Оболонський

Куренівка

Всі мікрорайони

Тиха Куренівка, виграшно розташувавшись поряд із Подолом і Лук’янівкою, причарувала до себе не одне покоління киян. Усі розваги й переваги великого міста розташовані за десять хвилин їзди, при цьому сам район примудряється зберігати затишну атмосферу передмістя. Вона виділяє його на фоні інших прицентральних масивів.

Станції метро:

Почайна (Петрівка)
Оболонь
Дорогожичі

Історія Куренівки

За однією з версій, Куренівка здобула свою назву від козацьких куренів, що розташовувались тут у ХVII столітті. Тоді ж район почав розвиватись як київське передмістя, де окрім козаків жили ремісники й селяни, а згодом – робітники поблизьких заводів. Багатоквартирні будинки тут почали зводити в середині 1930-х, але більша частина побудована в 1960-х, після сумнозвісної Куренівської трагедії. П’яти- й дев’ятиповерхові споруди з’являлися здебільшого вздовж головних транспортних магістралей, тому в глибині та на околицях зберігся приватний сектор.

Сусіди

Свого часу на Куренівці жило багато представників радянської інтелігенції: Михайло Грушевський, художники Микола Пимоненко та Іван Їжакевич, письменник Анатолій Кузнецов. Тепер район уподобали ті, хто хоче бути ближче до центру, та не готовий платити за його богемну атмосферу: Поділ розташований лише за кілька хвилин їзди, але на Куренівці квартири коштують дешевше.

Значна частина квартир здається в оренду, хоч серед мешканців багатоповерхівок, як і раніше, багато старожилів. У приватному секторі живуть здебільшого пенсіонери – корінні жителі району.

Стиль життя

Хоч Куренівка і не славиться своїм нічним і культурним життям, тут завжди є чим зайнятися. Історичні й архітектурні пам’ятки розкидані по всьому району, тому вдень поблизу нерідко можна зустріти екскурсійні групи. Приміром, біля трамвайного депо, побудованого ще 1891 року.

Кирилівська церква, зведена майже тисячу років тому, знана не лише своїм віком, а й настінними розписами, до яких під час реставрації 1880-х років доклав рук тоді ще маловідомий художник Михайло Врубель. Неподалік церкви розташована найбільша в Україні та Європі психоневрологічна лікарня імені Павлова, заснована понад 200 років тому.

На Кирилівській вулиці розташований і пам’ятник Анатолію Кузнецову, авторові документального роману «Бабин Яр». Пам’ятник становить собою бронзову фігуру хлопчика, котрий читає наказ 1941 року: «Всі жиди міста Києва та його околиць повинні з’явитися…». Робота встановлена неподалік місця, де в той час жив письменник.

Ще одна родзинка Куренівки – Пташиний ринок, де продають птахів і домашніх тварин: від котів і собак до екзотичніших звірів – білок, єнотів, кроликів, тхорів і тушканчиків. Тут же можна купити все необхідне для улюбленців.

У пошуках розваг місцеві жителі їдуть на сусідній Поділ чи в центр, а коли хочеться тиші, вирушають у невеликий, але затишний Куренівський парк, парки Бабин Яр і Кирилівський гай біля метро «Дорогожичі» чи в парк «Березовий гай» на сусідньому Мостицькому масиві.

Стадіон «Спартак» – улюблене місце для занять спортом. Тут є футбольне поле, що використовується здебільшого для гри в регбі, старий, але відкритий для охочих басейн, бігові доріжки та два нових поля для міні-футболу.

Чого очікувати

Куренівка – затишний масив, в якому є майже все необхідне. Тут достатньо шкіл, гімназій, дитячих садків і медичних установ. На вулицях поблизу Кирилівської й Теліги завжди доволі людно.

Торгових точок теж не бракує: на Петропавлівській площі розташувався Куренівський ринок, у кожному кварталі є супермаркети «біля дому» та невеликі продуктові магазини. Тут немає хіба що торгових центрів і гіпермаркетів, та їхати до них лише кілька хвилин – на Оболонь і Петрівку.

Хоч у районі немає метро, транспортна мережа розвинена дуже добре. З Куренівки можна поїхати майже в будь-який кінець правого берега. Надто зручно добиратись у центр – туди ходять прямі маршрути. Машиною, якщо немає заторів, до Майдану можна доїхати за 20 хвилин, до Подолу – за 10.

На що не розраховувати

Один із небагатьох мінусів життя на Куренівці – затори в бік центру вранці та у зворотному напрямі ввечері. Головні транспортні артерії району – вулиці Кирилівська та Теліги – в години пік часто перевантажені.

Архітектура мікрорайону

Більша частина куренівської забудови – радянські хрущовки та брежнєвки, але трапляються і будинки царських часів, сталінки. Точково зводяться нові висотні будівлі із сучасним плануванням. У глибині району та на його околицях, ближче до Сирця, зберігся приватний сектор з приємними для слуху назвами вулиць на зразок Фруктової та Верболозної. Житло на Куренівці коштує дешевше, ніж центральне, але ціни все одно вищі за спальні райони на околицях.

Використані фото primetour.ua. За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Куренівці
≈ 9 000 грн
≈ 12 000 грн
≈ 13 200 грн
Всі 67 оголошень про оренду
Продаж квартир на Куренівці
900 $/м²Всі 888 оголошень про продаж