.

Станції метро:

Оболонь
Дорогожичі
Сирець

Історія Мостицького масиву

Мостицький зводили в 1980-ті роки, але виглядає він молодшим за свій вік і сучаснішим. Київські архітектори органічно вписали спальний район у пагористу місцевість: масив вийшов багаторівневим, завдяки чому багатоповерхова забудова не справляє враження мурашника. Багато будинків Мостицького виглядають набагато більш виграшно, ніж панельні споруди, типові для радянських спальних районів. Останніми роками тут з’являються нові будинки та комплекси.

Сусіди

Незважаючи на віддаленість від центру, на Мостицькому живе багато молоді. Її приваблюють низькі ціни на нерухомість і близькість веселого, шумного Подолу, до якого на прямому автобусі їхати лише 15–20 хвилин. У нових житлових комплексах купують перші власні квартири молоді забезпечені кияни.

У районі чимало й старожилів, яких переселили сюди ще в 1980-х, після зносу приватного сектора в цій частині міста.

Стиль життя

Тихий і спокійний Мостицький розташований неподалік Подолу й Оболоні, знаних своїм насиченим нічним життям і високою концентрацією закладів різного формату. Тому за розвагами місцеві їдуть або туди, або до центру.

Популярне місце відпочинку на природі – старий парк «Березовий гай». Як і весь масив, він розташований на пагорбі та нагадує ліс зі звивистими серпантинними стежками. Нижня частина парку більш упоряджена – тут є лавки, бруковані плиткою алеї, ігровий майданчик. У Березовому гаю є дві пам’ятки: 300-річний дуб і Музей Тараса Шевченка – будинок, в якому поет жив у середині ХІХ століття. Через дорогу від парку є кафе і дитячий кінотеатр «Кадр», де показують мультики й дитячі фільми.

У межах району є ще дві родзинки, про які мало хто знає: старовинний Свято-Покровський храм початку минулого століття та Музей хліба, відкритий на території Національного еколого-натуралістичного центру.

Чого очікувати

Мостицький масив підходить для спокійного життя – він доглянутий, чистий і тихий. На території району є дві середні школи, міжнародна школа «Меридіан», поліклініка і пологовий будинок №2, знаний своїм професійним персоналом.

На Мостицькому немає метро, але добре розвинений наземний громадський транспорт. Проспектом Правди ходять маршрутки й автобуси в бік Майдану, Контрактової площі, Лук’янівки, Шулявки. На Вишгородській розташована станція міської електрички, що сполучає масив із віддаленими районами Києва.

На що не розраховувати

Хоч Мостицький і відрізняється вигідно від інших спальних районів 1980-х, він усе одно не може конкурувати з сучаснішими кварталами. Тут майже немає хорошої інфраструктури для дітей і підлітків: здебільшого це старі спортивні майданчики – ровесники району та невеликі дитячі, встановлені до виборів.

У районі відсутні великі торгові й торгово-розважальні центри, але довкола їх не бракує, тому місцеві жителі їздять у Dream Town на Оболоні або в «Ашан» на Петрівці. Два будівельні гіпермаркети – «Леруа Мерлен» і найбільший у мережі «Епіцентр» – є на Мінському. У пішій доступності гіпермаркет «Караван» з магазинами мас-маркету, ролердромом і недорогими кафе.

Архітектура мікрорайону

Архітектори мали завдання зробити Мостицький і сусідній Мінський взірцевими масивами. Тому більшу частину забудови складають дев’яти- й шістнадцятиповерхові будинки з покращеним плануванням.

Кілька років тому поблизу почали будувати нові житлові комплекси з великими квартирами й усією необхідною інфраструктурою. Серед них – ЖК «Ліпінка» і ЖК «Новомостицький», які планують здати в експлуатацію у 2016–2017 роках.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Мостицькому масиві
≈ 9 000 грн
≈ 11 000 грн
≈ 12 000 грн
Всі 100 оголошень про оренду
Продаж квартир на Мостицькому масиві
1 200 $/м²Всі 234 оголошення про продаж