Шевченківський

Кудрявець

Всі мікрорайони

Кудрявець розташувався на пагорбах між історичним центром і богемним Подолом. У пішій доступності – усі переваги великого міста, а всередині мікрорайону досить тихо і спокійно.

Станції метро:

Контрактова площа
Лук'янівська

Історія Кудрявця

На початку ХІХ століття на Кудрявці тулились одне до одного сільські будинки, тонучи в кучерявих садах, завдяки яким район і дістав свою назву. Пізніше сюди почали переселяти жителів Печерська, а поряд із приватним сектором виросли багатоквартирні будинки. Тепер у районі можна зустріти будівлі одразу кількох епох: від старовинних особняків і прибуткових будинків до нечисленних радянських багатоповерхівок і сучасних споруд.

Сусіди

Центральне місцеположення, елітне житло й комерційна нерухомість приваблюють на Кудрявець ділових людей і забезпечених киян. У будинках царських часів часто винаймають квартири молоді люди, котрі прагнуть бути в центрі нічного й культурного життя столиці.

Стиль життя

Кудрявець – пожвавлений зовні та тихий всередині. Зусібіч район оточують туристичні родзинки і ресторанні вулиці. Вгорі – Січових Стрільців із барами й нічними клубами, внизу – романтичний, богемний Поділ, на вулицях якого розкидані заклади на будь-який смак, буквально за кілька кроків – Ярославів Вал із безліччю терас. При цьому в центрі Кудрявця на диво тихо і спокійно.

Якщо хочеться усамітнення і спокою, місцеві прямують до невеликих затишних дворів, скверу Гейдара Алієва або Пейзажної алеї, іти до якої лише кілька хвилин.

Пейзажка – улюблене місце зустрічі городян будь-якого віку. Вдень у парку з казковими скульптурами гуляють сім’ї з дітьми, інтелігентні літні кияни, туристи, а ближче до вечора збираються вуличні музиканти, хіпі та неформальна молодь. Буквально з будь-якої точки відкривається вид на Лису гору, Воздвиженку і Поділ.

У районі багато пам’яток архітектури і туристичних родзинок, серед них старовинний будинок №13 із дерев’яним другим поверхом на Вознесенському узвозі, Покровський монастир, монастир Василія Великого, Музей Пушкіна і фрагмент будинку, в якому жив Іван Нечуй-Левицький, у Бехтеревському провулку.

Чого очікувати

Майже до всіх популярних місць дозвілля можна дійти пішки. На вулиці Січових Стрільців і Львівській площі є великі супермаркети. Найближчий ринок – «Житній» – розташований на сусідньому Подолі. Там само періодично проводять сільськогосподарські ярмарки, де можна купити фермерські продукти.

Звідси зручно добиратися в інші райони міста. Вознесенський узвіз і Глибочицька вулиця – найшвидший шлях на Поділ. Від станції метро «Лук’янівська» рушають трамваї, автобуси, тролейбуси та маршрутки, якими можна доїхати до будь-якої точки Києва і за місто. Поряд – станція метро «Золоті ворота».

У районі є велика державна поліклініка, дві школи й Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, яку легко впізнати завдяки ніжно-рожевому кольору стін.

На що не розраховувати

Кудрявець не може похвалитися простором, притаманним спальним районам Києва. Тут будинки стоять впритул один до одного, внутрішні двори маленькі та тісні, не вистачає суспільних просторів, спортивних майданчиків і парків. Це робить район не найкомфортнішим для родин з дітьми.

Архітектура мікрорайону

На Кудрявці майже немає радянських панельних багатоповерхівок. Забудова – здебільшого будинки царських часів, сталінки й елітне нове житло. Ціни на квартири – одні з найвищих у місті.

За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Кудрявці
≈ 25 000 грн
≈ 25 200 грн
≈ 42 100 грн
Всі 152 оголошення про оренду
Продаж квартир на Кудрявці
1 800 $/м²Всі 327 оголошень про продаж