Дніпровський

Північно-Броварський (Комсомольський)

Всі мікрорайони

Багатоповерхові радянські будинки Комсомольського масиву височіють над парком «Перемога» і тихими зеленими дворами, де діти грають у футбол, а старі сидять на лавках біля під’їздів. Це скромний спальний район, як і чимало інших на лівому березі, проте наповнений усім необхідним для життя й відпочинку.

Станції метро:

Дарниця
Чернігівська

Сусідні мікрорайони:

Історія Комсомольського

Комсомольський масив помітно відрізняється від розташованого на іншому боці Броварського проспекту Соцміста. Він почав забудовуватися на 10 років пізніше, в 1960–1970-х, і візуально не схожий на «сусіда»: Соцмісто – малоповерхове, із шаховим плануванням, Комсомольський – удвічі вищий, а його вулиці не утворюють строгих паралелей, через що забудова видається трохи хаотичною. Тут радянські архітектори відпрацьовували нові можливості зведення компактних спальних районів, які росли б не вшир, а вгору.

Сусіди

За радянських часів вважалося, що Соцмісто – район робітничий, а Комсомольський – інтелігентний. Тут жили лікарі, учителі й інші люди розумової праці. Сьогодні такого розподілу немає, і Комсомольський об’єднує дуже строкате населення: це старожили та їхні діти, молоді квартиронаймачі, для яких є важливими розвинена інфраструктура й хороше сполучення з центром, і родини з дітьми, яких приваблюють зелені двори, великий доглянутий парк і близькість лісу.

Стиль життя

Місцеві жителі часто проводять вихідні на свіжому повітрі. У районі чимало місць для відпочинку на природі та занять спортом: тут є кілька нових футбольних полів із синтетичним покриттям, спортивні майданчики й столи для пінг-понгу.

Основна зелена принада району – парк «Перемога». Він великий і впорядкований, із дитячими атракціонами та ігровими майданчиками. За хорошої погоди біля води влаштовують пікніки, катаються на велосипедах і роликах, гуляють із собаками. Також тут можна піднятися на оглядовому колесі та поглянути на район з висоти.

Ще одне місце, популярне серед велосипедистів, бігунів, любителів відпочинку на природі та власників домашніх улюбленців, – зелена зона, що простягнулася вздовж лінії метро.

На сусідньому Лісовому розташований «Арт-завод Платформа» – колишній шовковий комбінат, якому кілька років тому подарували нове життя та новий сенс. Майже щовихідних там проходять фестивалі, маркети й інші заходи міського масштабу.

Із протилежного боку, просто біля станції метро «Лівобережна», розташувався Театр драми і комедії. Вечорами місцеві інтелігенти та містяни з інших районів приходять сюди подивитися вистави з участю відомих українських акторів. Крім того, Комсомольський може похвалитися Муніципальним театром ляльок та єдиним у Києві океанаріумом «Морська казка».

Чого очікувати

Комсомольський – тихий, але при цьому комфортний і самодостатній спальний район. Поблизу є майже все, що може знадобитися місцевим жителям: місця для прогулянок і культурного відпочинку, аутлети для бюджетного шопінгу, величезний «Дитячий світ», недорогий ринок «Юність», де можна купити що завгодно, великі та малі супермаркети.

На території масиву багато навчальних закладів: вісім дитячих садків, п’ять шкіл та Київський університет туризму, економіки і права. Також неподалік є Льодова арена. Район не дарма має попит серед сімейних киян.

Завдяки одразу двом станціям метро звідси можна швидко добратися до будь-якої частини Києва. Наземний транспорт – трамваї, тролейбуси та маршрутки – зручно з’єднує Комсомольський з іншими районами лівого берега.

На що не розраховувати

Район забудовували давно, нових споруд тут майже не зводять, тому Комсомольський виглядає несучасно. У дворах немає місць для паркування, упорядкованих зелених зон і нових дитячих майданчиків. Крім того, на території масиву відсутні державні медичні установи. Найближчі лікарні й поліклініки розташовані в сусідніх районах.

Архітектура мікрорайону

Комсомольський забудований здебільшого панельними висотками і хрущовками. Неподалік «Дитячого світу» розташований знаний 12-поверховий будинок із 24 під’їздами. Він має дві адреси – Малишка, 3 (16 під’їздів), і Дарницький бульвар, 7 (8 під’їздів).

Використані фото «Арт-заводу Платформа». За підтримки DreamKyiv.

Оренда квартир на Північно-Броварському (Комсомольському)
≈ 8 000 грн
≈ 9 000 грн
≈ 11 500 грн
Всі 75 оголошень про оренду
Продаж квартир на Північно-Броварському (Комсомольському)
1 100 $/м²Всі 217 оголошень про продаж