Печерський

Липки

Всі мікрорайони

З одного боку, Липки – центр політичного життя, де розташовані Адміністрація Президента, Національний банк України, Верховна Рада й інші урядові установи. З іншого – туристичний центр з багатою історією, де ще збереглися старовинні особняки з вигадливим ліпленням. Коротко Липки можна описати одним словом: розкішно.

Станції метро:

Хрещатик
Майдан Незалежності
Кловська

Сусідні мікрорайони:

Історія Липок

Назва району походить від липової алеї, посадженої в середині XVIII століття вздовж сучасної вулиці Липської. В 1830-х алею вирубали під час інтенсивної забудови, але назва збереглася. Земля тут і раніше була дорогою, тому зведення будинків на Липках могли собі дозволити виключно заможні городяни. Їхніми зусиллями на вулицях множились особняки, один від одного кращі.

За радянських часів де-не-де встигли побудувати типові багатоповерхівки, але на загальній атмосфері й вигляді Липок це не позначилося – вони лишаються фешенебельним і одним із найбажаніших для життя районів.

Сусіди

Липки завжди були елітним районом. За царських часів у розкішних особняках оселялися високого стану сановники й аристократія, у радянський період – партійна номенклатура, творча та наукова інтелігенція. Меморіальні таблички з іменами вчених, політичних діячів, народних артистів можна побачити на половині будинків району.

Зараз в особняках на Липках живуть політики і народні депутати, бізнесмени та співробітники іноземних посольств. Є й старожили – інтелігентні літні пани й пані, котрі прожили тут усе життя і знають історію кожного будинку. Вдень їх можна застати за книгою чи газетою на лавці біля театру імені Франка.

Стиль життя

У будні дні на Липках вирує життя – люди поспішають на роботу, на вулицях багато машин, приватної охорони та поліцейських. Але вже під вечір район порожніє, а у вихідні дні життя й зовсім завмирає.

Тут майже немає барів і нічних клубів, заради яких на Липки приїжджали би студенти та молодь. Місцеві ж прямують у тінисті Маріїнський і Хрещатий парки, де можна відпочити на лавках, погодувати ручних білок або повалятися на траві з книжкою. Час від часу на літній сцені – «Мушлі» – в Маріїнському влаштовують безкоштовні музичні вечори та кіноперегляди просто неба.

У цьому доглянутому, елегантному районі майже нічого не відбувається. Зате всі вулиці ведуть до Хрещатика, а зовсім поряд розташовані тусовки Старого Києва.

Старі вулиці ідеально пасують для неспішних прогулянок і огляду пам’ятних місць. Крім популярних серед туристів урядових установ, тут розташовані численні пам’ятки архітектури. Зокрема Шоколадний будиночок, Жовтневий палац і Будинок з химерами.

Культурне життя Липок – насичене. Тут розташовані Музична академія імені Чайковського, Національний драматичний театр імені Івана Франка, Театр юного глядача, театр «Золоті ворота», кінотеатр «Україна» та Національний художній музей.

Чого очікувати

На Липках – зважаючи, що це центральний район, – досить тихо та спокійно. У маленьких доглянутих дворах ростуть вишні й абрикоси, цвітуть палісадники, усюди чисто та охайно.

Липки – чудове місце для шопінгу. На Хрещатику зосереджені магазини брендів мас-маркету, у Пасажі й прилеглих до нього вулицях – елітні дизайнерські бутики, ближче до Майдану й у Бессарабському кварталі – шоу-руми, де можна купити відносно недорогий та якісний одяг українських марок.

У районі досить хороших медичних установ: Олександрівська лікарня, Центральна поліклініка МВС і Центральний госпіталь СБУ. Серед навчальних закладів – елітний Кловський ліцей, Український гуманітарний ліцей і гімназія імені Лесі Українки.

Район зручно розташувався між трьома лініями метро, тому звідси легко та швидко добиратися в будь-який кінець міста. До більшості розваг і визначних пам’яток можна дійти пішки.

На що не розраховувати

Атмосфера Липок коштує недешево. Навчання в місцевих ліцеях, послуги в салонах краси, покупки у супермаркетах – усе обходиться в кілька разів дорожче, ніж на околицях і в інших, менш фешенебельних центральних районах.

Архітектура мікрорайону

Липки – один із найкрасивіших та найелегантніших районів Києва. Його архітектурне обличчя формують витончені особняки та столітні палаци, котрі захоплюють і місцевих жителів, і туристів. Тим не менше тут є й радянські багатоповерхові споруди, і нові багатоповерхівки.

Використано фото: Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка. За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Липках
≈ 16 000 грн
≈ 25 200 грн
≈ 33 700 грн
Всі 427 оголошень про оренду
Продаж квартир на Липках
2 400 $/м²Всі 456 оголошень про продаж