Шевченківський

Лук'янівка

Всі мікрорайони

Лук’янівка – старий район з історією, розташований за кілька кілометрів від центру міста. Дореволюційні особняки, парки й тихі двори роблять Лук’янівку по-домашньому затишною, хоча до шумних розваг і популярних пам’яток легко дістатися навіть пішки.

Станції метро:

Лук'янівська
Дорогожичі

Сусідні мікрорайони:

Історія Лук’янівки

Район утворився 1845 року, після сильного розливу Дніпра, що затопив вулиці Подолу. Постраждалі жителі переселилися на височину неподалік гори Юрковиці, а місцевість дістала назву Лук’янівка. У той час тут жили незаможні городяни, пізніше – наукова й творча інтелігенція. Тепер це один з найпривабливіших масивів Києва: поряд центр міста, а в самому районі є все необхідне для життя.

Сусіди

Сусідство з центром приваблює на Лук’янівку молодих людей, котрі хочуть бути ближчими до нічного й культурного життя Києва. Зранку звідси зручно їхати на роботу, а ввечері – добиратися в бари та клуби неподалік.

Багато мешканців Лук’янівки живуть у своїх будинках уже кілька десятиліть. На Мельникова розташовані гуртожитки, в яких оселяються студенти КНЕУ та інших київських вишів.

Стиль життя

Лук’янівка розташована зовсім поряд із центром, але віддалік від метро цього майже не відчуваєш. У глибині масиву є кілька зелених скверів, де можна укритися від міського шуму, парк Бабин Яр біля метро «Дорогожичі» та забутий парк ІПАГу «Дача Хрущова». За радянських часів останній був резиденцією Микити Хрущова. На території зберігся особняк, в якому жив секретар ЦК, старовинні мости й скульптури.

Щоб опинитись у центрі подій, достатньо вийти на вулицю Січових Стрільців з її нічними клубами, хіпстерськими барами, кав’ярнями й старим кінотеатром «Київська Русь», де за відносно невеликі гроші можна подивитися кіноновинки. До популярних ресторанів у центрі міста можна добратися пішки.

На Шолуденка розташований улюблений місцевими жителями стадіон «Старт». Вдень тут займаються спортом, бігають, грають у футбол, катаються на роликах і велосипедах, а вечорами влаштовують кіносеанси просто неба.

Неподалік Лук’янівки розмістилися Київський зоопарк і теперішня резиденція Арт-пікніка – парк імені Пушкіна. На Мельникова розташовані місцеві родзинки й символи району: Київський телецентр і Київська телевежа заввишки 385 метрів. Це найбільш висока споруда в Україні та найбільш висока суцільнометалева вільностійна споруда у світі.

Чого очікувати

Лук’янівка – мікрорайон контрастів. Тут збереглися архітектурні та історичні пам’ятки, зокрема особняки кінця ХІХ століття на Мельникова й знане скульптурами відомих майстрів Лук’янівське кладовище. Разом з тим у районі постійно будують нові офісні споруди й житлові будинки, що надають йому сучасного вигляду.

Біля метро «Лук’янівська» обладнано ринок і торговий центр «Квадрат», неподалік – ТЦ «Променада». У кожному кварталі є невеликі супермаркети, ятки з овочами.

У районі багато державних і приватних лікарень та поліклінік, зокрема Обласна лікарня, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології та Інститут нейрохірургії. На Мельникова розташований один із найпрестижніших вишів Києва – Інститут міжнародних відносин.

Лук’янівка – великий транспортний вузол. Від метро рушають трамваї, автобуси, тролейбуси та маршрутки, якими можна дістатися до будь-якої точки Києва, а також за місто.

На що не розраховувати

Незаконна торгівля і активний трафік поблизу станції «Лук’янівська» надають цій частині району неохайного вигляду. Але віддалік від метро чисто. Також через те, що мікрорайон доволі старий, тут бракує сучасних дитячих майданчиків.

Архітектура мікрорайону

Близько половини житлового фонду Лук’янівки – хрущовки. Квартири в таких будівлях невеликі, зате ціни нижчі, ніж у комфортабельніших будинках в цьому районі. Другу половину складають сталінки, дореволюційні будинки та сучасні висотки.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Лук'янівці
≈ 10 000 грн
≈ 13 000 грн
≈ 19 000 грн
Всі 161 оголошення про оренду
Продаж квартир на Лук'янівці
1 300 $/м²Всі 397 оголошень про продаж