Деснянський

Лісовий

Всі мікрорайони

З відкриттям «Арт-заводу Платформа» Лісовий масив перетворився на модне місце дозвілля. Незважаючи на віддаленість від центру, сюди приїжджають з усього міста на фестивалі та концерти. Місцеві ж мешканці цінять мікрорайон за двори з пишною зеленню, близькість лісу та розвинену інфраструктуру.

Станції метро:

Чернігівська
Лісова

Історія Лісового

Лісовий масив був заснований на території Биківнянського лісу, завдяки чому й дістав свою назву. За радянських часів тут працювало чимало заводів, а квартири в нових будинках отримували робітники. Тепер на місці промзони – концертні майданчики, точки вуличної їжі та коворкінг. Усе це приваблює на Лісовий творчу молодь. Поза цим масив зберіг атмосферу тихого зеленого району, де легко знайти місце для відпочинку подалі від людей.

Сусіди

На Лісовому майже немає нових будинків, тому в районі проживають здебільшого ті, хто одержав тут житло в 1960–1970-х, та їхні родичі. На масиві розташовані гуртожитки Національного торговельно-економічного університету, оренда квартир тут коштує небагато – це приваблює студентів з інших міст та іноземців, молодь, що оселилась у Києві нещодавно.

Стиль життя

На півночі та сході район оточений сосновим лісом – це привілля для бігунів, велосипедистів, любителів піших прогулянок і відпочинку на природі. У теплу пору тут завжди досить багато людей, зокрема прогулюються мами з дітьми.

Уздовж лінії метро простягається парк Кіото. Тут ростуть сосни й сакури, доріжками гуляють мами з візочками та закохані пари, на лавках відпочивають літні люди. У парку є дитячий майданчик, сад каміння й невелика буддійська пагода.

«Арт-завод Платформа», відкритий 2014 року, пожвавив культурне життя мікрорайону. Вихідними тут проходять розважальні заходи міського масштабу. Арт-завод працює увесь рік: влітку на ньому можна попивати лимонад у зелених зонах із шезлонгами та гамаками, взимку – куштувати глінтвейн і робити селфі в атмосферних фотозонах.

На Мілютенка працює реконструйований кінотеатр «Росія». Репертуар у ньому новий, а ціни на квитки нижчі, ніж у центрі. Поблизу кінотеатру облаштований невеликий дитячий майданчик з авторськими мозаїчними скульптурами. Біля метро «Чернігівська» є Муніципальний театр ляльок – достойна альтернатива театру на Грушевського.

Чого очікувати

На Лісовому зосереджена велика кількість торгових точок – від невеликих супермаркетів до чималих ринків. Тут розташовані продуктовий ринок «Лісовий», будівельно-господарчий «Юність», найбільш відомий київський секонд-хенд і критий ринок «Даринок». На іншому боці Броварського проспекту працюють сучасний ТРЦ «Проспект», гіпермаркети «Ашан» і Novus.

У районі багато навчальних закладів. У кожному кварталі є дитячий садок і школа, на Шолом-Алейхема працює Центр дитячої та юнацької творчості з гуртками і секціями, на Кіото – корпуси Національного торговельно-економічного університету.

Незважаючи на те, що район розташований на краю міста, звідси зручно та швидко діставатися до центру – за 15–17 хвилин буде станція метро «Хрещатик». Від «Лісової» відправляються автобуси в інші райони Києва та за місто. Поряд пролягає Мала окружна дорога.

На що не розраховувати

Лісовий на разі не можна назвати сучасним районом Києва. Тут майже немає нових висотних будівель, популярних мережевих ресторанів і барів, де можна відпочити після роботи. Через стихійну торгівлю та секонд-хенди поблизу метро неохайно.

Архітектура мікрорайону

Забудова Лісового – це п’яти-, дев’яти- і шістнадцятиповерхові будинки. Є також кілька сучасних висотних будівель.

Використані фото prospekt.com.ua та «Арт-завод Платформа». За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Лісовому
≈ 6 500 грн
≈ 7 500 грн
≈ 9 000 грн
Всі 109 оголошень про оренду
Продаж квартир на Лісовому
900 $/м²Всі 172 оголошення про продаж